ще правя кръвен тест, но загубих надечжда

  • 2 185
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 169

Във вторник 27.10 кръвния тест показа че съм в края  на 2-та седмица, първият ми + тест е на 15.10(наложи се да го правя, защото плодът не се виждаше на ехографа, а според цикъла ми би трябвало да съм в 4-та седм., добре че съм имала мнооого късна овулация, бях умряла ат страх Cry). И лекарят ми много се учуди и каза " Значи тези тестове са ги направили толкова чувствителни, че показват 2-3 дни след зачеването!!!"
Предполагам знаете човек като се притесни, как изчита всичко и е свръх внимателен към най - малката подробност, не бих могла да напиша нещо, в което не съм сигурна, а и мъжът ми е с мен нон-стоп Simple Smile
Разберете бе хора...няма 2-ра, няма 3-та, няма 4-та седмица бременност Twisted Evil
Започват от пета г.с

Не искам да звучи грубо, но виждала ли си резултати от кръвен тест???

Total HCG                      Измерена стойност                         Норма
   
Небременни                                                                         0.0 - 5.0
Сива зона                                                                             5.0 - 25.0
Менопауза                                                                            0 - 10.0
Бременни                            300.25
4 - 5 г.с.                                                                                 1500 - 23000
5 - 6 г.с.                                                                                 2400 - 135300
6 - 7 г.с.                                                                                 10500 - 161000
и т.н. до 3 триместър                                                            и т.н.

Както се вижда - има графа бременни преди 5 г.с. Затова е кръвния тест, да определи с максимална точност в коя седмица си, не само от 5!!!
Това, което съвременните ехографи могат да засекат най - рано е от 1500 до 23000. Моят резултат е 300.25, от което лекарите разбират, че е доста преди 4 г. с., т.е. може да бъде 1, 2, 3 и т.н. Най - сигурно е да се направи 2 - ри тест след 1 ден, за да се види как нараства хормона. Аз лично не го направих, предпочитам да изчакам. Лекарят каза че до 1 седмица моят ще достигне мин. стойност, която да се види с ехографа.

# 16
# 17
  • Мнения: 16
не ми дойде просто ходих на двама лекари и нищо. да си направя ли този тест не знам или да пия хапчетата?кажете вие как мислите

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358


Не искам да звучи грубо, но виждала ли си резултати от кръвен тест???

Total HCG                      Измерена стойност                         Норма
   
Небременни                                                                         0.0 - 5.0
Сива зона                                                                             5.0 - 25.0
Менопауза                                                                            0 - 10.0
Бременни                            300.25
4 - 5 г.с.                                                                                 1500 - 23000
5 - 6 г.с.                                                                                 2400 - 135300
6 - 7 г.с.                                                                                 10500 - 161000
и т.н. до 3 триместър                                                            и т.н.

Както се вижда - има графа бременни преди 5 г.с. Затова е кръвния тест, да определи с максимална точност в коя седмица си, не само от 5!!!
Това, което съвременните ехографи могат да засекат най - рано е от 1500 до 23000. Моят резултат е 300.25, от което лекарите разбират, че е доста преди 4 г. с., т.е. може да бъде 1, 2, 3 и т.н. Най - сигурно е да се направи 2 - ри тест след 1 ден, за да се види как нараства хормона. Аз лично не го направих, предпочитам да изчакам. Лекарят каза че до 1 седмица моят ще достигне мин. стойност, която да се види с ехографа.

Аз пък искам да звуча грубо и да ти кажа да спреш да пишеш небивалици момиче.
Ако беше се поинтересувала щеше да разбереш, че 4г.с и един ден е 5г.с вече. 5г.с и един ден е 6г.с вече. Хайде да не пишем вече глупости. Питай си доктора ако незнаеш...ама не ония доктор дето е казал
Цитат
Значи тези тестове са ги направили толкова чувствителни, че показват 2-3 дни след зачеването!!!"
А някой по-компетентен.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Абе, Скарлет, спри с глупостите вече, моля те, че ще вземеш да заблудиш някое девойче ooooh!
Аз съм виждала кръвен тест, даже няколко Peace В 5г.с. резултатът ми беше 167. Интересно ми е, по твоята логика, ако го бях занесла да го разчете лекар, трябваше да очаквам да ме убеждава, че съм във 2-3г.с. или направо да очаквах въпрос защо си правя кръвен тест по време на овулация  Mr. Green
Чула си нещо, мернала си нещо някъде и хайде свободни съчинения, че даже май си и вярваш ooooh!

# 20
  • Мнения: 191
Според мен да не бързаш с хапчетата,направи си кръвния тест и толкова,логично е доктора да не е видял ако има нещо с 10 дневно закъснение,другите момичета казват,че трябва да се изчака поне 20 дена и повече за да се види добре.

# 21
  • Мнения: 2 336
Според мен надежда никога не трябва да губиш, прави каквото е необходимо но винаги се съветвай с лекаря си Peace

# 22
  • Мнения: 2
това е то 10 дни закъснение, имах придърпвания, болки,
какво ли не.два дни се чувствам перфектно.ходих на лекар , каза  че не вижда нищо.даде ми хапчета, но аз не съм сигурна да ги пия. утре пак съм при друг генеколог и ще искам кръвен тест, но загубих надежда.правих три теста все отрицателни.
знам че се е случвало на много от вас тук и само вие може да ме разберете кака се чувствам.
благодаря ви Cry
[/quote
Хей! Вчера си взех кръвния тест! Не се отчайвай! Ще стане! Моя е 0,00, но да сме здрави! Желая ти късмет! А какви хапчета ти дадоха - по-добре изчакай някой и друг ден! За всеки случай?!

Общи условия

Активация на акаунт