Вашата Перфектна Вечеря.

  • 7 669
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 241
Ох, не съм за хайдушката дружина аз, на теферич се чувствам некомфортно (да се чуди човек защо, според телешката ми зодия трябва да съм точно на мястото си сред природата, но не би, природата я предпочитам на картинка Mr. Green)

Иначе, ходила тук-таме на гости в белгиийци от голямото добро утро, по техните представи изисканото е винаги малко, здравовсловно, скъпо и разнообразно.  Simple Smile

Ето това вече е за мен. В общи линии, когато имаме гости за по-специален повод, гледам да се придържам горе-долу към същите принципи (здравословно - не винаги, а скъпо - не задължително). Simple Smile

Ще трябва да помисля каква точно ще е перфектната вечеря в домашни условия (защото за ресторанти ми се е случвало да съставям меню за ВИП-персони, но там е друго).

# 16
  • Мнения: 11 747
Селма, благодаря за комплимента!  Peace

Ще започна отпред назад - десертите. Най- любимите ми, и може би, само тях признавам са - Покрива на Наталина; Ябълков пай ; Чийзкейк на столче (с малки изменения от мен) и Тирамису (по оригинална рецепта!), което още не съм приготвяла, но съм яла и обожавам  Crazy

За вечерята, като цяло, както казах, за мен важно е разнообразието. Тук рецепти май няма да давам, защото винаги е в + ако опитам нещо ново. По- интересно ми е и по- приятно.
Душата ми би празнувала, ако имам възможност да седна на земята, на персийски килим, сред извезани възглавнички и да хапвам с ръце вкусни гозби от ориенталската кухня; да пия горещ чай, да пуша наргиле и да ми танцува гъвкава танцьорка, чието тяло е покрито с воали и подрънкващи пендари.
После искам да седна на ниска масичка, сред цъфнали лилии и вишневи дървета, да ям с клечки доскоро мърдали или все още мърдащи  Laughing морски твари, бял ориз, да отпивам саке от плитка, малка купичка, а в това време тиха и нежна музика да ме отнася по хладни и мистични  планински склонове....
Разбира се, с гордост бих седнала  на шарена черга, постлана върху миндера на някоя хладна механа, да отпивам кърваво червено вино, да го преглъщам с хайдушки шашлик и тогава да надуят гайдите, да засвири тъпана, да ми рипне сърцето, па да се заловя на хорцето  Crazy Laughing
Аз не бих се отказала от снобарска вечеря със скъпи, изискани и превзети ястия, тъй като беглия допир, който съм имала до тях ми показва, че скъпото обичайно има причина да бъде скъпо  Peace И дълга тежка рокля бих  облякла и с 20 вида прибори бих се хранила и съм сигурна, че ще бъде удоволствие за мен, да усещам изтънчения вкус на всяка хапка и аромата на всяка глътка.
Няма да откажа и да ми сервират на пясъка, точно до прибоя и повяващия бриз.  Wink така

По това, което описвам, излиза, че за мен е по- важна атмосферата, отколкото храната, а всъщност не е така! Храната е много важна, но за да бъде вечерята перфектна, невъзможно е без съответната атмосфера. Май точно това им куца обичайно на участниците в едноименното предаване, макар че в къщи не е лесно да се постигне това и то с твърде ограничен бюджет. Рядко някой успява.

# 17
  • Мнения: 7 474
Ето я перфектната вечеря или по скоро перфектното освинване произлизащо от това  Joy
Обикновенно след мезетата следват задушени пържоли със сметана и някаква гарнитура + ябълковия сладкиш с карамел Crazy

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 21:05 от L e o

# 18
  • Мнения: 7 418
  Мдаааа,Пина.....Не ти липсва фантазия! Crazy Браво! Hug
  (само мърдащите #Crazy  морски дарове не ме възхищават,но е въпрос на вкус! Laughing )

  Лео,благодарности за хубавата илюстрация!А ябълковия ти сладкиш наистина е един от най-любимите ни десерти! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 176
Ау, pina, постът ти така ме размечта! Присъединявам се мислено към твоите перфектни вечери.

# 20
  • Мнения: 11 747
Радвам се, че и на други им харесват 'моите' перфектни вечери!  Grinning
Иначе за все още мърдащите морски дарове  Laughing беше по-скоро закачка и би било жертва от моя страна да ги вкуся, но и на това съм готова  Crazy Ако обстановката предразполага  Party

# 21
  • София
  • Мнения: 38 499
Случайно намерих темичката и се включвам.
Обстановката - в перфектната кухня на перфектия ми апартамент, който е само в мечтите ми.
Менюто- средиземноморско
Салата с авокадо и скариди.
Може би супа минестроне.
Телешки стек с пепър сос и гарнитура задушени броколи и бейби моркови.
Десерта - може би крем брюле. А може и нещо друго.
Много и хубаво червено вино.
И приятни хора, разбира се.

# 22
  • Мнения: 11 747
Дилянка , ще дойда на твоята Перфектна вечеря!  Wink

# 23
  • Мнения: 364
Селмичка,моята "Перфектна вечеря" се състои в следното... Laughing Laughing Laughing
Врътваме едно агнешко чеверме(или агне по хайдушки) на зелена поляна,слагаме на земята зелени прясно отрязани дъбови вейки,отгоре мятаме една шарена селска черга...Нареждаме масата със пресни салатки и мезенца,ракийки,винца,прясно изпечен домашен хляб...като почетното мясно е оставено за агнето....И като му почнем.....Няма спиране.....Ей това е за мене "Перфектна вечеря"

Абсолютно непретенциозно,но разтоварващо......
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323917.0
На полянка и до воичка най ми е  Peace newsm41 family 1swing bg


п.п. Сигурно аз ще съм единствената с толкова "просто" приготвяне,но това е положението....Сигурно в някой друг живот съм била хайдутин,щом ме привличат простите нещица.... hahaha hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт