За играта на децата

  • 1 020
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Зависи какво имаш предвид под "липсата на време прекарано с тях". Отразява им се естествено, но ако наистина не прекарваш време с тях. Но според мен наистина е необходимо да се оставя детето да се занимава и само. Не може да си все до него.
Peace

# 16
  • Мнения: 255
Аз мисля че няма нужда да те гризе съвестта!Съвсем скоро ще се светне че с теб(или друг близък човек)става по интересна игра.освен това след като детето е спокойно и щастливо.....не мисля че е нужно на тази възраст да е с нещо специално занимавано.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Оставяла съм го сам, пусках му детски песнички (някои по-спокойни и нежни) и си вършех работата.Той си гукаше и се радваше на играчките, аз съответно му говорех, докато сгъвам дрехите например.Естествено, се включвах и в "игрите", но като цяло държах на това да е самостоятелен.

# 18
  • Мнения: 1 554
доста често го оставях сам да си играе,имаше една чудна активна гимнастика и цял ден под нея прекарваше Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 629
Когато малкия се събуди му давам играчките да си дрънка с тях. Като му омръзне и зареве го взимам, гушкам го малко и му измислям друго занимание. При мен лошо е че той спи 12ч и стои буден по 12ч., а е на 5 месеца. Не иска да спи през деня и това си е! ooooh!

# 20
  • Мнения: 9 814
Опитвах се да балансирам, хем да си върша домакинската работата, хем да мога да обръщам внимание на бебето.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Абсолютно същото беше и при дъщеря ми.Особено като и разголя дупето да си рита и с играчки около нея можеше да изкара с "часове".Сега си е самостоятелна.Разбира се много обича да си играем двете,но мога и работа да си свърша.Честно казано обаче съм имала моменти в който съм се укорявала,че докато тя е била будна аз съм киснала в нета използвайки нейната самостоятелност.Дано не съм сбъркала.Чак когато я дадох на ясла на 1г 7м и усетих липсата и се опитах да си наваксам/защото после я спрях от яслата/,но все пак в бебешкия и период можех да съм повече с нея.Леле това моето ми заприличва на диагноза.

# 22
  • Мнения: 2 131
Според мен, всичко трябва да бъде с мярка. Разбира се, че майката трябва да обръща внимание на бебето, то има нужда от контактите и игрите с нея. Но също така - както съм писала и друг път, според мен, бебето трябва да умее да играе само, тоест да бъде научено на това.
И отново стигаме до това, че крайностите не са полезни. Нито е полезно детето да бъде оставяне постоянно да се занимава само. Нито е полезно майката постоянно да му виси на главата и да "кудкудяка"  Mr. Green /извинявам се за израза, не искам да обидя никого/.

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колко внимание обръщате на децата, докато играят?
играя с него през цялото време. Ако не съм седнала при него сред играчките не може да се заиграе сам Tired
Иначе докато беше малък, го оставях сам да се занимава.

# 24
  • Мнения: 8 229
На 4 месеца доста добре се занимаваше сам. Оставях му играчки в креватчето и той си играеше, а аз си вършех моята работа. Просто му се обаждах от време на време. Сега като е голям изисква много повече внимание. Въпреки че си играе сам, постоянно иска нещо да ни покаже или да ни каже и съответно настоява за отговор.

# 25
  • Мнения: 2 660

Откога се започва с четенето на книжки?  newsm78


Още два-три месеца и ще се заглежда вече по книжки от онези с големите картинки. А за четене - има още доста време, май.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт