Семейните отношения..., когато се появи детето?!

  • 3 511
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 092
Ох ..променят се да , но не е страшно .Колкото повече пораства детето , толкова повече време ще имате за себе си  Grinning

# 16
  • Мнения: 473
aunt Oqq, предполагам, че визираш моето мнение, но колкото и да ти е смешно децата имат нужда да общуват с бабите и дядовците си, и това да ги виждат 1 път седмично съвсем не е гледане. Едно е да видиш детето за 2 часа, коренно различно е да го гледаш. Сами гледат детето си хора, които през седмицата се грижат изцяло за него, а един от двата дни през уикенда детето отива да види баба си и дядо си. Така смятам аз!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами промени нещата, доколкото можеш...
Важно е, поне за мен, когато се роди детето, да не измества таткото от първото място в сърцето и живота ти!  bouquet

е това няма как да стане при мен.Детето винаги ще е на първо място за мен.
Ами при нас се промениха,но към много по-добро и дано и занапред да е така.
Имахме няколко много трудни години в опитите ни за дете,загубата на първата бременност,после на близнаци в 5-ти месец...И двамата изгубихме живеца в нас,станахме мрачни и подтиснати,не ни радваше нищо.
Сега сме щастливи,усмихнати,отдадени един на друг и на детето.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 043
Tristan77, не визирах само теб, авсички в твоето положение. Както казах, не се заяждам, но такива съвети звучат смешно. Не съм против детето да комуникира с бабите, напротив, но да обясниш,че и ти си в същото положение и сама си гледаш детето, при положение,че бабите са ти на разположение по всяко време е малко неадекватно. Хайде опитай следващите 3 пъти , като решите да отидете на заведение, на купон или просто на фризьор, да не оставиш детето на бабите и тогава обясни как е едно и също.

# 19
  • Мнения: 236
И ние сме така  и нямаме баби и дядовци да  помагат  Sad.Малкият е винаги с нас в почивните дни  и винаги някой трбява да тича след него , защото е много палав. След като заспи (а и това се случва много късно ) сме толкова уморени , че нямаме сили да си обърнем внимание ! Никак не е розово положението и не виждам оправия в тази ситуация ! Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 473
Нашите баби не са на разположение по всяко време, защото работят и имат свой личен живот и не мога да разчитам на тях нито когато ходя на фризьор, нито по магазини и т.н. Детето го виждат когато те могат, а не когато аз искам. Това е много различно от помощ. На купони ходим поотделно и то много рядко. Явно разбираме нещата по различен начин, което не е повод да спорим! Hug
Но едно е ясно - на авторката й е супер трудно и това го разбираме всички. Но така ще е докато станат по-големи децата. Факт!

# 21
  • Мнения: 2 448
Който казва, че вземането през уикендите на децата от бабите не е гледане и помощ, моля да взима моето за събота и неделя. И аз ще му кажа, че нищо не прави за мен.
Щото аз баби нямам, разбирайте буквално и завинаги.

# 22
  • Мнения: 2 556
Така е, бабите са много важни. При нас едната категорично не присъства, но пък другата обожава да гледа внуците си, за мен помощта й е безценна, това е истината.

# 23
  • Мнения: 6
Сигурно сте прави, но понякога нещата се объркват и ако се оставим на течението , то ни отнася. Ще се постарая да въведа ред в живота си и по - точно в семейният ни живот за да се радвам на спокойствието и хармонията, която напоследък доста ми липсва!!! Наистина ми е много трудно и не мога да разчитам на помоща на бабите - едната е болна, а другата много заета, ходим на гости при тях заедно с малкият. Оставяла съм го за тези 2 год. само 2 пъти да нощува при баба си. Може би наистина нещата зависят от самите нас и моментът за генерална промяна е достатъчно назрял - само дето нямам идея как да я въведа - все от някъде трябва да започна..нали Grinning. Немога да продължавам да се вайкам и самосъжалявам, трябва да се действа. Може да се откажа от едната си работа, но пък всъщото време имаме нужда от пари....  и двамата доработваме след работа, за да успеем да се справим финансово. Сега нямам още ясна идея как, но наистина ще се постараем да направим нещо...надявам се Thinking

Благодаря на Всички ВИ, че взехте отношение по темата, помогнахте ми да разбреа, че все пак има и други хора в моето положение, но не бива да се предаваме Hug

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 00:05 от elina1

# 24
  • София
  • Мнения: 3 123
вие пък с тия баби направо ме разбивате.
При нас пък бабите са много желаещи да гледат детето,даже ако може целодневно.Но ние пък се дърпаме и не го даваме.За тея 8 месеца ,сме го оставяли 2-3 пъти за по 2 часа и 1 път за цял ден .Навсякъде сме с детето - по заведения,боулинг,гости,други държави и т.н.

# 25
  • Мнения: 49
Elina, аз нямам детенце, но се включвам в темата ти, за да ти кажа нещичко. Преди няколко години бях на сватба на близки на родителите ми. Момичето се омъжи за норвежец. За ужас на бг родата свекървата не носеше голям подарък (това да се приеме с чувство за хумор) Laughing Младоженката получи сантиментални подаръци - например първите обувчици, с които е проходил съпруга й. Другите неща не помня, но накрая майката връчи и на двамата една прекрасна...свещ. С думите всяка вечер, преди да заспят, да запалват тази свещичка и да споделят. За да не губят пътя и светлината един към друг! Никога толкова не ме е трогвало пожелание. Та пробвай го, но не само една вечер, а всяка. Знам, че сигурно ти е ужасно трудно, но с желание (каквото виждам, че имаш), а и с любов всичко се постига.
Сега пак с хумор за бабите. Та другата снаха в семейството (на брата на съпруга ми) също сама си гледа детето. Нищо, че всъщност свекърва ми го гледа четири дни в седмицата по 12 часа, готви, глади и пере. Другата снаха само работи. За да си гледа детето. Смешно, смешно, ама всички във фамилията така знаят. И дори я съжаляват. Как се скапва от работа.
А иначе аз съм на мнението на angels_z. Детето е там, където са родителите му. Но си мълча, защото аз нямам все още, та...

# 26
  • Мнения: 2 448
вие пък с тия баби направо ме разбивате.
При нас пък бабите са много желаещи да гледат детето,даже ако може целодневно.Но ние пък се дърпаме и не го даваме.За тея 8 месеца ,сме го оставяли 2-3 пъти за по 2 часа и 1 път за цял ден .Навсякъде сме с детето - по заведения,боулинг,гости,други държави и т.н.


За осем месечно бебе, кво да го оставяш. Изкарай 4 - 5 години без да го даваш на баби и ще видиш за какво ти говоря.  Wink

Цитат
и двамата доработваме след работа, за да успеем да се справим финансово

Извинявай, но кой взема детето от ясла, след като се прибирате и двамата късно? Или е на седмична такава.  Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Хубаво е като има баби ,които да помагат, като няма се оправяш сам, както можеш, аз работя и си взех гледачка почасово, ако моите родители не са заети през събота и неделя им оставям дребната, на сестра ми също. Не са ми отказвали досега. Simple Smile



вие пък с тия баби направо ме разбивате.
При нас пък бабите са много желаещи да гледат детето,даже ако може целодневно.Но ние пък се дърпаме и не го даваме.За тея 8 месеца ,сме го оставяли 2-3 пъти за по 2 часа и 1 път за цял ден .Навсякъде сме с детето - по заведения,боулинг,гости,други държави и т.н.


Колкото до това  Shocked направо ви се чудя, няма да го счупят я Crazy Медал затова ,че го мъкнете навсякъде с вас няма да ви дадат  Wink

# 28
  • Мнения: 1 763
Май и при нас има такова нещо. Осъзнали сме го, говорили сме за това и единодушно сме решили, че ще чакаме периодът да отмине, детето да стане самостоятелно, дотогава колкото време отделим за себе си, толкова. Имаме баба на близо, тя ходи на работа, но има желание и винаги може да намери време да погледа детето. Но ние не искаме да го оставяме, хубаво ни е да е с нас.

Мисълта ми беше да поговориш с мъжа си. Когато разбереш той как се чувства, дали има някакви предложения за промяна на ситуацията, ще се почувстваш по-добре, дори нищо да не промените.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
вие пък с тия баби направо ме разбивате.
При нас пък бабите са много желаещи да гледат детето,даже ако може целодневно.Но ние пък се дърпаме и не го даваме.За тея 8 месеца ,сме го оставяли 2-3 пъти за по 2 часа и 1 път за цял ден .Навсякъде сме с детето - по заведения,боулинг,гости,други държави и т.н.

Голямо геройство е да разкарваш едно пеленаче насам-натам, евала! Сакън, да не се порадват и бабите на внучето си ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт