За младите и за младежите

  • 1 678
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
От ваша гледна точка, млада ли съм вече или още съм младеж?
Да знам как да отговоря, де. Sunglasses

# 16
  • Мнения: 3 423
Някои по-млади са доста по-стари от мене,
така че понякога ми е жал да си общуваме.

# 17
  • Мнения: 2 018
Поздравление за темата, Шанел!
Много интересни ще са ми отговорите. Ще следя с интерес темата ти!

# 18
  • Мнения: 502
   С деца и с младежи винаги общувам много по-лесно,отколкото с възрастни. Младите са винаги неподправени,искрени,не са се научили още да лицемерничат и да се прикриват. И затова ми е лесно да се разбирам с тях. Много по-лесно намирам общ език с един шестнадесет годишен тинейджър,отколкото с един шестдесет годишен дядо примерно. Забелязала съм,че младежите много повече ценят искреността в отношенията,докато възрастните са винаги резервирани и дори са склонни да се присмеят на човек,който казва винаги нещата така,както ги чувства.

# 19
  • Мнения: 516
Професионално срещам много младежи. С доста от тях любовта ни е от пръв поглед.

# 20
  • Мнения: 2 891
Разбирам ги, защото рядко могат да направят нещо, което да не съм изпробвала на своя глава преди време.

# 21
  • Мнения: 4 841
Приятно ми е да общувам с хора от всякакви възрасти, не ми е трудно да намеря общ език както с доста по-млади от мен, така и с доста по-възрастни. Искрено се възхищавам на добре възпитани млади хора, с ясна цел какво искат от живота, с планове идеи как да го постигнат. Също така искрено се възмущавам, като се сблъскам с липса на възпитание, простотия и тотална безидейност - но за това НЯМА възраст, среща се при всички възрастови групи. Дори при младите ми изглежда по-простимо, отколкото при възрастните.

Това, което се опитвам при контактите си с млади хора, е да не ги "приземявам", да не ги заразявам с прагматизма на средната възраст.

# 22
  • Мнения: 17 546
Спомням си, че съм била като тях и не ги съдя. Обикновено влизам в тона на синовете ми и приятелите им, и те се чувстват с мен съвсем свободно. Никак не ми е трудно. И взаимно ни е приятно, защото се уважаваме. Понеже вече три години подред съм с по десетина момчета, от 15 до 18 годишни, на море и майките са ги поверили на мен, когато се веселим ни е весело еднакво и не ни прави впечатление разликата във възрастта. Когато попрекалят, защото имат пълна свобода и тя зависи само от тяхната съобразителност, биват "свалени на земята" и тогава усещат, кой е големият и кои са малките. Около нас са все свестни деца. Има и гаменчета по улиците, нагли, вулгарни и невъзпитани, но такива е имало винаги.

# 23
  • Мнения: X
Привет на всички!
Харесва ми да общувам с млади хора и ми е интересно. Някои неща много ме кефят, от някои оставам стъписана и слисана. Не напразно е измислена народната поговорка "Човек се учи докато е жив" - има много неща които могат да се научат от младите хора и затова именно ми е интересно и приятно да общувам с тях, но разбира се не с всички, както всяко стадо си има мърша така и при младите. Ще дам и пример - никога няма да мога да намеря общ език с младите майчита от кв.Средна кула които с такава погнуса говореха за децата от Могилино, как не знаеха какво щели да обясняват на децата си за тези деца - сори, но такива млади хора не вярвах че има в БГ - а тия само ако ги бяхте видяли - те бяха освирепели да викат нещо си там без и самите те да могат да си го обяснят и разберат, откъде тая злоба и тая компетенция, че народа наоколо щял да се стресира.......... просто това никога няма да мога може би да си го обясня. Това е от мен.

# 24
  • Мнения: 958
Не мога да кажа дали ми харесва или не, но намираме общ език. Даже с по-дивичките, по-добре се справям. Simple Smile
Изслушвам ги, толерантна съм, но си имам едно на ум.

На времето малката ми леля, ни беше отстъпила нейният апартамен, за терен за купони, когато работи нощна смяна.
Една вечер, си дойде, нещо си беше разменила смените, ние 100 маймуни, аз и братовчедка ми организаторки. Като я видяхме, ни призля, представях си как ще ни изложи пред приятелите, и ще седи да свети.
А пък то какво стана, всички много я харесаха, тя е голяма купонджийка, едни танци бяха, към сутринта почна да разправя за нейните младини, всички бяха очаровани, и след това непрекъснато като организирахме нещо, питаха "а леля А. ще дойде ли?"
Та ще ми се някой ден, приятелките на дъщеря ми така да ме харесват.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 3 268
Да,толерантна съм.И не само с младежите,такъв ми е характера.Симпатягите,с които общувам покрай сина си ме кефят много.Адски сладурски 18-годишни менове. Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Само младежите до 18 години ме възторгват. Контактът е стимулиращ, незлоблив, уравновесен, леко хаотичен, но позитивен и без грам конфронтация. Тези 18-23 трудно ги слагам към младежта, но ако условно ги пъхнем там, са най-досадната за мен възрастова група от гледна точка на контакта. Те вече не просто знаят всичко, те са убедени, че са единствените, които го знаят и трябва да ти споделят тая истина. Освен това, много обичат "ние"-квалификациите.

Така че, твърдо съм за контакт с младежи до 18 и с млади над 24 Mr. Green
Пасваме си идеално.

# 27
  • Мнения: 4 555
Или търсите най-крехкото местенце,за да захапите и да ръфате?
Това правя  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 111
 То този, който има проблем в общуването с младежите го има и при общуването с останалите.Лично аз не съм имала трудности, само дето понякога ме дразнят представителите на тази възрастова група, и то най-вече като демонстрират колко много ги разбират "нещата от живота" и когато мислят в стил "всичко що хвърчи се яде".
 С младите се разбирам перфектно, нали съм една от тях. bowuu

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 16:14 от Ji

# 29
  • Мнения: 12 666
Тази сутрин ми бяха на гости две млади дами. Естествено веднага награбиха компа. За да си проверят отговорите на анонси за работа. Възхищавам им се.

Общи условия

Активация на акаунт