как разбрахте че е дошло време за раздяла

  • 10 551
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 703
Коя статистика?
И да сигурно едва ли ще помогнем на авторката с нашите спорове за първия и последния. Не мисля, че тя има проблеми с кой по ред е бил мъжът й, а с предателството.
Предателството се прощава доста по-трудно. Особено пък от жена, която се справя сама.

# 16
  • Мнения: 2 175
Скарлет,
втория ти пост звучи доста по-смислено. Определено си интелигентна, силна  и оправна жена..
Сама ще трябва да вземеш решението и няма да ти е никак леко..Лично аз, хич не обичам "вегетиращите" покрай някой мъже, ако ще и да са най-милите и любвеобилните на света. Смятам, че мъжът е този, който трябва да показва "пътя", а не обратното..И оправданията от сорта "кривнах" щото си прекалено добра, не ми минават..Това си лъха на много сериозен комплекс от негова страна, който незнам на тази възраст дали е "лечим". Ако вярваш, че може да се промени и да поеме малко той тежестта -опитай..Но ако имаш съмнения и терзания относно това -кому е нужно?

# 17
  • Мнения: 75
AZ LI4NO MISLIA CHE 3 GODI6NA IZVANBRA4NA VRAZKA NIKAK NE E ZA PRO6TAVANE KAK TE E GLEDAL V O4ITE TOZI 4OVEK I SE E PRIBIRAL PRI TEB I V TVOETO LEGLO PREZ TEZI 3 GOD.DA E KRIVNAL SAMO ZARADI SEKS-AIDE NE IZDARJAL 4OVEKA NO TOVA SA 3 GOD AMI AKO ONAIA NE E ISKALA OT NEGO DRUGI NE6TA 6TE6E LI DA PREKRATI VRAZKATA SI S NEIA-NE MISLIA SIGURNO VSE O6TE NIAMA6E DA GO ZNAE6 bash newsm61 Banghead.VZEMI ZIVOTA SI V RACE I NE PROPILIAVAI 6ANSA KOITO TI DAVA SADBATA ZA EDNO NOVO NA4ALO KOETO ZASLUZAVA6.USPEH,BADI SILNA smile3521

# 18
alikrasi, писането на кирилица е препоръчително Naughty

# 19
  • Мнения: 2 475
Виж, аз няма да коментирам твоя случай, макар че, ако трябва съвсем честно да си призная, стана ми жал за теб. Но не това очакваш ти, нали?
Мога само да ти разкажа моята история.
Понастоящем съм на 30, тогава бях на 24, детето - на две. С течение на времето с бившия ми съпруг максимално се отдалечихме един от друг, нямаше диалог /не че някога го е имало/, но без да сме се карали, почти не разговаряхме помежду си...
После дойде неговото предателство, после останалите неприятности и т.н. докато осъзнаването дойде като шамар отведнъж една сутрин: "аз не го обичам. ние не сме един за друг"
И така. През какво съм минала, само аз си знам. Считам, че разводът е едно от мъдрите неща, които съм правила. И досега не съм съжалявала, че го напуснах.

# 20
Благодаря ви, но наистина ситуацията е доста сложна и понеже напоследък съм оперирана от емоции я опростих на чисто практическо ниво до възможния минимум, а именно:
1,Няма лошо да дадеш втори шанс, но не с цената на всичко. Бях се вкопчила в този човек и не виждах нищо друго, дадох му всичко - внимание, любов, пари - имах някаква илюзия че имам идеалното семейство, пък сега виждам че не било така. Погледнато от тази гледна точка май не съм загубила нищо друго освен илюзията. Не съм от тези дето лесно може да им се вмени чувство за вина, но мога да си дам сметка, че определено нещо много сериозно е липсвало, включително и от моя страна, за да се стигне до това положение.
2. Искам само щастие /егоистично само за мене за момента/ и ако щастието е просто спокойствие ще си го осигуря по един или друг начин. В момента съм постигнала някакво ниво на вътрешна стабилност и за мой късмет не ми трябва нито неговото, нито на някой друг мъж одобрение, за да си повдигна самочуствието, което не е никак лошо.
3. Възнамерявам да изчакам 2,3 месеца, в които вече да мога реално да го преценя що за човек е и има ли надежда за някаква промяна /на фона на това което така или иначе вече знам/, която да ме удовлетворява и която да е в положителна посока. Ако има желание най-накрая и той да се погрижи за мене - добре дошъл, ако ли не приятно пътуване. Както вече казах по-горе щастието не винаги се измерва с това просто да си намерил някой мъж, а в това как те кара да се чувстваш, ако ли не - по-добре сам и спокоен.
Така ги виждам нещата и както му казах и на него - преди изгрев е най-тъмно, а дали като изгрее слънцето ще сме заедно вече не зависи само от мене. Твърде много неща в този живот до момента зависеха само от мене и бяха моя отговорност. Крайно време е да олекне малко този товар Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 023

заслужава ли си болката да спиш до някой, който в крайна сметка се оказва че не си познавал.


горе-долу и аз това се запитах.

рзликата е, 4е бях бременна и връзката ми беше на една пета от твоето отдадено време.

# 22
  • Мнения: 418
Възрастта ти е идеална за ново начало...с друг човек..на който ще имаш доверие,и ще усещаш че живееш с твоята половинка.....Пожелавам ти да го срещнеш..  bouquet

# 23
  • Мнения: 40
Моят съвет е да заминеш за известно време на почивка с приятелки (разбира се, ако имаш възможност),ако можеш да се позабавляваш, да се поотпуснеш. След това решението може и само да дойде. Не ти давам съвет от личен опит, но така си мисля.
Пожелавам ти успех! Hug

# 24
когато се стигне до момент ,в който двама души няма какво да си кажат всичко е почти обречено

# 25
Аз съм разведена и в момента живея с друг  човек,в началото ми беше много трудно,но осъзнаж че не е нужно да причинявам на детето си неща,които не искам.По страшно от безразличието и еднообразието няма,а когато и скандалите са на лице това вече е проблем. newsm78

# 26
Как да постъпиш ще прецениш ти,но имай предвид че рано или късно трябва да кажеш да на нормалния живот и на щастието Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 165
Моят първи брак, беше само 10 години / 2 г  съжителство и  брак 8 г / . Аналогичен случай - със табела частичен стерилитет на врата, аз се спуквам от изследвания и лечения, от ходене наработа , учене в у-тет и не знам какво си още. Един прост въпрост от страна на АГ то ме свали на земята ( не мога да ви опиша колко много обичах съпруга си и как от високо са пада най-болезнено ) - сигурна ли съм в мъжът си - за нея в семейството сме трима. Играели сме си на пинг-понг. Аз пия хапове, глобули и т.н , изчистя поредното гадно течение и хоп след 20 дена на ново. Първият път като го попитах в прав текс отрече. На вторият въпрос отговори - ами да - изневерявам ти. Седнах с подкосени крака. Да не споменавам възраста на момичето - цели 18. Та мисълта ми е - цели 6 месеца живях в агония - идва от работа, къпе се, яде ( една тъпанарка му готвеше - първо, второ и десерт ) и излиза без да се прибереповече до следващата вечер . И изречението и теб те обичам и ния обичам. Ту в нас, ту в тях. А аз - не обичам го - ще му простя. Оказа се , че на 6 месец не издържах -отслабнала, неядяща и ходеща като призрак - събрах му багажа. Викнах брат му с буса  и право .....Смених кллюча. След две години се разведохме. В сравнително приятелски отношения сме. С момичето живя две - три години. Видя, че нее свЕт. По едно време ми обясняваше каква жена съм ...но не му се вързах, колкото и да мечтаех точно за тези думи. Три години се влачих като робот - работа, излизане с приятели и  колеги. Мимолетни / мекс 4-5 месечни / връзки, носещи разнообразие  и повдигащи самочувствието ми , съответно сринато под земята. В един момент станах на крака, срещнах подходящият човек - най-важното - в подходящото веме. Създадох второ семейство, едно прекрасно дете...
Не ти разказвам това с цел - виж колко съм велика. Просто искам да ти покажа, че на края на тунела винаги има светлина. Просто трябва да имаш вяра в себе си. Макар и банално - това е истината. В момента знам много добре какво искам от една връзка. За да даваш, трябва и да получаваш. Не говоря за материялни неща ( макар и те да имат значение в този материялен свят ), аз обич, внимание, нежност. Неща като закуска в леглото. Не с цветя и рози..а просто поднесена с целувка.
Желая ти късмет и претегли внимателно нещата. Струва ли си да се носиш така по течението - да се заблуждаваш, че ще простиш нещо, което според мен / а май и ти така мислиш / е непростимо.
 Peace

# 28
:Просто искам да ти покажа, че на края на тунела винаги има светлина. Просто трябва да имаш вяра в себе си. Макар и банално - това е истината
Макр и не към мен да са насочени тези думи,искам да ти благодаря,понеже имах нужда от тях точно в този момент Hug

# 29
Днес искам да ви кажа на всички нещо хубаво - нещо за светлината, защото всички имаме нужда от това струва ми се. Има една теория - вече няколко пъти съм я чувала, че когато много силно искаш нещо и вярваш че можеш да го имаш - то се случва. Или казано по-български "внимавай какво си пожелаваш - да не ти се случи". Действа безотказно, обаче за към момента съм си пожелавала чисто прагматични неща, материални май се казват - работа, пари, коли - и си ги получих. Сега искам друго и пак вярвам, че ще го имам някой ден. Преди месеци, когато още не знаех нещата, които знам сега, се запознах с един интересен човек, който споделяше горната теория и той даже ми каза - напиши какво искаш на едно листче - носи го винаги с тебе и ще се случи. Днес се сетих за листчето и го прочетох, а там пишеше 1, Да отслабна /винаги съм се чувствала леко пухкава, а ми се иска да съм като Кейт Мос/ 2, Да спра цигарите и 3, Да съм щастлива. Е неведоми са пътищата господни както се казва - определих целите, но не определих средствата - сега съм с 15кг по-малко, т.е приближавам се към Освиенцим ама от тормоз и самосъжаление, няма да се учудя ако ми открият и още някоя болест та искам, не искам да трябва да спра и да пуша обаче пък края ще е хубав - ако не друго. Joy Какво мислите по този въпрос - май тази тирада беше по-подходяща за темата в какво вярваме!

Общи условия

Активация на акаунт