Какво да правя???

  • 3 455
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Vjara, съгласна съм с теб, по принцип.  Особено с това, че е напълно възможно и нормално някой да не иска да живее извън родината си.  Но мисля, че човек няма как да е сигурен дали наистина "не може" да живее извън България, ако не е опитал поне временно.  И мисля, че затова авторката е хубаво да се съгласи на някакъв пробен срок.  Същото е и с подкрепата и за кариерата на мъжа й-- хубаво е да е правят компромиси, но, разбира се, не с цената на щастието на единия партньор.

Да, тоЧно това исках да кажа, компромисът е двустранна стъпка и не може да е за сметка само на едната страна. Сигурно има хора които се Чувстват щастливи само като наблюдават щастието и удовлетворението на партньора си, но аз не съм от тях, на мен ми трябва и нещо извън партньора за което да мога да се хвана.

ОбаЧе мисля Че Човек може да знае дали иска да живее на определено място дори и да не е опитвал. Например аз също не бих искала да живея във Флорида и на много други места, не искам и да опитвам.  Wink

Извън всиЧко това се намесват и страшно много други фактори. Например колко деца имаш, на каква възраст са, до колко една такава голяма промяна е добра за тях тоЧно в този момент... Много са сложни тия неща.

# 16
  • Мнения: 2 786
Мисля, че това можете да си го решите само вие двамата в открит разговор помеждуси.
Нека национализма ти да не е пречка да се развивате професионално, да осигурите на децата си добро образование, добра среда за развитие и много възможности.
Лично за мен САЩ не е най-подходящото място за това, но ако доходите ви ще са добри за американските стандарти и двамата сте на едно мнение - аз не бих се поколебала.
И както някой каза в темата - с вината, че си бил пречка за реализирането на любимия човек трудно ще се свикне.
Ако той наистина иска да замине, но не би заминал без теб и децата, тогава топката е в твоето поле.
Каквото и да решите, успех!

# 17
  • Мнения: 613
...Какво да правя? Да се съглася ли да заминем там? Моля помогнете ми. Благодаря предварително.    

Виждам, че Hear Again ме е изпреварила, с едно от нещата, които исках да напиша; а именно - дали наистина 3 х повече от доход в България, доход в ЮС, ще ви е достатъчен. Ако грубо сметна 3 х 2000 долара, което дава 6000 долара на месец, които няма да се вземат чисти...Това не е кой знае колко добра заплата за едно 4-ри членно семейство. (само давам пример)
От друга страна има семейства, които живеят и с много по-малко, но въпросът е заслужава ли си това? Само вие може да си отговорите на този въпрос.

Друго, което ми направи впечатление е, че фирмата е казала, че ще поеме таксата за частни училища на децата за 1-вата година. А после?
Как ще се отрази прехода на децата, при една евентуална смяна от частно на пъблик училище, след една година? (Това, разбира се при условие, че вие не може да поемете таксата, но при една заплата като горната, например и един работещ в семейството, не виждам как ще стане това)

Ти ще можеш ли да работиш там? Ако ще си депендант на Н-1В, няма да можеш. Страната е в криза, работа се намира трудно в момента.

Мисля, че ей на такива въпроси трябва да се концентрирате повече, отколкото на чисто емоционални, от типа на национализъм и други.

# 18
  • Мнения: 613
...Нека национализма ти да не е пречка да се развивате професионално, да осигурите на децата си добро образование, добра среда за развитие и много възможности.
Лично за мен САЩ не е най-подходящото място за това...

Аз по принцип, повече съм се изказвала негативно за САЩ в този форум (повече про-Европейски съм настроена), но специално за горните няколко изредени неща, изобщо не съм съгласна, че страната не е подходящо място за това !!! Напротив.

# 19
  • Мнения: 21
Ако решим да заминам най-вероятно ще си взема виза с която да мога да работя иначе ще се побъркам  да седя по цял ден във вкъщи особено ако бебка тръгне на ясла

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 22:34 от the_snow_queen_

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
И двамата с мъж ми бяхме националисти  Mr. Green
Иначе във Флорида си е хубаво   Nature Sunny А дали на теб ще ти допадне и би живяла там, е много трудно да се каже, всеки е различен. Аз, докато лично не съм пробвала нещо, не мога да кажа дали ще ми хареса или не  Crossing Arms
В Щатите с една кола няма да се оправите, трябва и ти да имаш и да караш, защото иначе си като затворник в къщи, особенно с такова малко бебче Sad

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 22:02 от Merry

# 21
  • Мнения: 7 837
Ако решим да заминам най-вероятно ще си взема виза с която да мога да работя иначе ще се побъркам  да седя по цял ден във вкъщи особено ако бебка тръгне на ясла

Визата не можеш да си я избираш. В случая, най-вероятно мъжът ти ще е с Н1, а ти и децата с придружителни визи, без право на работа.

# 22
  • Мнения: 405
Ако решим да заминам най-вероятно ще си взема виза с която да мога да работя иначе ще се побъркам  да седя по цял ден във вкъщи особено ако бебка тръгне на ясла

Визата не можеш да си я избираш. В случая, най-вероятно мъжът ти ще е с Н1, а ти и децата с придружителни визи, без право на работа.

А може и да е с Л виза и тя да има право на работа, нали от фирмата го местят.

За повече инфо тук:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e6 … 0000045f3d6a1RCRD

# 23
  • Мнения: 613
Ако решим да заминам най-вероятно ще си взема виза с която да мога да работя иначе ще се побъркам  да седя по цял ден във вкъщи особено ако бебка тръгне на ясла
Визата не можеш да си я избираш. В случая, най-вероятно мъжът ти ще е с Н1, а ти и децата с придружителни визи, без право на работа.

Всъщност, авторката надали ще е с Н1-В. (и аз вчера се заблудих, че може би ще е с такава).

Най-вероятно ще е с L-2, придружител на intra-company transfer L-1. А от есента на 2001 или 2002 беше, не помня точно, излезе нов закон, с който L-2 притежателите могат да работят.
Мисля, даже че важи и за децата, които са в подходяща възраст.

Визата е много хубава!

# 24
  • Мнения: 3 591
Аз много ви се чудя... предлагат ви работа, кола, къща, че и помощ за децата за 1 година. Т.е. всичко осигурено, само се качвате на самолета...А и детето ти е още много малко - така или иначе си стоиш  у дома по майчинство. Приемете го като приключение - опитайте, ако ви хареса всичко тип-топ. Ако не ви хареса никой неможе да ви спре да се върнете и на първата седмица...въобще не го разбирам това чудене дали да занима или не...

Това малко като тези които подават за зелена карта, печелят, минават всички интервюта и плащат всички такси и после като си вземат зелените карти се отказват да заминат....

# 25
  • Мнения: 580
Аз също мисля, че в такава ситуация трудно някой ще може да ти даде подходящ съвет. А пък и дали ще направиш това, което другите те съветват?
Лично аз веднага бих тръгнала, ако условията са  наистина 3 пъти по-добри от тези, които имам в момента. И никога не бих тръгнала, ако тук имам високо квалифицирана работа, а на другото място ще ми се налага да мия чинии, само и само да живея в "чужбина".

# 26
  • Мнения: 2 563
А дали ще може да продължи като ветеринар?

# 27
  • Германия
  • Мнения: 111
Доколкото виждам жената има 4 деца. Не мисля че съвети от сорта иди виж и се върни ако не ти харесва са много уместни, това са 3 големи деца (всяко със свойте си интереси и приятели) и едно бебе.........
Много е трудно местенето със толкова големи деца, особено ако не знаят езика на задоволително ниво.

# 28
  • Мнения: 3 521
И никога не бих тръгнала, ако тук имам високо квалифицирана работа, а на другото място ще ми се налага да мия чинии...

 Мдам, синдромът на "простата продавачка". А в същност последните 10 години доста доктори на науката решиха, че предпочитат да не работят за чест и слава на академичния дух и заминаха да мият чинии, носят пици или сменят подлоги. Никой не е по-голям от хляба.
 Към авторката - опитайте. Английският език не е чак толкова труден, а условията, които ви предлагат са много примамливи. Как би се почувствала, ако след 10 години детето/цата ти се обърне и те попита "А за мен не помисли ли?". При всички случаи тяхната адаптация ще бъде по-лека от вашата, а за възможностите ...е нека времето да покаже Wink.

# 29
  • Мнения: 4 399
При всички случаи тяхната адаптация ще бъде по-лека от вашата, а за възможностите ...е нека времето да покаже Wink.

КОгато децата са в пубертета (какъвто е слуЧая), мисля Че доста може да се поспори Чия адаптация ще е по-лесна... Thinking

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 17:42 от Vjara

Общи условия

Активация на акаунт