Мина, Мира или Мила ?

  • 5 250
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
Мира - по-близко по звучене е до имената на бабите.  Simple Smile
Иначе и Мила харесвам, също Милана, Миряна.
Мила има имен ден на 8 ноември, св. Архангел Михаил. Мина - на 11 ноември, св.мчк. Мина.
Мира - на 15 август, Успение на пресвета Богородица, може и на 17 август, св.мчк. Мирон.


 

# 16
  • Мнения: 574
На мен на-много ми допада Мила  Peace И трите имена, които си предложила са достатъчно кратки и нямат нежда от галени варианти. Успех и здраво бебче  Hug

# 17
  • Мнения: 3 294
Мира или Мила  Peace

# 18
  • Мнения: 3 016
И трите имена не ми харесват. Името на бабата дори повече ми допада отколкото изброените.

# 19
  • Мнения: 544
Категорично Мира.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
Щом  и двете са Мариана и ще кращавате детето на тях - кръстете го Мариана.

Аз съм Марина като малка ми казваха Мина - та в училище често ми спрягаха това стихче - Мина мина покрай една мина и се спомина.....да ти кажа беше ми много тъпо и гадно....сега всички си ме наричат с цяло име и най-накрая взех че си харесах името и аз....

Мила ми е глупаво...по принцип...лично отношение.

Мира идва от Мирослава и не го приемам като цяло име...то си е умалително....

Мариана си е прекрасно име....не знам защо изобщо търсите някакви такива измислени производни....ако ще кръщаваш някой на някого използваш цялото име..другото букви -мукви са измислени и изтерзани истории, ползват се обикновенно когато някой го насилват да кръсти детето на роднина а не иска...и така като компромис...

# 21
  • Мнения: 1 322
Мира ми харсва най-много. А каква е историята за Мина?

# 22
... Мира идва от Мирослава и не го приемам като цяло име...то си е умалително....
 

Мира не идва от Мирослава и не е умалително. 
Славянски са, образувани от мир 'спокойствие; съгласие; свят, вселена'. Също и Мирена, Мирела, Мирила, Миряна, Миролюба...



 

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мина - страхотно име Peace

# 24
  • Мнения: 4 555
И трите ми харесват, страхотни имена Simple Smile
Мариана е ужасно според мен и понеже е било изключително модерно по едно време, има купища Мариани от това поколение е съответно в днешно време звучи демоде.

# 25
  • Мнения: 146
Мина с две ръце!!! Аз съм пристрастна защото моето дете се казва така! Освен това живеем в Гърция, а на гръцки Мила означава ябълки, така че за мен бе абсолютно недопустимо да го ползвам! Мира ми звучи соц. А относно именните дни смятам, че единствено Мина има на 11.11 - св.вмч.Мина - ясно и просто. На арх.Михаил празнува Михаела! Мила от къде на къде? И Милените ли са тогава newsm78? А Мира какво общо има с Богородица??? Нали произлиза от МИР??? Ох, обърках се! Ти кое чувстваш най-близко? Да ти е живо и здраво и което и име да избереш после много ще ти харесва, защото ще е на твоята принцеска!!!
P.S. Я прочети малко Яворов за вдъхновение - той би избрал Мина!!! Wink

# 26
  • Мнения: 6 993
На арх.Михаил празнува Михаела! Мила от къде на къде? И Милените ли са тогава newsm78?
Ей това цял живот му се чудя, честно. Лично засегната се чувствам като си измислят хората именни дни на моя имен ден.  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 715
Щом  и двете са Мариана и ще кращавате детето на тях - кръстете го Мариана.
  Peace А пък на галено може да му казвате Мари.

# 28
  • Мнения: 4 555
На арх.Михаил празнува Михаела! Мила от къде на къде? И Милените ли са тогава newsm78?
Ей това цял живот му се чудя, честно. Лично засегната се чувствам като си измислят хората именни дни на моя имен ден.  Laughing

Не знам каква е причината, но четох някъде, че всички с корена 'мил' празнували тогава, както и с корена 'рад'. Изброени са по православните календари, значи са им измислили някакво основание.
Много ми хареса обяснението за Преслава, която празнува на 15-ти август, сигурно е някакво аналогично обяснението и тук.

Тази година няма да празнувам, така че можеш да се почувстваш с една бройка по-малко засеганата Simple Smile

# 29
  • Мнения: 0
Мира ми харесва най-много  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт