Гледате ли БТВ - "Работници"?

  • 4 293
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 841
За съжаление го пропуснах....а много интересно ми стана от рекламата - интересно в смисъл - как са стигнали до там, как са ги пуснали и как са успели да снимат, ей тия неща ме занимават....а за робския труд, при това детска - за жалост хич, ама хич не ме изненадва! Sad

Ами представиха се, че идват от голяма българска модна фирма, Витоша стил, и ако им хареса работата, може да им възложат голяма поръчка. С тях имаше и местен, за да разсее съмненията, и въпреки това ги посрещаха с голямо подозрение.

# 16
  • Мнения: 6 620
Злата и диаманти не купувам,за мене нямат стойност.Ако имам пари събирам спомени с тях.И защо изтрихте мнението ми?Кое е обидното?Хайка шопингарки може би?
Както и да е.Дано повече хора се ориентират към максимално спестяване на ресурси.Ще трябват ако не на нас,на децата ни.И преди да посегнем към поредната прищявка,да помислим дали наистина ни трябва още и къде е произведена.Някак не е честно нашите деца да са облечени в маркови дрешки произведени от други деца.И поне веднъж влезте в магазин 2 ра употреба.Има наистина запазени неща.Не е необходимо винаги да се купува все ново.
Лека вечер дами    bouquet
И да спрем да си купуваме  повече дрехи положението с тези деца няма да се оправи .Не са виновни потребителите , и аз не знам кой е виновен. При тази бедност и глад там явно съзнанието и манталитета са съвсем различни .Те не възприемат децата си както ние нашите те са гладни гърла ,а после работна ръка.Гадно .
За втората-влизала съм,влизам и ако си харесам нещо си купувам.Но не се чувствам виновна нито за това нито за и за скъпите си покупки.

# 17
  • Мнения: 2 030
Гледах го. Последното изречение на репортажа:"Тези деца не знаят какво е икономически растеж, нито пък маркова дреха."

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
може би скоро и тук ще се появят стоки с етикет "fair trade" - тоест, такива, при чието производство не е използван робски и детски труд.
тогава ще може всеки желаещ да си задоволи съвестта.

китайските стоки, правени от възрастни, не са произведени при по-малко мизерия и ужасна експлоатация.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 841
може би скоро и тук ще се появят стоки с етикет "fair trade" - тоест, такива, при чието производство не е използван робски и детски труд.
тогава ще може всеки желаещ да си задоволи съвестта.

китайските стоки, правени от възрастни, не са произведени при по-малко мизерия и ужасна експлоатация.


Да, излиза, че единствено експлоатацията на детския труд е проблем. Все едно когато по сходен начин се експлоатират хората над възрастовия минимум, няма никакъв проблем.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
китайските стоки, правени от възрастни, не са произведени при по-малко мизерия и ужасна експлоатация.

Хех, въздържах се да напиша на Рибозом в какви условия работят нашите си, българските шивачки, от чиито ръце си купува тя бг продукцията и е спокойна...Но реших, че не си заслужава да й развалям спокойствието. Както вече казах, не е наша задача като потребители да решим този проблем. Нещата са далеч по-сложни. Тъжно, но факт.

# 21
  • Мнения: 1 558
Права си, но донякъде. Зависи от българската фирма. Когато завърших университета излизах в компания, в която две от момичетата работеха в цех за бельо в Хасково, но не във "Венера стил". И двете казваха, че до обяд си вадят нормата, а ако работят и следобяд и направят 8 часа на машината изкарваха 4-5 пъти повече от моята тогавашна учителска заплата. Условията им никак не бяха зле. Съгласна съм, че има и фирми, които експлоатират жените за мизерни пари, но не всички са такива. Забелязала съм, че основно там, където се шият за износ дрехи и ишлемета е най-зле.

# 22
  • Мнения: 54
    Много ,,смел"филм за мен. Когато даваха филма за Могилино, към нашата страна бяха отправени много нападки. Сега какво излиза, че хуманните западняци добре се грижат за свойте деца, но когато ходят да договарят поръчки от Азия ,,не забелязват" кой ги произвежда тези стоки.

# 23
  • Мнения: 6 620
Не мисля ,че условията при ,които работят  БГ шивачките могат да се сравняват и на 1% с това което показаха.
Тези, които познавам са доволни.

# 24
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имаше подобни разкрития за завода в който се произвеждаше Iphone и ipod.
деца, възрастни над 12 часа на ден при вредни условия ... и какво от това.

# 25
В Индия невръстни деца робуват, а някъде там, на другия край на Земята, едни добри хора правят Панаир на лукса и сеутата. Все по-трудно ми е да проумея накъде отива този свят  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 585
Има и "Работници II", за малките берачи на генномодифициран памук.
Денят, часът и каналът са същите.

# 27
  • Мнения: 3 405
Все по-трудно ми е да проумея накъде отива този свят newsm78

Да речем - към лукса и суетата. За жалост, често на гърба на деца като тези от филма.

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Все по-трудно ми е да проумея накъде отива този свят newsm78

Да речем - към лукса и суетата. За жалост, често на гърба на деца като тези от филма.

грешиш

# 29
  • Мнения: 3 405
Къде греша? Покажи ми.

Общи условия

Активация на акаунт