Как се борите с бързо замърсяваща се коса?

  • 11 329
  • 117
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 222
С вода и шампоан се боря Peace
Колкото често се налага

 Peace

# 76
  • Мнения: 7
клоран !! пожярвяите ми,че няма по-добри шампоани от тях...аз комбинирам от тяхната серия!имам си един със копррива и един с манго!в същото врвме използяам и ЛИЧИЯ-сивия пише:анти-одоранте(адски се пени и измива идеално) казам го ,защото съм с хубава густа  коса,но тънък косъм.да не говоря,колко често я суша със сешуара. и двата  вида  търсете в аптеките! но се мия ве4е от година и половина с тези продуки..иска се  за да има ефект  ,тоест да ви оправи скалпа минимум 1 месец.после няма да искате и да чуете за друг.използвах и хининовия! уникални са! Hug

# 77
  • Мнения: 776
Аз не съм впечатлена от Клоран - от шампоана с коприва ми се омазнава косата на втория ден, а този за мазен пърхут изобщо не е ефективен (при мен). Изобщо слаби са откъм продукти за коса, която се омазнява/замърсява бързо. Но то пък, коя ли фирма/медицинска козметика Rolling Eyes е добра в тази насока Crossing Arms

# 78
  • Мнения: 225
 
клоран !! пожярвяите ми,че няма по-добри шампоани от тях... уникални са! Hug

 Предпочитам Фито или Дюкре.

# 79
  • Мнения: 30
аз съм забелязала,че пролет и есен косата ми се омазнява повече (мисля,че това се дължи на времето-вятър,влага,един ден студ,друг ден-жега-самата кожа на главата се .... претоварва един вид,а и мръсотията във въздуха е .... ужасТТТТТТ )
та по темата-аз ползвам шампоан,който ми действа според оплакването ми-дали ще е мазна коса,дали ще е твърда или др.последно ползвах и аз катранен шампоан,но стана мн твърда и го спрях.сега съм на яйчен и съм доволна,но държи към 3-4 дни.
когато не ми се налага да я пипам-не се омазнява.мръсотията във въздуха при мен влияе (ходете цял ден с вързана чиста коса и вечерта я пуснете-мазна е само по края,около лицето,вътре е чиста)
това мисля,че е така ->http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=2886
но всичко е индивидуално !!!

# 80
  • Мнения: 5 370
Я, някой е вдигнал темичката ми.
За съжаление, мисля, че при мене до голяма степен лоша роля играе замърсеният въздух на София.Всички членове на семейството ми се оплакват от същото. Confused

# 81
  • Мнения: 19
Привет
имах същия проблем, докато един ден не прочетох в един немски сайт, че бързото омазняване на коса се дължи при липса на Цинк, Силицуим и Kieselerde -/това незнам как е на бг/. Тук продават комбинация от тези минерали и с тях се оправих

# 82
  • Мнения: 4 785
С лак в корените  Crazy Откакто слагам лак, за да задържа обем, няма да ви разправям по колко дена не ми се омазнява косата - мия я на 5 дена, на 6-тия я изправям. Преди братче - 2 дена мии и изправяй  ooooh! Явно лака изсушава (бях забелязала аз, че като ходя на фризьорка да ми изправя косата не мърда по 4-5 дена - нито се омазнява, нито нищо.... а то ква била цаката  Mr. Green)

пп - и не слагайте маските в корените Simple Smile

# 83
  • Мнения: 177
С лак в корените  Crazy Откакто слагам лак, за да задържа обем, няма да ви разправям по колко дена не ми се омазнява косата - мия я на 5 дена, на 6-тия я изправям. Преди братче - 2 дена мии и изправяй  ooooh! Явно лака изсушава (бях забелязала аз, че като ходя на фризьорка да ми изправя косата не мърда по 4-5 дена - нито се омазнява, нито нищо.... а то ква била цаката  Mr. Green)

пп - и не слагайте маските в корените Simple Smile
А на суха или мокра коса слагаш лака  newsm78

# 84
  • Мнения: 4 785
С лак в корените  Crazy Откакто слагам лак, за да задържа обем, няма да ви разправям по колко дена не ми се омазнява косата - мия я на 5 дена, на 6-тия я изправям. Преди братче - 2 дена мии и изправяй  ooooh! Явно лака изсушава (бях забелязала аз, че като ходя на фризьорка да ми изправя косата не мърда по 4-5 дена - нито се омазнява, нито нищо.... а то ква била цаката  Mr. Green)

пп - и не слагайте маските в корените Simple Smile
А на суха или мокра коса слагаш лака  newsm78

На суха коса... черен тафт (най-силния). днес е неделя, косата си я мих в понеделник...и изобщо не е силно омазнена (даже е суха в корените... ) - за миене е разбира се, но просто не е нито мазна, нито изглежда мръсна. Така си спестявам много време - едно е душ за 10 мин. сутринта, друго е къпане на коса сушене...може на 2 дена да е, ама аз като я изправям.... А преди наистина я миех на 2, максимум 3 дена. Това не е някакво кой знае какво решение, но все пак...

# 85
  • Мнения: 30
ами на мен ми е малко кофти,ако не я измия до 3-тия ден.имам чуството,че е мръсна и гадна (дори и да не изглежда така)хващат ме дивите понякога.лака според мен само замаскирва положението-просто не изглежда мръсна.за мен това не е решение...ще чакам други предложения  Peace

# 86
  • Мнения: 4 785
ами на мен ми е малко кофти,ако не я измия до 3-тия ден.имам чуството,че е мръсна и гадна (дори и да не изглежда така)хващат ме дивите понякога.лака според мен само замаскирва положението-просто не изглежда мръсна.за мен това не е решение...ще чакам други предложения  Peace

То лака всъщност изсушава косата в корените и как да кажа...абсорбира мазното. Така, че не точно замаскира. Друг е въпроса, че тогава нямаш мазно, ама имаш лак  Laughing Абе 4 дена си изкарваш от раз така, на 5-я ден аз я връзвам и готово  Peace

# 87
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Моята коса също се омазнява много бързо, но подобрих положението с редовно правене на домашна маска, включваща изсушаващи съставки като мед, акохол, жълтък и разни натурални масла - бадемово, жожоба и др. Но за някакъв ефет се изисква доста редовно прилагане на маската. От друга страна домашните маски подпомагат и поддържането на косата.

От лак за коса получавам сърбежи и пърхут  Whistling  

Иначе аз пак се мия доста често - през ден, но не защото непременно косата го изисква с вида си, а защото така ми е приятно.

# 88
  • Мнения: 2 478
Колкото по-често се измива една коса, толкова по-бързо се омазнява. Така е с пипането на косата.
Моята коса я мия на 4-5 дни , а след фризьор издържа 6 дни. Но не я пипам и я пазя от влагата в банята. По принцип е тънка и безобемна.Използвам шампоан за суха коса, балсам или маска пак за суха коса (Paul Mitchel), задължително слагам серум за обем в корените и серум за запазване на косъма от топлинна обработка.

P.S.Само да кажа, че преди години си миех косата всеки ден. Така че, всичко е въпрос на навик на косата.

# 89
  • Мнения: 30
•ºt®eisyº•™,при някои явно действа.аз след 3-4 ден с лак или нещо др по косата полудявам дори и да не ми е мръсна.почвам да я барам,да я чопля и тн...за мен решението е да е чиста,без "препарати" и др за повече от 4-5 дни.явно ще чакам да дойде лятото  Peace
вижте какво намерих http://beauty.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=60236&cat=3255&shop_id=12
някой пробвал ли го е?

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 15:03 от Porsche

Общи условия

Активация на акаунт