Кисело мляко кога?

  • 18 089
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
При нас препоръчват кисело мляко и сирене след 9 месеца , а прясно след 1 г.

# 16
  • Мнения: 745
На 9 навършени започнах да му давам.Сутрин продължава да пие мляко от шишето.Понякога хапва мляко с бисквити следобед Grinning

# 17
  • Мнения: 4 020
На 9 навършени й дадох да опита, но още не съм замествала следобедно или друго хранене.
Йогурт в бурканче съм давала и от 8-ми.

# 18
  • Мнения: 469
На десет навършени месеца дадох за първи път кисело мляко но не й харесва особено. Смесвам към 40 мл с малко плодово пюре и 2-3 бисквитки и го давам за междинно хранене сутрин.

# 19
  • Мнения: 502
Нашата педиатърка ме посъветва кисело мляко след годинка.

# 20
  • Мнения: 2 131
Около годинката дадох кисело мляко. Харесваше му и чисто, без нищо и неподсладено.

# 21
  • Мнения: 764
Аз го въведох след 1 г.

# 22
  • Мнения: 239
Здравей!Аз дадох на годинка.

# 23
  • Мнения: 9 814
Аз дадох на 11м. поради причина, че тогава спрях да кърмя малката, а тя отказа всякакво АМ.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 754
Днес бяхме на консултация и попитах педито от кога да давам кисело мляко и тя ми отговори,че препоръчва от годинка.

# 25
  • Мнения: 1 449

Според официалните схеми на захранване на повечето педиатрични организации:
- Кисело мляко и сирене (т.е. стандартни или детски продукти с пресечен белтък от нормално, неадаптирано краве мляко) = 8-10 м.
- Краве мляко (т.е. прясно мляко) = след 1 год.


Защо преди 1 год.
- Преди 1 год. може кисело мляко. Препоръките варират между 8-10 или 10-12 м. Целта е предпазване от алергия.
- Преди 1 год. киселото мляко се предлага в малко количество и единствено като допълнение към кърмата или АМ.

Защо след 1 год.
- След 1 год. киселото мляко може да замести кърмата или АМ - изцяло или частично, според личната преценка.
- След 1 год. може да се предложи кисело мляко за първи път. Целта не е предпазване от алергия, а гаранция, че до 12 м. детето е получавало само млечни продукти, които имат най-подходящия хранителен принос (кърма, АМ, обогатени детски млечни продукти).

# 26
  • Мнения: 1 674
аз дадох след 11-ия месец

# 27
  • Мнения: 741
И аз го дадох след годинката

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз дадох в 8-я месец

# 29
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Нещо не ми се получава с киселото мляко,не иска да го яде.
Пробвах ,преди седмица. А да питам с шише ли го давате или с лъжица?

Общи условия

Активация на акаунт