За и против даването на зимафлор

  • 2 819
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 335
Питах и в една друга тема,но искам да видя по вече мнения по вьпроса,затова пускам и анкета тук Laughing
Педи ни го изписа,но четейки видях доста противоположни мнения.Не сьм почнала да го давам,а и се чудя за напред.
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 096
Аз не съм давала на дъщеря ми, нито съм пила докато бях бременна по съвет на зъболекаря ми.   

# 2
  • Мнения: 2 587
Давала съм и пиех докато бях бременна по предписание на гинеколожката ми и по съвет на зъболекар.

# 3
  • Мнения: 711
Давах много за кратко. После случайно прочетох някои неща тук и спрях  Peace

# 4
  • Мнения: 4 297
Против съм. Не съм давала на сина си, няма да давам и на щерката.

# 5
  • Мнения: 493
По предписание на педито давам на сина ми.

# 6
  • Мнения: 5 255
Не съм давала.

# 7
  • Мнения: 4 434
не съм давала

# 8
  • Мнения: 235
Не съм и няма да давам!

# 9
  • Мнения: 6 604
Аз давам на бебчо,а и докато бях бременна пиех. Моля ви,кажете ми накратко защо сте против? Какви са страничните му действия? Благодаря ви предварително.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Нито аз съм пила като бременна,нито съм давала на децата.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 529
Да, и мен ме интересува защо се твърди, че не е хубаво.
На малката и изписаха като беше на 4-5 месеца и слагах няколко пъти във водичката и, но после се отказах.

# 12
  • Мнения: 2 478
Пих флуор през бременността.После давах на бебето около 1 месец,преди да прочета всички негативни теми за прекалената употреба на флуора и вредата му.Веднага преустанових даването на зимафлуор.

# 13
  • Мнения: 274
Нито аз съм пила като бременна,нито съм давала на децата.

И аз така Peace

# 14
  • Мнения: 4 784
Пих по време на бременността, но на малкия няма да давам и ако отново забременея някой ден, няма да пия.
http://www.all-natural.com/fleffect.html
В нета има доста информация по темата.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 590
Не давам. Като бременна също не съм пила. Peace

# 16
  • Мнения: 179
пиех като бременна,по съвет на зъболекаря си,на детето не съм давала,факт е че нямам нито един кариес от бременността  Peace

# 17
  • Мнения: 1 485
Давах го за кратко,но разбрах,че едва ли ще има ефект при положение,че всичко е въпрос на ген!
Или ще има здрави зъби или не! Naughty

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
На голямата ми дъщеря давах за кратко време,но сега на малката все още не съм давала,а и не съм решила дали мда давам.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На синът ми давах,на малката не

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Не съм давала и  намерение нямах да давам.

# 21
  • Мнения: 9 973
не съм против,но не давам

# 22
  • Мнения: 9 814
Аз го пих от 5-ия месец на бременността и след това го давах на малката под формата на капки.

# 23
  • Мнения: 4 042
Като гледам повечето от вас не са давали. Аз ще потърся мнение на моя зъболекар дали е нужно да се дава на бебе, интересно ми е какво ще ми каже. За педиатърката ни знам отсега, че е против.

# 24
  • Мнения: 4 335
Като гледам повечето от вас не са давали. Аз ще потърся мнение на моя зъболекар дали е нужно да се дава на бебе, интересно ми е какво ще ми каже. За педиатърката ни знам отсега, че е против.
Обикновенно зьболекарите са ЗА даването на зимафлор.

# 25
  • Мнения: 423
Против. Аз не съм пила, не съм давала на децата, и не смятам да го правя.

Аз давам на бебчо,а и докато бях бременна пиех. Моля ви,кажете ми накратко защо сте против? Какви са страничните му действия? Благодаря ви предварително.

Ето...

"След изолирането на флуора и възможността за лесен синтез на негови съединения, флуоридите са считани за едни от най-опасните замърсители на околната среда.
Учените и лекарите са установили, че флуоридите изключително лесно се предозират и довеждат до следните негативни ефекти:
• Скелетна флуороза. Това е болестно състояние, в резултат на натрупване на флуор в костите, правещи ги много слаби и чупливи. С годините флуоридите се натрупват в костите.
• Бъбреците могат да елиминират само 50% от ежедневния прием на флуориди. Останалата част се натрупва в костите. САЩ (където водата се флуорира) е страната с най-висока честота на фрактури.
• Флуоридите причиняват артрит.
• Флуоридите са канцерогенни - чрез увреждане на генетичния материал на клетката, в която влизат. Повече от 10 000 души умират всяка година от рак, дължащ се на флуориди.
• Проучванията на учени от различни страни показват, че прилагането на флуориди води до намаляване на интелигентността и подтискане волята на човека. При бебета и деца нарушенията са в развитието на мозъка, увреждане на моторната функция, способността за обучение, спадане коефициентът на интелигентност.
• Високите концентрации флуорид нарушават нормалното протичане на ензимните процеси в тялото, което допринася за нарушения в метаболизма. Това води до риск от редица заболявания (алергии, рак, Алцхаймер).
• През 1993 г. NRC (Националнят съвет за научни изследвания, САЩ) признава, че до 80% от децата в райони с флуорирана вода имат зъбна флуороза - бели, жълти или кафяви петна по зъбите.

От колко флуор се нуждаем дневно?

При дневен прием над 2,5 mg се развива флуороза на зъбите, и има вероятност за остеосклероза.
Препоръчителните дневни количества от химичния елемент за деца до 3 години са до 0,8 mg и до 1 mg за деца от 3 до 6 години. Позволената доза за деца до 10 години е 1,3 mg. За възрастните ежедневната флуорна доза да не надвишава 2 mg.

Храната и водата са достатъчно богати на естествени флуориди необходими за растежа на зъбите и тяхното изграждане.
От къде може да се набави естествен флуор?
В подпочвената или изворна вода съдържанието на флуорид е достатъчно за защитата на зъбите (до 1 mg/l), като той се среща главно във формата на калциев флуорид.

Морската храна и особено водораслите имат високо съдържание на безвреден флуорид. Основни източници на флуор са водата (около 1/3 от дневния внос) и растителните храни, особено чаят, соята, пшеницата, оризът, спанакът, лукът, зеленолистни зеленчуци.

Ползата от външният прием на флуор, дори и в дози считани за безопасни е спорна. Голяма част от научните изследвания показват, че добавянето на флуорид не предпазва зъбите на децата и възрастните. Кариесът не е флуорнедоимъчно заболяване, а се развива в резултат на хранене с рафинирана въглехидратна храна. Допълнителен фактор е недостатъчната хигиена на устната кухина. Приема на флуориди при ниско количеството на калций в храната, доказано води до повече кариеси, а не до тяхното намаляване.

Използването на флуорида в добавка към вода и паста за зъби и мляко може да превиши безопасното ниво на флуоридния прием.

Потребностите от флуор са строго индивидуални и зависят от много фактори - приемана храна, вода, медикаменти. Прилагането на различни видове допълнителен прием на флуор, може да лесно да доведе до предозиране и флуороза, вместо предпазване на зъбите от кариес."

# 26
  • Мнения: 1 674
Не сьм давала

# 27
  • Мнения: 512
Пих 'Зимафлор' през първата ми бременност, но не ми понесоха добре и ги спрях.
Не съм против, но на децата не съм давала.

# 28
  • Мнения: 174
Не съм пила като бях бременна и на детето не съм давала и нямам намерение да го правя.

# 29
  • Мнения: 641
Не пия и не давам. Пастата ми е с флуор.

# 30
  • Мнения: 1 187
Давах по препоръка на зъболекар.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 227
Не съм давала и не смятам да давам.

# 32
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не съм давала и  нямам никакво намерение  да давам.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 237
Давах за известно време,но по препоръка на зъболекаря ми ги спрях.Той ми обясни, че освен да навреди, изкуствено внесения в организма флуор няма никакъв друг ефект.Той е категорично против и пастите за зъби в които има флуор.Прочетох доста неща за флуора и съм против.Ако имам друго дете не бих давала.
С две думи, лично аз съм против всичко , което се внася изкуствено в организма.А капките "Зимафлор" са си чист бизнес от който някой си пълни гушата......

# 34
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не съм пила докато бях бременна,но на дъщеря си давах за известно време по препоръка на зъболекаря.За в бъдеще не смятам да й давам,макар,че зъболекарката продължава да ни агитира да го пием.

# 35
# 36
  • Мнения: 594
пиех като бременна,по съвет на зъболекаря си,на детето не съм давала,факт е че нямам нито един кариес от бременността  Peace

Това няма абсолютно никакво значение... Аз с първата бременност имах доста проблеми със зъбите след като родих, но пък и по време на бременността нищо не ми се ядеше, от повечето неща ми се повдигаше... С втората бременност ядях редовно кисело мляко и млечни продукти, и въпреки че нито с първата нито с втората бременност съм пила флуорни препарати, мога да кажа че сед второто раждане нямам подобни проблеми със зъбите... Така че това е голяма заблуда! Бих заложила на рационалното хранене по време на бременност отколкото на приема на подобни "съмнителни" медикаменти.

# 37
  • Мнения: 6 713
Аз лично давам Simple Smile

# 38
  • Мнения: 3 929
Не съм давала, нито съм пила, но и не са ми го препоръчвали. Само зъболекарката, при която ходех, препоръча да давам на сина си, но след прочетеното тук, във форума, въобще не го започнах.

# 39
  • София
  • Мнения: 932
Не съм давала и до тук не съжалявам  Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Давала съм.Не бях информирана все още,но не съжалявам,защото много рядко се сещах да давам.Сега не бих дала.

# 41
  • Мнения: 247
Не съм пила докато бях бременна и нямам нито един кариес. На синът ми също не давам и нямам намерение да давам подобно нещо.

# 42
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Не съм давала.

# 43
  • Мнения: 2 960
Не съм пила докато бях бременна и нямам нито един кариес. На синът ми също не давам и нямам намерение да давам подобно нещо.
;

 Peace

# 44
  • Мнения: 1 986
Лекарката ни го изписа още като беше на 5-6 месеца, но тогава не му давах. Сега му давам веднъж седмично или когато се сетя, но не редовно! Не съм пила като бременна...никой не ми е казвал да пия!

# 45
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
давам по препоръка на зъболекаря-по 1 таблетка на ден в продължение на 3 месеца,после 1 месец почивка и отново 3 месеца се пие. Peace

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=856206

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Твърдо съм против. Не съм пила през бременността, нито съм давала на детето си.

# 47
  • Мнения: 3 695
Не съм давала. Слава Богу, че се информирам допълнително, че иначе педиатърката ни е "за".  Peace

# 48
  • Мнения: 1 428
Не давам. Като бременна също не съм пила. Peace
Peace

# 49
  • Мнения: 1 554
не съм давала Mr. Green зъболекарката ми каза,че е хубаво да приема детето,но по 2 капки на ден,не както пише по 4 Peace

# 50
  • Мнения: 31 326
Не давам и не мисля, че трябва да се дава въобще. Навсякъде има достатъчно информация защо. На мен лично зълва ми ми каза за вредите.

# 51
  • Мнения: 578

Тази статия е реклама на Зимафлуора ... даже има линк към листовката на продукта.

За всички съвременни изследвания свързани с флуоридите и случващото се с хора и животни изложени на прием съизмерим с препоръчвания уж за профилактичен ... не се споменава нищо!

Повече за така наречената флуорна профилактика:

Терапевтичната ширина на флуоридите е много малка, в следствие на което рискът от предозиране е реален, а последиците сериозни - флуороза, артрити, чупливост на костите, метаболитни нарушения, подтискане на волята, увреждания на мозъка, стерилитет при момчетата, рак на костите.
FLUORIDE IN DRINKING WATER
Pictures of Dental Fluorosis
Флуорното мляко в детските градини
Флуороза. Ако детето има петна по зъбите, трошливост или чуплив емайл

Флуоридизаторите казват, че флуорът има доказан ефект върху здравината на зъбния емайл, но пропускат да съобщят, че границата м/у полза и увреждане е толкова тънка и зависи от толкова много странични фактори, че често пъти бива прескачана и тогава ефектът е обратен - зъбния емайл става трошлив и на кафяви петна, като това увреждане е необратимо. Организмът не е само зъби и токсиколозите, биохимиците и др. отдавна са наясно какво се случва с останалите органи и системи, само че финансовите интереси на определени кръгове, явно не се интересуват от токсичните ефекти на препоръчваните от тях "блага"!

# 52
  • Мнения: 194
когато бях бременна ми го предписа АГ ама аз така и не го пиех.Не съм,а и не смятам да давам на детенцето ми Peace

# 53
  • Мнения: 130
Не съм пила, нито бих давала и на детето

# 54
  • Мнения: 63
давам по препоръка на зъболекаря-по 1 таблетка на ден в продължение на 3 месеца,после 1 месец почивка и отново 3 месеца се пие. Peace

http://netinfo.bg/?tid=40&oid=856206

Статията е пълна с подвеждаща информация.
Представлява част от рекламната кампания на фармацефтичната индустрия, за което е говорено много даже и из БГ форумите, така че има лесен за четене материал.

Масовата флуорна профилактика е била модерна през 50-те и 60-те години, точно когато индустрията е започнала да бълва флуорни съединения като скъп за консервиране отпадък. В Европа почти не е останало място, където се флуорира водата, защото това е отхвърлено от правителствата като твърде опасно. Отговорността за последиците след третиране с флуор, остава индивидуална. Точно затова се правят и такива рекламни статии подпомагащи разпространението на флуоридните препарати на дребно.

Вероятно всеки е чувал съвета "Никога не се доверявай на един доктор. Мини през поне 3 доктора, преди да причиниш нещо на тялото си.".
Това важи с още по-голяма сила, когато става въпрос за статии в медиите.
Обърни голямо внимание на факта, който JuliaP е споменала:
Тази статия е реклама на Зимафлуора ... даже има линк към листовката на продукта.



Препоръчвам ти да прегледаш информация и от другата гледна точка.

Полезни места в интернет:

Измамата, наречена „флуорна профилактика”
http://www.biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html

UK Parents Say NO To Fluoride In School Milk
http://curezone.com/art/read.asp?ID=51&db=6&C0=17

СЗО игнорира науката и въпросите, препоръчва токсичен флуорид
http://www.communicationagents.com/sepp/2005/04/12/who_ignores_s … oxic_fluoride.htm

Много пълен сайт от световен мащаб с актуална информация за флуора, като медикамент
http://www.fluoridealert.org/

Ето и две добри книги на български:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=4932 (д-р Гълъбов)
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=1095 (Пол Брег)


За моето дете съм абсолютно против да приема флуориди под каквато и да е форма.

# 55
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Давала съм и продължавам да давам. Мисля,че докъто поникнат всички зъби е полезно  Peace
Консултирала съм се с 4 зъболекари и всички са ми казвали да давам зимафлуор Hug

# 56
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 763
Дъщеря ми е малка да и давам,но мисля да го направя,когато му дойде времето.Аз съм вземала по време на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт