Дъщеря ми има цистит в следствие на антибиотик. Как да се лекуваме?

  • 16 079
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
Виж сега, не може да се завъдят бактерии от антибиотика.
Просто ги е имало вече там и понеже явно са резистентни към този антибиотик се развиват.
Най-добре да смените антибиотика след като направите посявка и се установи към какъв са чувствителни бактериите.

А иначе е ясно че след продължителна употреба на антибиотик се нарушава нормалната чревна флора и това може да се отрази неблагоприятно, но не мисля че в този случай се касае за това.

# 16
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Според мен си права да мислиш, че антибиотикът е провокирал появата на тия явления, дето са подобни на цистит. На малката ми дъщеря два-три пъти й се случва нещо подобно, докато пиеше антибиотик - първо започваше да пишка много начесто, после почти непрекъснато имаше позиви, но или не можеше да се изпишка, или отделяше само по няколко капки. Не помня точно наименованията на антибиотиците, но като ги спряхме, нещата се оправиха. Интересното беше, че нямаше цистит. Като попитах личната какво става, тя ми отговори, че антибиотиците вече имат много силно действие - действат така, че да унищожат бактериите или вирусите максимално бързо и това става и чрез урината. Баща ми наскоро пи "Азатрил" и от него също ходеше много често до тоалетната или имаше само позиви. Той също нямаше цистит. Затова заведи детенцето на лекар да ти кажат дали това наистина е цистит или е резултат от действието на антибиотика.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 430
Сега виждам темата.
Да споделя и аз.Преди две години ми бяха изписали именно въпросният Клацид.След като свърших курса с него,хванах гъбички,резултат от АБ. И около 1 седмица по-късно бях и с цистит.

# 18
  • Мнения: 102
За съжаление Тонев е бил прав за суметролима.
Спяхме го от 2 дни. Но усе6там 4е не6тата пак заповат да се влошават. Савина чишка по често количеството не е съвсем малко но я усещам че крие от мен че я пари или боли. Явно не е толкова силно както когато свършихме Клацида и си мислех 4е после 6те и мине. Отдолу е леко зачервена.
Утре мисля пак да пусна урина. За съжаления се въртим в омагиосан кръг. За да даде посявката верен резултат трябва да не е пила антибиотици поне 5 дни, а за толкова дни много бързо се развива възпалението.
Стигнахме до 3 капки на ден от цитосепта. Пием чай от липа и започваме и коластра, също така продължаваме с калиевия перманганат и Банеосин за мазане. Но се съмнявам 4е ще минем без поредния антибиотик както е тръгнало.

# 19
  • Мнения: 1 984
За съжаление Тонев е бил прав за суметролима.
Спяхме го от 2 дни. Но усе6там 4е не6тата пак заповат да се влошават. Савина чишка по често количеството не е съвсем малко но я усещам че крие от мен че я пари или боли. Явно не е толкова силно както когато свършихме Клацида и си мислех 4е после 6те и мине. Отдолу е леко зачервена.
Утре мисля пак да пусна урина. За съжаления се въртим в омагиосан кръг. За да даде посявката верен резултат трябва да не е пила антибиотици поне 5 дни, а за толкова дни много бързо се развива възпалението.
Стигнахме до 3 капки на ден от цитосепта. Пием чай от липа и започваме и коластра, също така продължаваме с калиевия перманганат и Банеосин за мазане. Но се съмнявам 4е ще минем без поредния антибиотик както е тръгнало.

няма такова изискване. дори напротив - може да се пусне АБ и след 3 дни да се направи посявка за да се види работи ли АБ. ако не им действа на бактериите те ще си растът...

# 20
  • Мнения: 102
Да и аз така реших 4е мога да пусна една стерилна урина и седимент. Сега 4акаме резултат.

# 21
  • Мнения: 746
по принцип, ако човек е предразположен към гъбички, трябва да се пие антимикотично, наред с антибиотика (доколкото са ми казвали гинеколозите).

А за цистита - като малка спешно ми се наложи да пия АБ и ми се получи същото - не бях чувала за цистит, майка ми ми даваше да се кисна в тетра и се оправих. Не знам дали е било цистит, но това ми помогна.

Не се ангажирам с компетентно мнение, само казвам своя опит. Все пак тук става дума за малко дете и трябва много да се внимава.

# 22
  • Мнения: 102
За съжаление вчера в ВМИ пловдив не искаха да ни направят микробиология нямало къде да си платим, нямали договор и с медицинския център където ходим и т.н.т. Направо абсурдно събота и неделя няма кой да ти направи изследванията!!!
Сестрата се оказала свясна и направи поне общите изследвания за клинична лаборатория без да ни иска и стотинка.
Бяха долу-горе добре pH-6.0, остатъци от белтък, седимента е на границата 10-12. Нооо пишеше че има масово бактерии. И 4ак утре можем да установим коя е бакретията.
Незнам какво става 3 пъти на ден се киснем в този калиев перманганат, мажа я с антибиотичен крем пием чайове, цитосепт, Колактив 3. От вчера започнах да  й давам и Уринал, той както прочетох бил точно за тези ешерихия коли бактерии, които били в 85% от слу4аите виновникът за инфекцията.
Ей цялата тази драма продължава доста време горкото ми детенце.

# 23
  • Мнения: 1 984
ето какво се получава когато не се търси и лекува заболяването а се слага диагноза "грип" ... имали сте си изначално уроинфекция вероятно... лошо... не тъпчете детето с глупости... няма полза а ще се наплаши...

# 24
  • Мнения: 102
Г-н Тонев,
много пребързано е да се слага етикет на не6та с които не сте изцяло запознат.
Явно имате някакво медицинско образование. Но това не е достатъчно,
за да се отсече така лесно, че детето не е диагностицирано и лекувано адекватно. Явно сте решил да се заяждате и да се покажете колко сте компетентен, но в случая е напълно безмислено и не ми помагате по никакъв начин.
Дъщеря ми наистина изкара грипа, които го хвана от градината и 60% от децата там го изкараха. С висока темп суполи и силно за4ервено гърло.
Тъй като хремата и не се излекура напълно т.е. остана да се стича секрет по задната стена(а ние имаме проблем с ушите много бързо при по продължителна хрема правим отити). Лекарката реши да продължим приема на антибиотика т.е. пихме го не 5 дни както се пие по принцип ,а 10(ето го и продължителния прием, за който пишише в листовката на лекарството че може да е прина за поява на резистентни бактерии и гъбички както и за бъбречни проблеми). В промеждутъка след приема на антибиотика и появата на възпалението на уретера направихме даже посявка на носен секрет да не би причината за задния ренит да е бактериална инфекция. Посявката показа че няма инфекция.
Така че вашата преценка за причината на заболяването ни в момента не мисля че се основава въз основа на всички факти. Но и тази оценка не ме интересува толкова много. Аз пуснах тази тема не да коментирам как е хванала цистит дъщеря ми, а как да го лекувам.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 783
Бяха долу-горе добре pH-6.0, остатъци от белтък, седимента е на границата 10-12. Нооо пишеше че има масово бактерии. И 4ак утре можем да установим коя е бакретията.

Първо - 10-12 какво? Вероятно левкоцити, хич не са гранични /освен ако не мерени на кубичен мм/. Ако са еритроцити, са нужни други изследвания.
Второ, пили сте антибиотици, посявката може и да излезе стерилна. Направете посявка и за гъбички, които, ако имат растеж, значи инфекцията датира от преди антибиотика.
Трето, ехография правена ли е?
Не мажете детето с антибиотични кремове външно, не знаете каква е инфекцията. Ако  е гъбична, само я храните.

И четвърто, дръжте се прилично с потребителите, искащи да ви помогнат или ще информирам модератор и темата ще отида в небититето.

А, пето медицинското ми образование е повече от "някакво", както и на тонев, между другото.

# 26
  • Мнения: 102
Имелда Маркос, ако си бяхте направили труда да прочетете по-обстойно постингите ми 6тяхте да сте наясно с какво и кога е лекувано детето, дали е правен ехограф и нямаше да задавате вече коментирани въпроси.
И да 10-12 левкоцити/мм3
Изреждането на първо, второто и т.н.т., както и начина по-който се изразявате, говори че сте обидена от нещо не знам и аз от какво.
Аз ще Ви кажа от какво аз се обиждам: когато чета мненията на отделни хора, които се опитват да ме правят на идиот и да изказват категорично мнение за неща които не са напълно информирани или без да са прочели напълно темата (само и само да напишат нещо или да се изтъкнат колко са наясно и колко сме заблудени другите).  За съжаление това се прави не само тук а и в много други форуми. Даже и някой да е сбъркал в терминологията или в преценката си мненията на такива като вас са доста обидни и подтискащи.
Плюс това моята молба беше да споделят други майки опит как са преодолели тази болест и трудностите които са срещнали,а не да се дискутира причината на заболяването и да се заяждат с мен.
Не мисля че се държа неприлично просто излагам фактите, а това може би ви дразни.
Ежедневно имам контакт с лекари, които се обучават да работят с информационната система, която разработва фирмата, в която работя(което не е лесна работа с оглед бързината с която схващат) и ако аз се отнасям с тона и начина по които Вие и други като вас се държат означава да остана без работа. Съществува така наречената толерантност. 
Не съм се обърнала до форума, за да дискутирам такива теми, а от нуждата ми да се информирам за лечението на болестта. Ако нямате намерение да ми кажете нещо, с което да допренесете за това не ми пишете и не се заяждайте.
И моля тези заплахи, че ще наложите цензура са толкова смешни сякаш живеете в миналия век(тук никой нито е използвал обидни думи, нито дискутира непозволени теми).
Аз уважавам хората, които ме уважават.
Ако продължи темата в същия дух сама ще помоля модулатора на форума да я спре. Безпредметна е тази дискусия. Нямам намерение да си губя времето в спор имам си други проблеми на главата. Не ми помагате по този начин с заядливите си постинги.



# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
petya_nic, напълно заставам зад мненията на Имелда Маркос и tonev. Ти хем пускаш тема и търсиш съвети, хем нападаш всички, които са на различно от твоето мнение.
След като уроинфекцията е толкова упорита, най-добре е да потърсиш консултация и с детски уролог или нефролог и най-малкото да направят ехограф, но специалисти, не просто педиатърът на детето.

# 28
  • Мнения: 1 545

а не да се дискутира причината на заболяването и да се заяждат с мен.


Аз само да кажа - не смятам, че някой се заяжда с теб, а се опитва да намери отговори на въпросите, които си задава човек. Не смятам също, че се говорят празни приказки и се правят прибързани заключения - все пак на нас информацията се подава постепенно и откъслечно и затова насоките за лечение и заболяване се променят, когато се подаде допълнителна информация. И да няма как ние да знаем какво е било, ако ти не ни кажеш.
И като заключение не си правя, че не искаш да се дискутира причината за цистита. Всеки човек със средна здравна култура ще ти каже, че болестите се лукават според причината, а не според симптомите. Във вашия случай това са бактериите, трябва да се видят какви са, евентуално защо и тогава и самия цистит ще изчезне.

п.п. спри с калиевия перманганат, защото при продължително ползване той изнежва кожата, може дори да изгори, което допълнително може да се окаже причина за паренето.

# 29
  • Мнения: 102
Въпреки че след последния ми постинг, мамите не са съгласни с мен искам да отбележа, че
получих лични съобщения, които защитават и моето мнение благодаря за подкрепата макар и неявна.
Не смятам за ползотворно да продължавам със спора.
За щастие детенцето се стабилизира утре чакаме резултата от посявката. Паренето и честото чишкане отшумя.
Наистина и аз се усетух че с калиевия перманганат продължително се третираме и го спрях преди няколко дни.
Останахме на Колактив 3, Уринал и Цитосепт както и много чай от липа.
Относно чая от мечо грозде една майка ми каза 4е го е давала на дъщеря си, която е малко по голяма от моята за същия проблем и са се спасили само за 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт