въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 064
  • 155
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 458
Здравейте
Спорта ми беше 8 часов работен ден изкаран в разходки с дребуса.След като приключихме с кърменето започнах степ айробика и се чувствах мн добре,но сега ми откриха ДХ и се моткам още с откриването на подходящия спорт (колебая се между айробика,пилатес и плуване ама ще го измислим).
А що се отнася до диетата и аз не съм привърженичка на диети изключващи цяла група храни.Лично аз се водя по организма си,лятото наблягам на плодове и зеленчуци,че тогава им е сезона,а зимата хапвам повече месце,ограничавам сладкото,но не го изключквом особенно в дните преди цикъл.
Успешен ден на всички

# 16
  • Мнения: 10
Здравейте,
Включвам се и аз в темата като кърмеща майка на двумесечно бебче. Искам да продължа да кърмя, колкото е възможно по-дълго (за сега се справяме добре Praynig), но смятам и да предприемам вече нещо за сваляне на излишните килограми (около 10 кг). Затова темата ме заинтригува.
За сега не смятам да започвам конкретна диета, ще огранича само сладкото и тестените и мазните храни. Но смятам да започна със спорт, и по-точно с упражненията от книгата на Майкъл Хътчън - моля някой, ако има опит да сподели. Интересува ме най- вече, дали няма от спортуването да се отделят токсини, които да попадат в кърмата, и дали спорта няма да окаже намаляване на кърмата?
Иначе упражненията от тази книга са леки плюс 45 мин - 1 час кардио на ден (аз смятам да карам велоелгометър).
Martani, пожелавам ти успех със свалянето на килограмите и ще се радвам да споделяш опита си!
Лек ден на всички!

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
..да се опитам да огранича до два килограма на месец ли?
Всъщност да Simple Smile
Вероятно си чела темите за диета на кърмачка в Библиотеката в Кърмаческия и знаеш, че свалянето на повече от 0,5 кг на седмица може да доведе до прекомерно бъзро освобождаване на токсини в организма на майката и съответно - в кърмата.
Затова е по-добре по-бавното, но по-безопасно и съответно по-дълго задържащото се сваляне на килограми (при по-бавно сваляне е по-малко вероятен йо-йо ефектът).
Така че, ако можеш да ограничиш свалянето до 2-3 кг на месец, избираш подходяща диета, която да не товари организма ти, а още по-добре, вместо диета - хранителен режим, защото добрата култура на хранене е много важна както за теб, така и за цялото ти семейство, и се придържаш към него.
И Калида е права - без спорт няма да стане работата Grinning Ако ще да е качване на стълби (20 минути интензивно+10 неинтензивно или друг подобен режим) - на истински или степер - или спортно тикане на количка Laughing трябва да има движение Simple Smile
Успех Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 08:02 от Бу

# 18
  • Мнения: 2 959
...все още няма да се примирявам,...
Мартани, Ти никога няма да се примириш, сама го знаеш. Така че продължавай напред. И не аз Ти давам мотивация, мотивация Ти е Мирко, мотивация е силната Ти воля, мотивация ще Ти бъде и огледалото/ с което скоро ще се сприятелиш/. Успех утре и дано всичко се разреши по- най- бързият и безболезнен начин и не стигнете до АБ с малкият Ти мъж и имай предвид че когато Си под стрес най- лесно се поддаваш на изкушенията.
Елия, успех със спортният избор, Бургазлийке. А колкото до питането Ти, има неща които е трудно да се обяснят. Поздрави за палавата Ти Йо.
...дали няма от спортуването да се отделят токсини, които да попадат в кърмата, и дали спорта няма да окаже намаляване на кърмата?...
Байби2, не мога точно да Ти отговоря, но аз спортувам ежедневно и с първата си дъщеря, сега с втората и не съм забелязала някаква връзка. Повечето съветват де не се кърми непосредствено след спортни натоварвания. Поздравления за успешното кърмене с Алекс и дълги кърмачески сподеделени мигове и занапред Ви желая с малкият Ти мъж. Ако Ти остане време скокни в Кърмаческият Форум, там Бу е оформила страхотна библиотека и има много полезни статии и споделен опит.

# 19
  • Мнения: 376
Бу. благодаря ти за отговора!  bouquet Май сам пропуснала статията  Embarassed...не съм чела всичко, все не смогвам  Sad! А какъв е този йо-йо ефект? 0.5кг на седмица ми се струва много малко и трудно! Ако е 1кг, пак - горе-долу....Не се ли гледа какво е общото тегло, и да е процент примерно...0.5кг на една 70кг-ова девойка и на едно почти 100кг девоичище... :

Калида, всичко е наред, благодаря ти!   bouquet

Имам от днес 3-годишна карта за един супер фитнес до нас с басейн и с часове по йога, пилатес, степ аеробика, аеробика, едни специални колела за много бързо каране под ритъма на дива музика, разни там танци странни...някаква ЗУМБА???? Shocked така че вече почвам ежедневен спорт докато не почна работа. Досега два дни само на уредите до 40-45  мин, да не прекалявам, но вече ми става много приятно.

 Bili, споделям за Дюкан. Горките бозайничета дето ще си идат в повечко с нашумялата диета...освен всичко останало

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Йо-йо ефектът е много често срещан при резки диети - бързо се свалят много килограми, а след края на диетата още по-бързо се качват те и някой път - малко отгоре. Има си и обяснение, с което няма да те затормозявам, само ще кажа, че 100% има йо-йо ефект на почти всички резки диети.

Не, 0,5-0,7 кг седмично не е толкова малко Simple Smile
Да, ако имаш да сваляш много килограми, 2-3 месечно могат да ти се видят нищо, но мисли в дългосрочен план - по-бавно свалените килограми имат много по-голям шанс да останат липсващи, а не да се качат обратно при първа възможност.
Все пак говорим (или поне аз) по-скоро за цялостен хранителен режим, а не за кратка диета. Кратките диети рядко дават желания ефект. Дългосрочен хранителен режим от друга страна, означава просто: реогранизиране на цялостното хранене така, че да е балансирано, здравословно и полезно. А едно такова хранене няма как да не се отрази не само на излишните килограми, но и цялото физическо състояние Simple Smile
С един добър хранителен режим 2 - 2,5 кг на месец значат 4-5 кг за 2 месеца, 8-10 за 4 месеца и т.н. Бавно сваляне, което далеч по-гарантирано ще остане наистина свалено, при това - без лишения, без особени драми и най-вече, без стрес за организма.

# 21
  • Мнения: 305
Ето това е моята тема  Hug!
Килограмите винаги са ми били проблем, но след като родих и с толкова много в повече, започнах да вдигам кръвно  Close
И, естествено, се притесних.
Само да отбележа, че преди да забременея с първото бях сваляла 23-4 кг (за дълго време, постепенно), с помощта на лекар. Писала съм за това преди.
И се зачудих, дали кърмене и старият ми режим са съвместими, звъннах на любимата си лекарка - и тя каза - да. И, хоп - нов режим (този път със завишени хранителни стойности, за да не ми спре кърмата).
Едва от три дни го спазвам, надявам се да има този ефект, който и преди, само дисциплина трябва.
Стискайте ми палци, моля ви - отслабва се бавно, но сигурно, като в менюто не липсва нито един елемент - има си и протеини, и въглехидрати, и мазнини.
При ефект, ще споделя тук, и ще дам телефона на лекарката (след като й искам разрешението, де  Wink )

# 22
  • Мнения: 10
Калида, благодаря за отговора! Hug
Аз също правих упражнения с първата ми дъщеря (кърмена 9 месеца), докато кърмих, но бяха по-леки и мои измислени си. А сега смятам велоелгометъра да го включа към 1 час + другите упражнения, затова исках да чуя и други мнения. А влизам и в Кърмаческия - наистина има много полезни статии.
Да се похваля, че от вчера започнах с тренировките, тази вечер продължавам, поставила съм си за цел по 2 кг на месец, и аз смятам, че бавно свалените килограми са трайно свалени!
Успех на всички със свалянето на излишните килца - ще се борим заедно thumbsup!

# 23
  • Мнения: 2 959
...Имам от днес 3-годишна карта за един супер фитнес ...
Мартани, поздравления. Ей, как се усеща когато майката в Теб е спокойна и щастлива. Много се радвам за Вас с Мирко и за страхотните изследвания, явно ще ставаш привърженик на ЕБХ пролетта. Сега с каратата си направила първата решителна стъпка, сега остава да вмъкнеш фитнеса в ежедневието си и скоро ще жънеш резултати и не забравяй балансираното здравословно хранене, защото вече си имаш не бебе а пораснало малко момченце за което ще бъдеш пример в храненето. С кърменето Си му дала и даваш най- добрият жизнен и имунен старт, а сега с другите храни градиш основата за добрите хран. навици на сина си! Успех!
Голямо Майче, ще се справиш след като вече веднъж си го правила. А какво включва храненето Ти, колко пъти на ден е, за спорта вероятно девойчетата не Ти оставят време или греша?
Байби2, а Ти спирала ли си упражненията след раждането на дъщеричката Си, или просто сега добавяш велото?
Бу, честит Ти ваканционен аватар, Кърмачески Командосе!

# 24
  • Мнения: 305
Голямо Майче, ще се справиш след като вече веднъж си го правила. А какво включва храненето Ти, колко пъти на ден е, за

Благодаря за подкрепата  Hug
Тъййй - ами яде се по 5 пъти на ден, два от пътите са малки закуски, в едно вдене си хапвам и хлебец, и протеинки (било то медо или други белтъчини в определен грамаж), и салатка и плод накрая.
Например днес закусих с филийка с масло и сладко, сирене, кисело мляко и киви за плод.
На обяд ще хапна пилешка пържолка със салата, хляб и плод.
И т.н.
Достатъчно е, не умирам от глад (а аз съм си гладник по принцип). Предполагам, сами се досещате, че става дума за регулиране на нивата инсулин в организма.
По отношение на движението - ами заложени са ми поне 30 мин разходка на ден.
Това за сега...

# 25
  • Мнения: 376
Бу, благодаря ти,   bouquet, всичко звучи мнооого логично. Разбирам го напълно.

Сега да се консултирам пак с вас - за 4-5 дни имам един килограм свален, не сам гладувала изобщо, сутрин закусвам не разделно, имам поне 4-5 храненета на ден, стабилни, не мога по-бавно! Сега какво до края на седмицата - не разделно за да не свалям? Сигурно звуча абсурдно.

babytwo, Голямо Майче, успех и на вас! Споделяйте и вие дали са успешни опитите ви.

Калида, благодаря ти,   bouquet, страшна си, да знаеш!  Wink




# 26
  • Мнения: 10
Калида, ами тя голямата ми дъщеря е на 9 г. И относно спорта съм на приливи и отливи - когато си достигна килата се отпускам и спирам да тренирам, но последните 2 години бях редовна във фитнеса. Сега тренирам в къщи, а от една година имам велоелгометър, та затова го включих към упражненията.
Мартани, разбира се, че ще споделяме. Смятам да се измеря след около две седмици и ще дам отчет!

# 27
  • Мнения: 2 959
...Сега какво до края на седмицата...
Мартани, според мен ако вече си започнала и се чустваш добре не спирай и не променяй нищо в хран. режим. Загубеният кг е от допълнителният стрес на който беше подложена напоследък и умората. Така че продължавай напред и дай време на тялото Си да се адаптира към новият начин на хранене. 1/2 как реагира?
Голямо Майче, а как регулира кръвното, или с намаляне на теглото дойде и нармализирането му? / Ама си избрала доста противоречив ник, а имаш такова звучно и стилно име/.
...относно спорта съм на приливи и отливи...
Байби2, това е проблема на много Момичета. А каката конкурирали Те за велото, защото когато Дана е покрай мен сутрин, обикновено и тя взема дейно участие. Как върви с сладките изкушения, успяваш ли да удържиш?

# 28
  • Мнения: 305
Голямо Майче, а как регулира кръвното, или с намаляне на теглото дойде и нармализирането му? / Ама си избрала доста противоречив ник, а имаш такова звучно и стилно име/.

Ама аз още го регулирам  Blush.
В смисъл, на диета съм от само 4 дни.
А иначе, с намаляването на килограмите, идва и спадане на кръвното - това е първата стъпка и профилактика на хипертонията.
Така, че трябваше да реагирам спешно, а лекарства на мога да вземам - кърмя (не, че не е ясно де  Laughing)

# 29
  • Мнения: 835
Да, и аз имах проблеми когато почнах диетата кърмата намаляваше.Сега бебка е на кърмене само сутрин и вечер, цедя се,за да не намалее повече кърмата и така отслабвам.

За сега на бебо и стига, а аз отслабвам Joy

Общи условия

Активация на акаунт