След работа - вкъщи!

  • 12 678
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 68
аз съм за нека ходи така сте имам пове4е време за себе си и за малката Peace

Е за какво си се оженила за него тогава  newsm78
[/quote е това зна4и ли 4е ниамаме право на и4на свобода и тои си има приатеи и аз си имам приатеки

# 76
  • Мнения: 46 640
ejokohama, така е, но времето след работа е единственото, в което човек може да види семейството и детето си, бирата, приятелите и кръчмите някак си за мен са на заден план. Пък празници - бол, има време за всичко ...

# 77
  • София
  • Мнения: 17 393
ejokohama , ти не си ли колежка от другия форум - на родителите, които гледат сами децата си?
Нещо се обърках с теб ...

# 78
  • Мнения: 68
ejokohama , ти не си ли колежка от другия форум - на родителите, които гледат сами децата си?
Нещо се обърках с теб ...
да говорех за малкото време съвместно съжителство което имах с таткото 5 месеца през които бях спокоина само когато го нямаше

# 79
  • Мнения: 9 990
aaaaaaaaaaаха, от 5 месеца, че и готино без него ти е било-кардинални заключения.ех!
Виж, скъпа, съжителство 5 месеца  е малко, за коментар по подобни ежедневия на семеен човек.Всъщност-ти явно не си имала ежедневие с него, какви излизания, каква свобода.Обикновено, в една нова двойка, първите 6 месеца минават шеметно и заедно, следва период на опознаване, евентуално съжителство и чак тогава идва разговора-аз искам с моите приятелки, пък ти- с твоите.Нормално е всеки от нас да има Свои другари, ако щеш и от детинство.Когато си в брак/връзка, често се случва да имате вече семейни приятели.Често се случва неговите/нейните да станат общи.Това за 5 месеца не става обаче.
После, в едно друго ежедневие-работа, отглеждане на деца и градеж на Общ дом участват двамата, и когато единя си вее онова, докато другия гърби-не става. Peace

# 80
  • София
  • Мнения: 17 393
Ама то не просто 5 месеца, а 5 месеца, в които тя е била доволна него да го няма.
Някой нарича ли това семейство? Аз не.

# 81
  • Мнения: 9 990
да , и аз, затова се почудих, реших, че нещо съм се объркала..

# 82
  • Мнения: 68
и бсе пак дори и да съм семеина не виждам какво лошо има да излезе с приатели на по бири4ка или на ве4ериа или каквото и да е нека ходи аз съм ЗА  smile3503 имала съм 4 годишха връзка с невероиатен 4овек живяхме заедно и смея да твърдя 4е имам опит в съвместното съжителство 

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:00 от ejokohama

# 83
  • София
  • Мнения: 17 393
Ама през тези 4 години не сте имали деца, нали?
Виж, аз не казвам, че като се ожени човек спира да се вижда с приятелите си сам. Но такива излизания ги виждам по-скоро като голяяямо изключение, отколкото като нещо нормално.
С първия ми съпруг беше така - всеки с приятелите си - еми не става, не бяхме семейство.
Сега с приятеля ми нямаме желание да прекарваме времето си разделени - а аз съвсем целенасочено си избрах човек с такива ценности и разбирания.

# 84
  • Мнения: 575
Имах една позната, дето караше мъжът й да се прибира веднага след работа, звънеше му ако закъснее и 5 мин, защото му било ред да глада детето, пък тя изморена от целият ден с детето трябвало да излиза. Издържаха близо 2 години семеен живот и после айде на влака и при мама на село, за да има все пак кой да й гледа детето.
Слава Богу това се случи в началото на моя семеен живот и ми даде пример как да не се държа.
За свекърва ми много хубаво не мога да кажа, но една нейна реплика също ме наведе на мисълта, че мъжът трябва да  запази личното си пространство и да прави с него каквото намери за добре
А сега и репликата:  "Когато мъжът ми почне да ми разказва как е участвал в повечето световни войни, значи е време да го пратя на лов , да се види с приятели "

# 85
  • София
  • Мнения: 17 393
"Когато мъжът ми почне да ми разказва как е участвал в повечето световни войни, значи е време да го пратя на лов , да се види с приятели "

Нещо не я разбрах тая реплика  newsm78

# 86
  • Мнения: 552
"Когато мъжът ми почне да ми разказва как е участвал в повечето световни войни, значи е време да го пратя на лов , да се види с приятели "

Нещо не я разбрах тая реплика  newsm78
Т.е когато почне да си спомня с носталгия за отминалите времена с приятели,или поне аз така разбрах Thinking
На мъжа давам достатъчно свободно време,стига да не прекалява,а на него му се е случило да прекалява изключително рядко.Истината е,че и аз предпочитам той някоя вечер да си излезне с приятели и аз да си остана за миг сама със себе си,т.е след като сложа детето да спи.

# 87
  • Мнения: 46 640
... мъжът трябва да  запази личното си пространство и да прави с него каквото намери за добре ...

А жената?

Нямам нищо против, стига и двете страни да разбират нещата така. Приятелката ти е била съвсем различен тип от мъжа си, ако не е било това, за друго щяха да се хванат. Мъжът й сам е трябвало да се обажда и да поема детето, не да чака някой да го ръчка.

Аз пък имам наблюдение в/у 3 семейства, в 2 от тях мъжът си запази личното пространство, в третото жената, правеха точно, каквото намерят за добре, най-дълго изкаралите от тях стигнаха до 4 г.

# 88
  • Мнения: 575
... мъжът трябва да  запази личното си пространство и да прави с него каквото намери за добре ...

А жената?

Нямам нищо против, стига и двете страни да разбират нещата така. Приятелката ти е била съвсем различен тип от мъжа си, ако не е било това, за друго щяха да се хванат. Мъжът й сам е трябвало да се обажда и да поема детето, не да чака някой да го ръчка.

Аз пък имам наблюдение в/у 3 семейства, в 2 от тях мъжът си запази личното пространство, в третото жената, правеха точно, каквото намерят за добре, най-дълго изкаралите от тях стигнаха до 4 г.
Ми аз съм си запазила личното пространство вече 9 г, мъжът ми също.. Но отговорността  е усещане, което не може да се вмени и да бъде изкарано насила от някой. Никога не съм карала мъжът ми да гледа малката, той има нужда като баща да го прави и го прави. Но има нужда и да пие бира с приятели- прави го.. Ако и на двамата ни се излиза- намираме баба или гледачка.. правим го. Никой никого не задължава, но е достатъчно отговорен да осигури на първо място детето и после взаимното ни спокойствие.
"Когато мъжът ми почне да ми разказва как е участвал в повечето световни войни, значи е време да го пратя на лов , да се види с приятели "

Нещо не я разбрах тая реплика  newsm78
Има един виц, за това защо мъжете обичат да излизат с приятелите си, а не да си пият вкъщи с жените.
Отива мъжът на кръчма с компанията и почва да разказва- Аз като бях в Африка...........
Мъжът решава да пие с жена си вкъщи, щото тя мрънкала , че той не й обръща достатъчно внимание. Пили що пили и мъжът  почва да й разказва "Аз като бях в Африка". В същия момент жена му го прекъсва и казва "Но мили, ти никога не си бил в Африка"... Схвана ли репликата? Peace

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 21:37 от Мотивация

# 89
  • Мнения: 46 640
...
Ми аз съм си запазила личното пространство вече 9 г, мъжът ми също.. Но отговорността  е усещане, което не може да се вмени и да бъде изкарано насила от някой. Никога не съм карала мъжът ми да гледа малката, той има нужда като баща да го прави и го прави. Но има нужда и да пие бира с приятели- прави го.. Ако и на двамата ни се излиза- намираме баба или гледачка.. правим го. Никой никого не задължава, но е достатъчно отговорен да осигури на първо място детето и после взаимното ни спокойствие ...

Ако и двамата имат такива разбирания - да, но в изречението на свекърва ти се натъртва на "мъжът" - "мъжът трябва да  запази личното си пространство и да прави с него каквото намери за добре". Т.е. мъжът е шефа, след работа няма да се прибира, ще ходи да пие бира (или "каквото намери за добре", по жени например), ти ще взимаш децата от градина, ще се прибираш, ще ги гледаш, ще переш, ще сготвиш, ще подредиш масата, ще приспиш децата и като се прибере и нахрани, ще си вдигнеш краката. Това е смисълът на изречението на свекърва ти, може би ти си си ги изтълкувала според вашия личен живот, но е доста разпространено и това значи  Peace 

А иначе, щом имате еднакви разбирания за личното си пространство - по-добро от това няма Peace

...
Има един виц, за това защо мъжете обичат да излизат с приятелите си, а не да си пият вкъщи с жените ... ... Схвана ли репликата? Peace

Схванах я, явно съм много добра компания, щом мъжът ми обича да си пие ракийката с мен  Mr. Green живеем заедно от 12 г. и още не е проявил желание да излезе без мен с приятели  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт