Не ядем плодове - никакви!?

  • 2 251
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
Мисля,че не е болка за умиране това. Синът ми не искаше не само плодове,а и плодови пюрета.Не съм го насилвала. Постепенно взе да проявява любопитство и да иска да опитва от всичко.

# 16
  • Мнения: 173
И ние.... CryЯде само такива,расли на кокал Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 5 940
Според мен ключът за разрешаване на подобни проблеми е в  хранителните навици на родителите. Не може дете, което гледа майка му и баща му, че непрекъснато хапват плодове, да не прояде и то.

Последна редакция: чт, 06 ное 2008, 08:24 от valerie

# 18
  • Мнения: 9 973
да,прави сокчета,предлагай и в десерти

# 19
  • Мнения: 286
Е, като не иска детето, няма как насила да го накараш да му се яде. Опитай да ги даваш в каши, мляко (кисело), ядки ( овесени, ръжени, пшенични), слагай в следобедната закуска. Не плодови пюрета, а пресен пасиран плод. Ако пак отказва, не се притеснявай, насила не става.
Напълно съм съгласна. И малката въобще не иска да погледне пресен плод. Но понякога й слагам в овесени ядки /напр.банан, праскова, ябълка/ и ги яде така /е, не винаги, но в повечето случаи/.

# 20
  • Мнения: 2 729
Според мен ключът за разрешаване на подобни проблеми е в  хранителните навици на родителите. Не може дете, което гледа майка му и баща му, че непрекъснато хапват плодове, да не прояде и то.
Да и аз си мислех така,докато както си ядяхме заедно плодчета изведнъж тя ги отказа.Истината е че малчуганите си правят каквото искат Naughty
Сега замаскирам плодовете смесени с данонино и тъка докато пак ги пожелае самостоятелно

# 21
  • Мнения: 100
Според мен ключът за разрешаване на подобни проблеми е в  хранителните навици на родителите. Не може дете, което гледа майка му и баща му, че непрекъснато хапват плодове, да не прояде и то.
На бас, че може Naughty Вече трети месец се тъпча с какви  ли не плодове пред диването, но то изобщо не иска и да опита. Имам чувството, че е от инат. Преди ядеше.

# 22
  • Мнения: 5 940
Според мен ключът за разрешаване на подобни проблеми е в  хранителните навици на родителите. Не може дете, което гледа майка му и баща му, че непрекъснато хапват плодове, да не прояде и то.
На бас, че може Naughty Вече трети месец се тъпча с какви  ли не плодове пред диването, но то изобщо не иска и да опита. Имам чувството, че е от инат. Преди ядеше.
Сигурно всичко може. Синът ми известно време отказваше да яде мляко във всякакъв вид. Реших проблема като започнах да ям пред него кисело мляко, прояде от любопитство, свикна с вкуса и сега дори го заобича. Затова имам такива предположения.
Иначе плодове никога не е отказал, но у нас винаги има в огромни количества и непрекъснато ядем всички.

# 23
  • в белята
  • Мнения: 536
Малката се е метнала на мен за съжаление.Плодовете ги отказва тотално #Crazy #Crazy #CrazyАко успея да и дам половин банан съм щастливка.Пие само готови плодови сокчета ,а приготвените фрешове ги отказва.Татко й яде пред нея плодове и всички й говорим колко е хубаво да се ядат плодове,показваме й таралеж с ябълка,храним в зоопарка мечките и маймуните с ябълки ,но тя не желае дори да ги накуси. Sick
В крайна сметка спрях да й се притеснявам,все пак и аз съм израстанала без да ям плодове и нищо ми няма.

Общи условия

Активация на акаунт