Спане на страни по време на бременност

  • 54 759
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 020
Беше ми станало навик да спя на лявата страница поради вече посочени от другите момичета причини.
Но наистина ли лекарите , водещи ЖК, се вълнуват от това на коя страна спите newsm78

# 16
  • Мнения: 826
Доколкото знам се забранява спането по гръб заради това, че в тази поза се намалява снабдяването с кръв т.е. кръвооросяването към бебенцето. Също така поради притискане на някои органи в тази поза може и състоянието на майката да е малко неприятно, получават се задух и болки. Препоръчва се да се спи настрани с възглавница между краката за по-добро кръвоснабдяване където трябва. Разбира се това не е задължително,според мен ако не ви тежи спането погръб не е полезно, но не е и ВРЕДНО.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 613
Ако легна по гръб и започва да не ми стига въздух и зато ва лягам настрани и се въртя или на едната, или на другата страна.

# 18
  • Мнения: 3 268
Ако легна по гръб и започва да не ми стига въздух и зато ва лягам настрани и се въртя или на едната, или на другата страна.

Точно такова усещане имах и аз.

# 19
  • Мнения: 9 814
На мен доки нищо не ми беше казал, просто аз не можех да спя по гръб! Simple Smile Спях основно наляво, че ми беше по-лесно да ставам, а пък много рядко си местех корема от ляво надясно, че ми беше много трудно! Shocked

По принцип това е правилната поза за спане при напреднала бременност- обърната на ляво.
Друг е въпросът дали така ни е удобно.
При лежането/спането по гръб нарасналата матка и бебето  притискат т.нар. "празна вена" или "вена кава" и това може да доведе до рязко спадане на кръвното.

# 20
  • Мнения: 4 292
На мен ми беше най-удобно по гръб.  Rolling Eyes

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
В късните месеци на бременността ми прилошаваше на прегледите - като лежах по гръб. Спях само настрани - по-често на дясно, защото ми беше по-удобно.
Лекарката обаче откри в осмия месец, че има някакви проблеми с храненето на бебето - не достига достатъчно кръв и ми каза не само да спя на ляво, а и през деня да лежа максимално много на лявата страна. Явно това е най - добрата поза за бебето.
Слава Богу, всичко с бебка е наред!

# 22
  • Мнения: 104
На мен лично винаги ми е било удобно да спя по гръб и корем, но... това сега малко ме затруднява. Чувала съм че не е хубаво да се спи по гръб защото се притиска вена кава и не е хубаво за майтака и детето. Спя на ляво или дясно с възглавница между краката и ми е адски удобно. Не че много , много спя. Ставам през два часа да правя визити на тоалетната ама какво да се прави.  Hug

# 23
  • Мнения: 2 172
Аз пък си спях по корем до 9-тия месец  Thinking Незнам как ставаше номера,но винаги така съм спяла.Някакси се сбутваше беба  Crazy А може би от значение е и мекия матрак,който обгръща корема и се получава някаква вдлъбнатина за корема  Thinking
 Но така или иначе никога док не ми е казвал как да спя.Питах може ли по корем-отговорът-"Абе може бе,стига да ти е удобно,на бебето нищо му няма..."

# 24
  • Мнения: 2 013
Аз пък си спях по корем до 9-тия месец  Thinking Незнам как ставаше номера,но винаги така съм спяла.Някакси се сбутваше беба  Crazy А може би от значение е и мекия матрак,който обгръща корема и се получава някаква вдлъбнатина за корема  Thinking
 Но така или иначе никога док не ми е казвал как да спя.Питах може ли по корем-отговорът-"Абе може бе,стига да ти е удобно,на бебето нищо му няма..."

По корем?! newsm09 Леле каква смелост!На мен и през ум не ми минава!!!

# 25
  • Мнения: 2 090
На мен с напредването на първата бременност ми ставаше лошо като лежа по гръб Rolling Eyes.
По-горе са обяснили мамите защо не е хбаво.На мен също горе-долу това ми обясни гинеколога-че с притискането на някои органи се затруднява притока на кислород към бебето,и затова не е препоръчително.

# 26
  • Мнения: 209
В късните месеци на бременността ми прилошаваше на прегледите - като лежах по гръб. Спях само настрани - по-често на дясно, защото ми беше по-удобно.
Лекарката обаче откри в осмия месец, че има някакви проблеми с храненето на бебето - не достига достатъчно кръв и ми каза не само да спя на ляво, а и през деня да лежа максимално много на лявата страна. Явно това е най - добрата поза за бебето.
Слава Богу, всичко с бебка е наред!

при мен още в самото начало на бременността ми казаха да спя настрани - дали наляво или надясно нямало чак такова голямо значение, но ми препоръчаха да спя с възглавница между краката, за да има по-добър кръвопоток и храна към плода. чувствах се много добре и бебчо се развиваше чудесно - ама ми остана като проблем. ето синът ми е на 1,7 а аз още спя с възглавницата между краката - не мога да я махна Sad.

# 27
  • Мнения: 4 335
Спях настрани,просто така ми беше удобно,доки не ми е забранявала никаква поза Wink

# 28
  • Мнения: 922
Аз спя на една страна, така че нямах този проблем  Laughing
Както вече казаха мамите по гръб се затруднява притока на кислород към бебето и затова не е добре.
Дори като ходех на запис на тоновете постоянно ме питаха дали ми става лошо като лежа по гръб.
При мен проблем беше след раждането когато задължително трябва да се лежи по гръб  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 3 754
Две бременности съм имала , никой не ми е казвал подобно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт