Ех ,тези свекърви!

  • 4 256
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 404
За да бъда точна не и се ядосах а ми стана смешно как изглеждат нещата от страни,а и в предвид на това че явно жената остава с впечатлението че аз си се излежавам по цял ден а съпруга ми -нейния син  се товари с издръжката ни/на мен и на детето/.От страни може да и се е видяло несправедливо.Но аз не съм търтей,а и съпруга ми не дава да се издума детето да се дава на градина дори до 3-4 годинки/с което ще споря с него но догодина/.Все пак сме отделно семейство и се справяме много добре-той се грижи добре за нас.
Не виждам как мога да обясня за недоспиването ,а и не намирам смисъл да го правя.
Може да има и известна доза правота в упрека и за моята неамбициозност.НЕ че съм без професия но не се стремя към ръководна длъжност,защото си давам сметка че трябва да поверя детето на чужди хора а това не ми се нрави .Особено докато имам избор и можем да си позволим.
Просто много ми се искаше да види какво мислят други майки/такива като мен/,защото тези дето тя познава са като нея-амбициозни и на този фон аз се явявам лошия избор на сина и newsm78 защото си ''пилея времето '' вместо да гоня кариера.

# 16
  • загубено
  • Мнения: 6 496
Аз не бих яхвала метлата,бих опитала да поговоря с нея.
Ако не разбира,неен проблем но без нерви.
Пускай си всичко покрай ушите и си гледай семейството.

# 17
  • Мнения: 581
 Аз пък не се обяснявам на никой какво правя в собствения си дом и хич не ми дреме как ме одумва свекървата.Винаги съм държала сами да си гледаме детето и най-вече заради това почти не съм работила откакто съм омъжена.Не съм кариерист, обичам страшно много професията си, но за мен много по-важно е да имам достатъчно време за детето.Дъщеря ми тръгна на ясла, после на ДГ, но никога не съм я давала за отглеждане на бабите.С изключение на лятото, когато тя обожава да бъде с майка ми на село.
 И понеже стана дума за излежаване, помня, че щерка ми беше много поспаливо бебе и често се е случвало да спим двете сутрин до 11часа (особено зимата).
 

# 18
  • Мнения: 4 784
Аз пък не се обяснявам на никой какво правя в собствения си дом и хич не ми дреме как ме одумва свекървата.
Абсолютно се отнася и за мен! Ще си спя доколкото си искам и хич не ме интересува кой какво мисли по въпроса, спала ли съм или не през нощта, това си е изцяло моя работа. Синът ми не ме е държал нощем будна, но пък доскоро си поспивахме до 10-11ч. сутрин и въпреки това, категорично бяхме забранили да звънят сутрин вкъщи, за да не ни събудят. Е, направиха няколко опита, но набързо се отказаха, сега не смеят въобще да звънят.
Та мисълта ми е, че доколко ще спиш, с или без причина си е изцяло твоя работа. Директно изключвай телефона и си спинкайте на воля.

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А пък аз не разбирам що за повод си намерила да недоволстваш от твоята свекърва. Че е изразила учудването си, че спиш в 9 сутринта?!
Вместо да се хващаш за сламка и да се правиш на обидена, можело е спокойно да кажеш, че си карала нощна смяна и сега с детето почивате.

Нормално е с бебе да спиш и след обед.
Не е нормално да се обиждаш за всяка подметната без злоба забележка.

# 20
  • Мнения: 1 062
 Жената не се прави на обидена, но прочети последния и пост, за да го разбереш. И въпреки това подобни подмятания, дразнят. Не искала да ходи на работа, за да може да спи. Ми тъп коментар от където и да го погледнеш. И 9ч. сутринта си е направо ранни зори, поне за мен.
Изключвай си телефона и готово. Освен това, предупреди свекърва си, че бебето ти е неспокойно сега, за това изключваш телефона, за да се наспите спокойно.

# 21
  • Мнения: 1 749
И аз съм от тези,които са решили да си останат вкъщи и да прекарат най-хубавото време от детството на детето.Сега е малка и мога да си я мачкам почти колкото поискам Twisted Evil .Възползвам се винаги от тази си привилегия,защото като порасне,стане тийнейджърка(да ми е жива и здрава)и почне да ми тръшва вратата на стаята си под носа и да ми вика "Ти не ме разбираш!",няма да мога. Mr. Green
Много ме навиват да си оставя детето ,та да ме"отърват от тежкия товар"(това е цитат на изказване на една от загрижените роднини)и да си завърша образованието.Ама....какво да правя,като съм толкова "лоша"майка и не си давам детето без бой hahaha Имаше малко сръдни по случая.....Ама...здраве да е.Преодоляхме ги,като не ги превърнахме в разправии,но си имам своите изводи.

Mamamari,и на мен са ми намеквали за нещо подобно,но..приех го като своего рода шега.Така и не разбрах дали това нещо се мисли насериозно или не.
От друго място пък тактично ми се каза,че "е много готино да лежиш по цял ден".Бая се засегнах тогава,още го помня(чудно как нямам бъкел памет да запомня едно име,а пък ,виж ,за такива работи .... Mr. Green ),нооо......всеки със себе си.Това разбрах аз :не мога да допусна щастието ми с детето да бъде помрачено заради такива неща,заради други хора......
Семейството си е мое,грешките са си мои,отговорностите също,доволството от общуването с дечко и мъжа ми-най-вече .

Гледай си семейството,не се притеснявай от това какво ще кажат другите.Особено пък за такива изказвания.... Stop  .Има една такава приказка:"Влиза през едното ухо,и излиза през другото!".Така и конфронтации няма да има,нито скандали,нито нищо...

# 22
  • Мнения: 340
Аз не виждам какво му е толкова трудното да й обясниш колко и кога успяваш да поспиш.  Като не е гледала малки деца, не знае.  Ако не и обясниш, естествено че ще продължи да те мисли за търтей.  И рано или късно ще се засегнеш доста.  А ако й обясняваш, ще научи и тя някои неща, а ако е интелигентен човек и постепенно ще започне да уважава и цени избора ти.

# 23
  • Мнения: 423
Ами това може да го каже човек само който не се е занимавал с дете сам. Не бих го приела кой знае колко навътре хич даже не бих се обяснявала като ученичка защо спя до 9?!!

Майчинството е 24 часова умора както психическа така и физическа няма по-отговорна работа от тази така че въобще да не ти пука кой какво говори гледай си детето и се радвай на всеки миг от развитието му.  bouquet

# 24
  • Мнения: 9 441
mamamari мога да те посъветвам единствено да не и мълчиш,защото ще ти се качи на главата!Те сраввняват какво е било едно време и сега.Моята свекърва,когато бях в 5-я месец ми вика ти няма ли да започваш работа вече(а аз съм в болнични).До кага да те издържа синът ми.А,милата много добре знаеше,че до 4-я месец не можех да стана от леглото,защото повръщах!

# 25
  • Мнения: 49
Ох, ето за това говоря в почти всички теми за свекърви, в които се включвам. Ако свекървата не ви издържа (прочетох, че не го прави) не мисля, че има право да коментира твоето оставане вкъщи, за да гледаш своето дете. Както не би имала право и да коментира, ако го дадете на ясла, вземете жена и друг вариант Ето това не мога да разбера. Двамата родители решават, следователно те така са преценили. Щом не натоварват финансово или физически свекървата (или тъщата) какъв е проблемът?Ами остави родителите на детето сами да преценяват, толкова е просто.
Колкото до кариерата - ами и това е личен избор. Някои искат да бъдат на върха, за други нещата имат по-различно измерение. Затова е толкова хубав този шарен свят, нали?
Аз приемам критики по отношение на мои решения, които са наистина градивни. И съобразени с моите възможности. Защото отстрани някой (например свекървата) може да реши, че съм подходяща за директор и да седне да използва контактите си, за да ми намери такава работа. Аз пък хич да не ставам за нея. И става една...
Темата е поднесена с чувство за хумор. Дано да си остане до края такава.

# 26
  • Мнения: 194
Един съвет:

Като спиш, си изключвай телефона! Mr. Green

# 27
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Никога не съм имала добро мнение за свекървите, в случая обаче не мога с нищо да оплюя твоята.

Първо, не знам как решихте, че не е гледала деца и не знае какво е. Само защото не е седяла у дома си до навършването на 3 години на детето, а е започнала да работи?
Това е доста недомислено изказване.

И второ, аз виждам в нея една дейна жена, която непрекъснато нещо трябва да прави. И затова не се учудвам на забележката й. Нито пък виждам нещо злобно в нея.
Най-добре я покани на вкусно сготвена вечеря в добре подредения си дом, за да й покажеш, че всъщност това в момента е твоята работа и ти си я вършиш достатъчно добре и отговорно, а не стоиш цял ден в леглото.

И да подкрепя съвета на К-А-М:
Никой не е длъжен да знае кога спите с детето и кога е удобно да се обажда.
Аз навремето бях изключила не само телефона, но и звънеца на входната врата. И до ден днешен се мръщя, когато някой се обади вкъщи, защото предпочитам да съм с децата си, а не да говоря по телефона.

Както и мъжа ти:
Прав е човека, щом не се налага да работиш, защо трябва да мъчиш детето в детска ясла. Я погледни първо темите за детските ясли и болестите. Имам две деца ,и ако имах избор, нямаше да ходят на ясла и щяха да пропуснат първата група в детската градина.


Последна редакция: вт, 04 ное 2008, 13:04 от luda

# 28
  • Мнения: 2 161
Описаната свекърва е една от най-добре представените тук.Без гняв,без  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Аз също бих реагирала като теб,не бих си го сложила на сърце.Моята свекърва е също интелигентна жена,също отдадена на работата си,разликата между твоята и моята е,че моята не би го казала на глас,още повече на сина си.И все пак нищо шокиращо не виждам в случката.
Обаче свекървите,които четат в този форум,би трябвало вече да са си направили генерален извод:веднага,след като направите сватбите на децата си,моля,лягайте и умирайте.Нека снахите ви бъдат спокойни,че си изпочупиха ръцете с тези оръжия,китки не им останаха  #2gunfire

# 29
  • Мнения: 473
Всичко хубаво за свекървата, обаче не мога аз да проумея един въпрос: Защо повечето хора смятат за правилно това, което правят те? Кога ще започнем да проявяваме толерантност към различно мислещите и различно правещите от нас? Ето това е проблема между младите и старите. Старите винаги смятат за правилно това, което те мислят, че е правилно. И през ум не им минава, че има хора с друго мнение,  с други виждания за живота. И най-лошото е, че повечето свекърви не могат цял живот да се научат да мълчат. Ето това е най-големия проблем.

Общи условия

Активация на акаунт