Разкажи ми за пустинята

  • 2 118
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Аз малко объркано го написах... В Чебика водата беше сравнително бистра - е, не като в Червено море..., но за другия, големия водопад, сред каньона имах предвид, че беше адски кален, когато ние го посетихме. Там, бяха змиите и саламандрите, които дори ги мятаха по раменете на туристите (само саламандрите) да ги плашат и да се забавляват.
Каньона е доста голям и красив, също така.


п.п. Големия водопад наричам този, от втората снимка на InaDot

# 16
  • Мнения: 3 094
възможно е да има високо минерално съдържание и да е лековита........като гледам това са меки земни пластове - глини някакви и вероятно се отмиват водно-разтворимите вещества , а пък микроскопичните твърди частици да се отнасят от водата.

# 17
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
ИнаДот, снимка номер 2 ти е строхотна! Какъв е този каньон с водопад и езеро?

Това е оазисът Тамерза , доста по-колоритно е, отколкото на снимка...

Не става май за къпане, поне ние когато бяхме там, никой не се пробва.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 16:51 от InaDot

# 18
  • Мнения: 1 727
пина, аха ясно  Peace, сега разбрах..ами просто на този каньон не са ни водили  Confused, както и Шот ел Джерид не видяхме  Close, пустата му недоизпипана организация на екскурзиите в Тунис... Но Дубай е друга губерния определено, там обслужването е на ниво  Peace

# 19
  • Мнения: 11 747
пина, аха ясно  Peace, сега разбрах..ами просто на този каньон не са ни водили  Confused, както и Шот ел Джерид не видяхме  Close, пустата му недоизпипана организация на екскурзиите в Тунис... Но Дубай е друга губерния определено, там обслужването е на ниво  Peace

АниСим, почнах да се досещам аз, че явно не сте били там и затова не ме разбра.... Е, ние пък други работи не видяхме  Tired  Не е тук мястото отново да изроптая, направих го многократно в темата за Тунис, ето че продължаваме да затвърждаваме това мнение...

# 20
  • Мнения: 3 695
хоп и аз в темата да чета,  Grinning

# 21
  • Мнения: 3 094
Хайде и от мене някоя друга пустинна снимка ми се отпусна от сърцето Laughing.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=305586.

# 22
  • Мнения: 3 215
Бастет,стопли ми сърцето! Peace

# 23
  • Мнения: 1 727
Bastet, много са интересни тези малките килимчета и двете жени, бедуинки ли са  Party

Олди, пусни малко снимки от Синайската пустиня, един залез например  Wink

# 24
  • Мнения: 3 094
Килимчетата са от камилска вълна, смес с овча. Оня с чалмата, мустакатият ги тъчеше.....Оказа се , че чистата камилска вълна не можело да се багри и затова слагали и малко овча или козя за да добие цвят преждата. Жените са бедуинки и огънят е запален от камилско ако (извинете за натурализма). Там събират на камари екскрементите и ги позват за огрев.

Радвам се, че ви харесаха снимките! Hug

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 19:19 от Bastet

# 25
  • Мнения: 3 215
Ани, смешното е,че понеже живеех там,почти нямам снимки.Всичко е в спомените и съзнанието ми.А и тогава нямах дигитален фотоапарат  ooooh!



Ето една смешна:
http://images.traveller08.multiply.com/image/2/photos/1/600x600/ … mp;nmid=129556438

# 26
  • Мнения: 1 727
Мерсиии Олди, то твоите словесни описания са по-добре и от снимка, така че като намериш временце напиши ако искаш нещо за това как ти си видяла пустинята  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 3 094
Ами като руските туристи са навсякъде едни от най-харчещите, ето ти и смешна снимка Laughing.

# 28
  • Мнения: 3 215
Най-харчещи, най-масово присъствие и най-нензаещи други езици. Уточнявам,че аптекарската снимка е правена в Сафага (40 мин. на юг от Хургада)
Пък и улеснява и бг туристите този надпис, да няма недоразбрали  Laughing

Ани,музата ми каза,че днес ще ме навести...чакам я  Peace

Общи условия

Активация на акаунт