Какви сокчета да давам?

  • 9 582
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
Размислих.Няма да и дам сокче докато не навърши поне 3мес. и половина.И аз си мислех че е прекалено рано но мъжо и педито ми взеха акъла-сокчета та сокчета.Определено ще изчакам и като опитаме ще ви пища.Благодаря на всички за отговорите.Желая Ви лек ден и много целувки на бебоците.

# 16
  • Мнения: 46 518
.......Прецени. ама чак до 5-6 месец да се чака напълно безмислено! Детето има нужда от витамини!

Витамините си отиват много преди да стигнат до шишето на бебето....
А самото бебе няма нужда от нищо, освен от мляко, ако може кърма - най-добре!

# 17
  • Мнения: 1 032
Да изчакаш още около месец е добра идея. Ние започнахме със сокчетата по- рано заради досадния запек. За това и първото ни сокче и единствено за сега е от круша. Беболина го обожава и не и е направил проблем. Така че можеш със чиста съвест да даваш и круши когато започнеш- не е нужно да е ябълка първият сок. Аз и досега не съм дала морков и смятам да изчакам с него поне до петия месец. По- добрия вариант е да даваш прясно изцедени сокчетта. Досадното е, че се правят и дават веднага. По принцип 5 минути след изцеждането на сока, слънчевата светлина започва да унищожава витамините. Иначе сокът от пресен плод, поне според мен е далеч по- добър от готовите сокове и плодови пюрета, в които май има повече консерванти /и дори оцветители/ от колкото нещо полезно.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз започнах соковете( от ябълка) от втория месец и много съжалявам....измъчих си детето.....такива колики......ако съм на сегашния си акъл никога няма да дам.....до 6-ти месец- само мляко.....

# 19
  • Мнения: 514
Запчонах да давам на Дани сокчета като беше на месец и нещо (сега очаквам всички да креснат че сигурно съм ненормална да давам на детето сокчета толкова рано). Започнах с ябълка, после морков и след това смесено сокче. Но му давах като лъжичките увеличавах с една на ден. Не са му се увеличавали коликите. Просто зависи от детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 472
.......Прецени. ама чак до 5-6 месец да се чака напълно безмислено! Детето има нужда от витамини!

Витамините си отиват много преди да стигнат до шишето на бебето....
А самото бебе няма нужда от нищо, освен от мляко, ако може кърма - най-добре!

Как пък знаеш . че бебчето няма нужда от нищо освен кърма!!Абе ,как така витамините си били отишли. Като направиш пресен сок къде са витамините според теб?  Ама не ми се спори вече с това прословуто късно захранване !! Всеки да си решава сам!!

# 21
  • Мнения: 46 518
mama bube, не съм лекар, за да определям от какво има нужда бебето! В течение на много години тези неща са установени и сега информацията ни е предоставена на готово, за което трябва да сме благодарни. И ако това беше само в една държава бих го нарекла мода, но в целия свят? Как всички грешат и как милиони бебета по света живеят само на кърма/мляко? И най-интересното, че процента на алергиите и другите здравословни проблеми е по-нисък от този на другите!
Аз не искам да споря, защото във форума има достатъчно информация по въпроса, много майки са положили труд, за да я намерят, преведат и да стигне до този вид, хубаво е да се запознаем и с двете страни на въпроса и след това ....... всяка майка да си реши! Но само след като е запозната с опасностите ......

# 22
  • Мнения: 1 427
Защо всеки въпрос за ранно захранване се превръща в непрекъснато нравоучение?Ами всеки решава за себе си кога да почне.И си мисля,че тук всички са достатъчно информирани за  плюсовете и минусите на ранното захранване.Хората имат конкретни въпроси,а не колебания да захранят или не.Започва да се превръща в идея фикс това късно захранване.Нека всеки прецени за себе си.Достатъчно големи и отговорни хора сме,нали?

# 23
  • Мнения: 46 518
Защо всеки въпрос за ранно захранване се превръща в непрекъснато нравоучение?Ами всеки решава за себе си кога да почне.И си мисля,че тук всички са достатъчно информирани за  плюсовете и минусите на ранното захранване.Хората имат конкретни въпроси,а не колебания да захранят или не.Започва да се превръща в идея фикс това късно захранване.Нека всеки прецени за себе си.Достатъчно големи и отговорни хора сме,нали?

Защото тези хора дори не преполагат за съществуването на друга алтернатива ..... защото бабите се намесват и вкарват странни системи на отглеждане ...... защото педиатрите не са на място и не поощряват кърменето и късното захранване ....... не ми се изрежда повече ....... мисля, че всеки, който прочете за късното захранване няма да даде сок рано .......

# 24
  • Мнения: 1 427
Ами аз дадох сок на около два месеца.И решението го взех сама.Никой не ми се меси.В началото се колебаех,защото много бях чела за късното захранване,но се доверих на усета си,действах внимателно и не мисля ,че съм навредила на детето си.Защо ли ми се струва,че след време пък ще има яростни привърженици на нещо друго в захранването,например да започва на година или две?Пък може да излезе на мода отново ранното захранване.Защото това ревностно защитаване на късното захранване започва да звучи фанатизирано.

# 25
  • Мнения: 46 518
Ами аз не вярвам, че има майка, която е прочела, че има риск за детето й и въпреки това да даде, но свят голям, сигурно и такива ентусиастки има.
Можеш ли да ми късното захранване с какво застрашава детето, защото аз за ранното мога ....
И реагирам винаги така, независимо дали е сок на 2 месеца, осоляване след раждането или къпане с яйца, не съм фанатик на тема ранно захранване, само искам да съм сигурна, че майката е наясно какво прави!

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото това ревностно защитаване на късното захранване започва да звучи фанатизирано.
На мен пък ми звучи фанатизирано непременното желание да захраниш рано детето си, въпреки предупрежденията, че можеш да му навредиш....Аз поне ако знам, че има и нищожна вероятност да навредя на бебо с нещо, веднага елиминирам нещото.....

# 27
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Май неистина има мода в това захранване. Децата ми имат 11 години разлика. Преди стремежът наистина беше по-рано да се захрани. Нека всяка майка реши сама за себе си. Важно е всичко да става постепенно, по малко и без претоварване. За всичко има време според мен, ако детето наддава добре и е здраво.

# 28
  • Мнения: 1 427
Знаеш ли ,Никол,в началото се ядосвах и огорчавах,когато ме нападахте за ранното захранване.Но сега съм уверена в себе си ,че гледам и правя за детето си най-доброто.И не мисля,че като давам сок или пюре преди определените напоследък месеци обичам по-малко детето си или съм лоша майка .Познавам много които са като мен.Въвела съм тези храни внимателно.Знам,че веднага ще ме оборите с евентуалните появи на алергии по-късно.Според мен дори и самите медици не са докрай уверени,че те (алергиите)се предизвикват от това,че детето е захранено рано.И въобще спорът е излишен.Всеки да постъпва както иска.Не нужно да се налага мнение.Мир Peace

# 29
  • Мнения: 1 427
Май неистина има мода в това захранване. Децата ми имат 11 години разлика. Преди стремежът наистина беше по-рано да се захрани. Нека всяка майка реши сама за себе си. Важно е всичко да става постепенно, по малко и без претоварване. За всичко има време според мен, ако детето наддава добре и е здраво.
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт