За първа година в детската градина - стига болести за тази есен-зима! - 11 част

  • 15 061
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Леле, много болни дечица  Cry
dididid, стискам палци утре да сте си у дома  Praynig Hug И отит ли има освен пневмония  Shocked Леле, просто ужасно съжалявам за детенцето и за теб  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Много сили и кураж ти пожелавам  Hug
Стелла е с отит също, аз писах преди няколко дни Sad Не я боли ухото вече, всъщност я боля само първия ден май, тогава беше ужасно зле - цял ден спеше и толкова отпусната не бях я виждала никога Sad Сега е фурия и прави бели една след друга  Crazy Ето я "болната" от преди малко  http://i.data.bg/08/11/04/1229538.jpg
И в групата на Стелла има едно момченце, което "не ми е много-много пИрЯтел"  Joy Като я питам защо - защото ме бие, щипе, драска и говори глупости  Crazy Беше я надрал жестоко по лицето последния ден, госпожата каза, че са се сдърпали за гроздето на обяд  ooooh! Не помня казах ли ви как я заплашват, ако не спи (а тя не само че не спи, но и не ляга изобщо). Госпожата й казвала - ако не спиш няма да ти дам да ядеш  hahaha Защото тя не спи, но пък яде и от чуждите чинии, защото не й стига  Crazy
Бързо оздравяване на всички болни, а здравичките да се държат и да не се дават на бацилите  Hug Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 6 182
Здравейте от мен.
Ева тази седмица няма да ходи на детска  Confused Както изкара спокойно първата седмица. Сега просто каза, няма да ходя и толкова  Crossing Arms Ще ми се малко да се успокои и да ми каже какво не и харесва. Казва: децата не ми харесват, а тя точно заради децата искаше толкова много да ходи  Cry
Последния ден като отидох да я взема я заварих почти разревана да спори с някакви дечица, че: "баба Виви е моя баба"...да знаят само за какви глупости се вкисват.

Пъзел в нашето семейство цитросепта е на голяма почит. Смея да твърдя, че от как преди 3 зими си го капах в носа, синузита не ме е хващал. Но ми се струва, че в един момент оргнизмът ми привикна към него и престана да ми помага така ефективно. Та сега си правя паузички.

# 32
  • Мнения: 3 219
Бубето, голяма ти е сладуранка Heart Eyes
При нас госпожите влизат в положение и не требват детето ако го няма. Казаха ,че по принцип трябва, но те не го правели за да не плащаме без да ходи. Аз даже за предната седмица не съм носила бележка, обадих им се и  казах, че е болнав и това е.

# 33
  • Мнения: 351
Здравейте,
Бързо оздравяване на всички мъничета и от мен.
Дъщеря ми най-сетне си намери приетелче и сега говори само за това детенце. Зна нея това е важно, така постъпи и в яслата преди една година.
Сега ме притеснява това, че не се храни достатъчно в градината. Жените в яслата бяха доста изобретателни когато ставаше въпрос за храненето, без да насилват децата. Не мога да обвинявам госпожите, защото знам, че е капризна и ако й харесата яденето може и опълнително да си поиска даже, но ако реши че ни й харесва е способна да изплюе и първата хапка. Вчера като я взех от детската градина беше озверяла направо.
А с тези бележки за извиняването на отсъствията направо ме озадачихте много. Със съпруга ми си бяхме взели 3 седмици отпуска заради местенето на Меги от ясла на градина. В последствие решихме да пътуваме за Европа с детето (почти в последни момент) за 12 дни, тя тъкмо беше тръгнала на градина. Ходи 2 дни и после заминахме. Предупредихме госпожата и сестрата, че ще водим детето на екскурзия. След като се върнахме това й е втора седмица.
В таксата за миналия месец са й включили само дните, в които е била на градина. А единствения документ, който сме представили е стандартната бележка, че детето е здраво от джипито, след като е отсъствало повече от 10 дни. 

За допълните занимания бяхте прави. Записахме я и на народни  танци, не само, че не я натоварват (както аз си мислех), но дори точно обратното - много се забавлява и с нетърпение очаква дните, през които има такива занимания.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 260
mama zlaty, нормално е в София с отсъствията да е най-стриктно поради най-големия недостиг на места. В много градини тук, ако детето отсъства повече от месец без прекъсване по домашни причини, обикновено го отписват.  Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Спящата красавица, сигурно си права за София, защото и при нас (в Пловдив) не искат бележки по домашни причини. Единствено, ако детето отсъства повече от 10 дни се носи бележка, че е здраво. Сутрин ако не я заведа до 8.30-8.40 просто отбелязват, че я няма и не й плащам за деня такса  Peace Но явно наистина за София е различно, въпреки, че и тук е лудница с недостига на места  Peace
M_I_A, толкова ли е зле положението, че няма да я пускаш на градина? Съвети не мога да давам (а и не ми ги искат  Blush), но след това спиране не знам съвсем после как ще тръгне Sad Но разбира се ти си я познаваш най-добре и най-правилно можеш да прецениш как се чувства детето  Hug Има много дечица с трудна и мъчителна адаптация, които в момента ходят с удоволствие на градина, дано това се случи и с Ева, пожелават ти го от сърце  Heart Eyes
mama zlaty, чудесно е, че си е намерила приятелче в градината  Hug За яденето дано не я насилват, защото ще постигнат обратен ефект, можеш да говориш с госпожите по този въпрос ако искаш  Peace Моя син го намирах все на масата, децата си играят отдавна, той седи и гледа в точка, отдавна забравил за какво точно е седнал  ooooh! Стелла сега яде за двама, но пък не спи... няма идеален вариант при нас  Joy

# 36
  • Мнения: 1 808
Гиги, какво е Армакс?

Сребърна вода  Simple Smile

На коя фирма взимате цинтросепт?

А тия жълти сополи, за които някои от вас споменавате.....не са безобидни сополи. Не ми се сърдете, но не мисля, че  с такива трябва да се пуска детето на градина. Това си е чиста зараза за другите.

# 37
  • София
  • Мнения: 203
Здравейте и от мен, нямам много време да влизам, но ви чета винаги, когато мога   bouquet

Сега много болни дечица гледам, че има, стискам палци на всички бързо - бързо да оздравяват. Симона за 1ви път от доста време направи пълен месец на детска, тия дни малко се е разхремавила, слагам капки и дано да отмине! Дано не се повтарям, ако сте писали вече, но искам да ви препоръчам ЕСБЕРИТОКС - има го на сиропче и на капки и е за имунната система, аз съм доста доволна, а и чувам добри отзиви и от други хора. Simple Smile

И да питам, откакто сме на градина, Симбата не е научила нито една песничка, нито стихотворение и започвам да се притеснявам - в яслата докато беше, все си припяваше вкъщи по нещо и аз така разбирах, че тече някакъв занимателен процес с децата там, научи и едно стихотворение, а сега....... Tired  Как е при вас - мъниците имат ли си репертоар от песни?
В крайна сметка миналата събота се хванахме вкъщи и си научихме едно стихотворение и сме решили вече поне по веднъж месечно да учим по едно Grinning Ето ни го и първото:

Бяла козичка

Бяла козичка
с черни рогца
ходи и дири
лоши деца,
дето не пият
сутрин млекце,
боц боц боде ги
с ляво рогце,
дето не пият
чай млечице
боц боц боде ги
с дясно рогце.
Ходи и дири
лоши деца,
ходи боде ги
с остри рогца.

Хубав ден на всички Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 949
Гиги, какво е Армакс?

Сребърна вода  Simple Smile

На коя фирма взимате цинтросепт?

А тия жълти сополи, за които някои от вас споменавате.....не са безобидни сополи. Не ми се сърдете, но не мисля, че  с такива трябва да се пуска детето на градина. Това си е чиста зараза за другите.


Нямаш избор - Цитросепт е само на един производител, няма как да объркаш  Peace

Криси я оставих вкъщи, че доста взе да кашля. Продължавам да си мисля, че е от сектера в гърлото. Но за всеки случай довечера ще я водим на лекар.

# 39
  • София
  • Мнения: 700
     Дю Дю, би ли ми казала какви са тези капки с клеева тинктура? До вчера нищо им нямаше, днес като ги взимах Ицко имаше жълтеникави сополи, а Бобо под кашля. Направо думи нямам. Миналата седмица в сряда тръгнаха след боледуване и утре пак няма да са на градина.
alessina, приготвят се като към 10мл сребърна вода добавиш 5-6 капки клеева тинктура.Можеш да слагаш до 5 пъти дневно по1 капка. Годни са 2 седмици и поне при нас имат много добър ефект - пробвах и върху себе си.

А тия жълти сополи, за които някои от вас споменавате.....не са безобидни сополи. Не ми се сърдете, но не мисля, че  с такива трябва да се пуска детето на градина. Това си е чиста зараза за другите.

Gigi много добре знам, че жълтите сополи не са безобидни. Калоян имаше в събота сутринта и до неделя следобед вече нямаше и следа от тях. Иначе не бих го пуснала на градина.

# 40
  • Мнения: 5 393
Здравейте. Днес оставих Иво в истерия в градината. Причината беше, че баща му не можа да дойде  с нас. Ужас просто, учителката едвам го качи нагоре ooooh!  А пък вчера като го е взимал баща му, му казала, че детето много кашля и да си го задържим вкъщи докато се оправи. Е как пък не го чух това дете веднъж да кашля не ми е ясно. Цялата работа е, че едната учителка е в болнични и явно се пробват начини да се намалят децата в групата за няколко дни.....Днес го водя и тя ме пита какво сме направили с кашлицата. Казах, че изобщо не знам за каква кашлица става въпрос. И гърлото му гледах, не е червено.

# 41
  • Мнения: 702
Тази седмица ще сме си в къщи. Мария вдигна снощи температура  Sad . Има кашлица,  хрема и леко зачервено гърло. Личната лекърка каза, че за сега няма нужда от АБ, но ако продължи да покачва температура да я заведа пак на преглед.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 260
Спящата красавица, сигурно си права за София, защото и при нас (в Пловдив) не искат бележки по домашни причини. Единствено, ако детето отсъства повече от 10 дни се носи бележка, че е здраво. Сутрин ако не я заведа до 8.30-8.40 просто отбелязват, че я няма и не й плащам за деня такса  Peace Но явно наистина за София е различно, въпреки, че и тук е лудница с недостига на места  Peace
В нашата ДГ казаха, че ако не се обадя по телефона дотогава, денят си се води присъствен.  Peace И в яслата беше така.
M_I_A, толкова ли е зле положението, че няма да я пускаш на градина? Съвети не мога да давам (а и не ми ги искат  Blush), но след това спиране не знам съвсем после как ще тръгне Sad Но разбира се ти си я познаваш най-добре и най-правилно можеш да прецениш как се чувства детето  Hug Има много дечица с трудна и мъчителна адаптация, които в момента ходят с удоволствие на градина, дано това се случи и с Ева, пожелават ти го от сърце  Heart Eyes
И аз мисля така.  Rolling Eyes
...

...
На коя фирма взимате цинтросепт?

...


Нямаш избор - Цитросепт е само на един производител, няма как да объркаш  Peace

...

Има и български аналог - Биоцитрин.  Peace Аз лично съм ползвала "Цитросепт", който уж бил по-добър, само че особен ефект не видях.  Rolling Eyes На малката в носа така и не й капах, след като го изпробвах върху себе си (разреден, както пишеше в упътването). Сигурно беше по-гадно от сока от лук или разтопения мед.

# 43
  • Мнения: 2 312
Здравейте!
Много болни деца Sad
Бързо оздравяване на всички,какво е това време,тези кашлици и сополи ooooh!
Ние крепим положението засега Praynig
Днес отиде с желание на градина,дори ми даде да й облека рокля(мисия невъзможна по принцип) и ми каза чао.
Но когато я взема само баща й следобед плаче за мен,а аз няка как да отида Sad,дори вчера се обажда мъжа ми(аз съм на лекции) и ми се оплаква,че откакто я е взел от градина не  е спряла да плаче за мама.Искала мама да я взема Rolling EyesАми какво да се прави,няма избор.Пък иначе много обича с баща си,той толкова и угажда,аз съм тази ,която само се кара,пък не се сеща щерката да се възползва Grinning

Диди,оздравявайте бързо и да пишеш Hug

Аз ви напускам .Лек ден на всички Hug

# 44
  • Мнения: 3 447
Момичета, жълтите сополи вероятно са признак на бактериална инфекция. Нито вие, нито джипито ви можете да прецените дали детето ви не е заразно. Само с посявка може да се разбере. Не се самолекувайте, защото първо, може да има усложнения, второ, детето продължава да пръска бацили в градината. В момента има страшно много деца с бактериални инфекции с такива симптоми - жълти сополи, "задна" хрема, хъркане, нощна кашлица, с отит като усложнение. Според УНГ- доктора, при когото ходим, положението е почти епидемично. Така че не го подценявайте.

Общи условия

Активация на акаунт