Как да прилагам разделното хранене?

  • 1 615
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Честно да си призная, заглавието на темата ми се струва налудничаво.  #Crazy
Съжалявам, че звучи обидно Снежи.
Мнението ми подкрепя горните писания.

# 16
  • Мнения: 8 769
.Също сега мисля да почна с кашите както ми каза педиатърката, но доколкото видях на Слънчо определено не ми вършат работа, защото там има съчетание на брашно с млякои плодове, което е недопустимо.Нито брашното с плодовете, нито млякото с плодовете и нито млякото с брашното.
Единственият ти изход е ти да приготвяш пюретата и кашите, щом толкова искаш да го храниш разделно. Готови такива със сигурност няма да намериш.

# 17
  • Мнения: 2 489
Или просто се откажи. Идеята ти е безумна, според мен

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Та питането ми е грешно ли е да не у давам хляб с обяда и вечерите, при положение, че все пак давам хляб понякога в други комбинации  newsm78
Не мисля, че е грешно. Аз също не давам хляб на дъщеря си със супата или с яденето. Особено пък ако там има картофи, ориз и други, които не се съчетават с хляб. Инак, ако тя пожелае-не я ограничавам. Яде само "Бонус"/"Тонус".
Щом детето след това не реве от глад, не виждам проблем. Grinning
Мерси.
Абе знаех си аз, ама рекох да питам  Mr. Green
Някоя мама ми беше предложила да му давам хляб в ръката да си гризка, докато яде от манджата, но това е неприложимо  Naughty Връча ли му парче хляб, замо това ще яда и няма да опита въобще другите неща - моят младеж е голям фен на хляба  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 844
.............. Яде само "Бонус"/"Тонус".
Този пък хляб въобще как може да го ядете! На мен така ми горчи, че мога да мина и без него Thinking

# 20
  • Мнения: 3 153
Пълна лудост е да подлагаш на подобни експерименти детето си #Crazy Лично мнение, разбира се!

# 21
  • Мнения: 844
Пълна лудост е да подлагаш на подобни експерименти детето си #Crazy Лично мнение, разбира се!
  202uu

# 22
  • Мнения: 1 214
Рзделното хранене за деца е за над 1г. възраст,но мен ако питаш и това е рано,макар че има здравословни рецепти за тази възраст(книгата се казва Разделно здравословно хранене за деца над 1г. имам я и е страхотна,но не храня детето си разделно).Основният принцип обаче е да не се смесват въглехидрати с белтъчини,а не просто да не се предлага хляб с яденето.Например:попарата излиза ,че е против принципите на разделното хранене-сирене и масло(белтъчини) и хляб(въглехидрати);ориз,картофи(въглехидрати) с месо(белтъчини) и т.н.т. Плодовете се предлагат 30-60 мин. преди закуска,а зеленчуците като салата също 30-60 мин. преди обяда.Ако имаш още въпроси питай,но най-добре да си купиш книгата,внимателно да я прочетеш и тогава да решиш можеш ли и дали искаш да спазваш такава диета или да налагаш на детето си това!Аз лично не го правя,но научих много полезни неща от тази книга!

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
хранителните режими при децата и при възрастните /има се предвид навършилите 18 години/ са коренно противоположини. За деца е абсолютно противо показно да се прилага разделното хранене. По същия начин едни е хранителния режим на възрастния човек а съвсем различен на детето, тъй като обмяната на веществата е различна и много други неща. Детето трябва да поема повече мазнини и т.н. Не може и не бива да се прилагатхранителните режими за възрастни на малки деца.

Това което трябва да се внимава при храненето на децата, е да се приучат да не ядат много солено, сладко, да се приучат да ядат пълнозернести храни или да поемат други фибри

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 133
хранителните режими при децата и при възрастните /има се предвид навършилите 18 години/ са коренно противоположини. За деца е абсолютно противо показно да се прилага разделното хранене.
...

А това твое мнение ли е или имаш някакъв друг източник? Аз, например, не знам какви са разликите в метаболизма на възрастен човек и на дете. Ако мога отнякъде да прочета за това, напиши! Предварително благодаря!

Аз съм пробвала да давам отделно въглехидратите от белтъчините, но се сбъсквам с нежеланието на малкия да яде някои комбинации, а даването на плодове по 30-60 мин. преди другата храна означава цял ден в кухнята Sad

Иначе съм привърженик на разделното хранене, общо взето.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
хранителните режими при децата и при възрастните /има се предвид навършилите 18 години/ са коренно противоположини. За деца е абсолютно противо показно да се прилага разделното хранене.
...

А това твое мнение ли е или имаш някакъв друг източник? Аз, например, не знам какви са разликите в метаболизма на възрастен човек и на дете. Ако мога отнякъде да прочета за това, напиши! Предварително благодаря!

Аз съм пробвала да давам отделно въглехидратите от белтъчините, но се сбъсквам с нежеланието на малкия да яде някои комбинации, а даването на плодове по 30-60 мин. преди другата храна означава цял ден в кухнята Sad

Иначе съм привърженик на разделното хранене, общо взето.

позволих си да го напища, защото същия ден го обсъждахме с педиатъра на детето, който пък току-що защити втора специалност по ендокринология. Чувала съм го и от други места и като се замислиш малко всички проблеми при възрастните с напълняването идват именно от промяната на метаболизма в организма. При децата, доколкото съм запозната трябва да на едно ядене да има едновремено и въглехидрати и белтъчини и мазнини - ако липсва някой от тях се променя отделянето на на някои от жлезите с вътрешна секреция - единия беше инсулина. За съжаление не мога да го обясня както трябва, но за щастие за това си има диетолози и лекари Flutter

Общи условия

Активация на акаунт