Коя съдомиялна да избера?

  • 29 237
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 841
Относно миялните мога да споделя следното - вече трета година имам вградена миялна на FAGOR за 13 комплекта. Някой беше питал за солта - аз съм от София, при монтажа на миялната в комплекта с опътването имаше и нещо като тест за бременност с което се определяше степента на твърдост на водата и от колко сол има нужда миялната. Е оказа се, че нямаме нужда от никаква сол и изключихме индикатора за солта според опътването. Мога да кажа, че миялната мие перфектно и наистина нивото на шума е минимално (в магазина ни обясняваха колко по - тиха е от другите). Преди седмица купихме и монтирахме на майка ми миялна за 9 комплекта, пак за вграждане, но този път на BOMPANI. След едноседмично доста интензивно ползване (след ремонта всичко преди да се подреди държа да бъде основно измито - визирам чаши, чинии и др. посуда опковани за съхранение с вестници) мога да кажа - да мие и то добре, разлика с моята не намирам, но за сметка на това е доста по-шумна, няма възможност за измиване само на горната кошница, няма регулиране на височината на горната кошница, но това са неща, които в случая не са толкова необходими, а разликата в цената си каза своето.

# 91
  • Мнения: 19 523
При избора на такава машина питайте и кой е обслужващия сервиз - това при мен вече ще е водещо при покупка на дом.уреди с гаранция. За протокола - сервизите, обслужващи Горение, Електролукс, Уирлпул, и там каквито марки обслужва Пан сервиз са вън от полезрението ми. Добри отзиви чух за сервиза на Сименс и Бош. За Фагор нищо не зная, но пък хората дават три години гаранция, така че сигурно са добри.

# 92
  • Мнения: 596
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024394
Някой има ли такава съдомиялна,моля да даде отзиви,почти съм решила да я взема,четох доста от темите за съдомиялни и повечето препоръки са за Бош,но ми се струват доста скъпи,а и майсторът,който ще монтира и съдомиялната и пералнята иска около 100лв и то си е разход,въобще сумата около 500-600 лв ми е поносима,но не и повече. Peace

# 93
  • Мнения: 762
темата много ме интересува

# 94
  • Мнения: 19 523
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024394
Някой има ли такава съдомиялна,моля да даде отзиви,почти съм решила да я взема,четох доста от темите за съдомиялни и повечето препоръки са за Бош,но ми се струват доста скъпи,а и майсторът,който ще монтира и съдомиялната и пералнята иска около 100лв и то си е разход,въобще сумата около 500-600 лв ми е поносима,но не и повече. Peace
Ако миалната ти е за вграждане - цената за монтаж е около 24 лв. За пералнята предполагам че в същия порядък. Но линка който си посочила показва, че твоята няма да е за вграждане, което означава просто свързване на една два гъвкави маркуча и включване в контакта(това е за около 3 минути работа) - ти си преценяваш, но 100 лв. за тези две дейности според мен си е пладнешки обир.

# 95
  • Мнения: 317
E, доста си зависи от мястото на поставяне. При мен я слагаха половин ден, защото пробиваха плочата да вземем вода от мазата (в къща сме), удължаваха маркуча за мръсната вода и ей такива неща. Освен това се наложи да преместваме и стойката за телевизора. Просто аз имах такива изисквания към мястото на миялната, а исках и да ми е естетично и да не се виждат тръби. Така че е напълно възможно да искат толкова за свързване. За марката не мога да кажа нищо.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 148
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

# 97
  • Мнения: 930
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green

# 99
  • Мнения: 762
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?

# 100
  • Мнения: 19 523
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Само да добавя, че цените на Бош са доста по-ниски оттези на Сименс.

# 101
  • Мнения: 2 058
Аз съм с Бош. И 5-те години гаранция не са без значение...

# 102
  • Мнения: 19 523
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?
Пълно вградане е точно това, което си написала - отпред се вижда само една вратичка, която е и като другите от кухненските ти шкафове. Прави се по поръчка от фирмата, която ти  прави и другите неща в кухнята. За частично вграждане са тези, които пак са вградени но отпред имат и един контролен панел с копчетата на уреда. За моделите, които не са за вграждане мисля, че не е подходящо да се затварят под плот, тъй като няма да има вентилация, но трябва да се изкаже по-голям специалист по въпроса. А тъй като моята кухня е на осем години, нещо вратичката на миялната не изглеждаше както трябва, като си у подменях тази година с нова си купих и отделна вратичка специално за миялни с пълно вграждане- Горение имат такива с материал от нещо като стъклокерамика и инокс - доста добре стои.

# 103
  • Countryside
  • Мнения: 11 642
За съдомиялните и пералните да, обаче фурна на Сименс, със същите функции като Бош, беше с 300лв по-евтина, естествено я видях, след като си купих Бош-а  ooooh!
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?
Ето това е съдомиялна за пълно вграждане. Не се маха никакъв плот и не се облепя с нищо. Самата миялна се бута отпред в нишата, оставена за нея и на самата миялна се монтира вратичка, като останалите в кухнята. Изглежда си като шкафче. Има монтирани съдомиялни за пълно вграждане в Техномаркет/Технополис, можеш да иде да разгледаш.  

# 104
  • Варна
  • Мнения: 148
Сиренце, кой модел е твоята, че в сайта има два модела на Bosch?
А разликата в цените на Bosch и Siemens не е кой знае каква- 170лв между 45см-те модели.
 А някой може ли да каже къде се сглобяват?

Общи условия

Активация на акаунт