Коя съдомиялна да избера?

  • 29 241
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 388
Аууу, много скъпа тази нюню Rolling Eyes  за 300лв отгоре има за 9-12 комплекта. Иначе аз съм с Бош, е няма такъв кеф, мие всичкоооо  Sunglasses

Подскажи на една съфорумка такава за 300 лв. Flutter Ще ти е благодарна. Simple Smile

Сигурно ще ми се смеете, ама най-вероятно през живота си няма да имам толкова комплекта наведнъж. Blush

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Исках да кажа, че близо 700лв за такава малка съдомиялна са много, за 300лв отгоре ще си вземеш голяма 9-12 комплекта.

# 77
  • Мнения: 2 388
Исках да кажа, че близо 700лв за такава малка съдомиялна са много, за 300лв отгоре ще си вземеш голяма 9-12 комплекта.

Ясно. Simple Smile Благодаря.  Simple Smile Поради факта, че съм стисната чета, както ми изнася. Blush

# 78
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Ясно. Simple Smile Благодаря.  Simple Smile Поради факта, че съм стисната чета, както ми изнася. Blush
Не си само ти  Mr. Green Но хубавите работи са скъпи  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 4 142
Ето малко полезна информация за тези, които все още се чудят да си вземат ли съдомиялна:


Предимства на съдомиялната машина в сравнение с миенето на съдове на ръка:

Спестява вода - Съдомиялната машина  използва между 13 и 20 литра вода за един цикъл на миене. При миенето на ръка са нужни между 80 и 100 литра вода при същото количество съдове.
Спестява електричество - Съдомиялната машини  използват около 1,2-2 kwh електроенергия за едно миене, докато при миенето на ръка за същото количество съдове се използват около 2,5 kwh.
Хигиена - При миенето на ръка температурата на водата е между 25 и 35 градуса, което не е достатъчно за пълното отстраняване на бактериите. Съдомиялната машина използва вода с температура от 45 до 70 градуса и отстранява 99.9 процента от бактериите.
Повече свободно време - За една година съдомиялната машина може да спести от времето на домакинята до 25 работни дни.
Чистота - Още едно предимство на съдомиялната е, че може да се използва и като допълнителен шкаф, в който да се поставят мръсните съдове.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 703
хайде и аз да се запиша с въпрос ( за да не пускам нова тема)
 Реших че искам съдомиялна Laughing , изчетох теми и знам само че ще е свободно-стояща и цвят инох, искам да ми препоръчате какво да гледам като взимаме и кой марки са хубави ( зная че тук ще има разногласия затова казвам от сега среден клас  500 - 800 лв )
за разход на енергия и вода и комплекти ми е ясно, питам за функции кой е хубаво да има, стигнах до извода че е хубаво за отложен старт, да има 1/2, да се наглася горната кошница та чакам вашите мнения  Grinning

# 81
  • Мнения: 111

Момичета имам един въпрос: Забелязах, че миялната ми машина много време си стои с пълен резервоар за сол и не мога да разбера даи не и трябва или нещо не може да го вземе( може да зависи от твърдостта на водата).
Вие на колко време слагате сол?

# 82
  • Countryside
  • Мнения: 11 643

Момичета имам един въпрос: Забелязах, че миялната ми машина много време си стои с пълен резервоар за сол и не мога да разбера даи не и трябва или нещо не може да го вземе( може да зависи от твърдостта на водата).
Вие на колко време слагате сол?
Явно водата е мека. Не се притеснявай, щом не ти светят никакви индикатори няма проблем. Плюс, това има фабрична настойка за твърдостта на водата, която е на 2(средна твърдост), можеш да я промениш.

# 83
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 507
Ние сме с Бош, купихме я миналата Нова Година, за 12 комплекта, струваше 1000 лв. Има 5 години гараниция и сме много доволни Peace

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 703
Дами моля ви помагайте ми , замислям се за ето тази http://ritoni.com/products.php?product_id=3318&section_r=technics
 другата е тази http://ritoni.com/products.php?product_id=1395&section_r=technics или
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024547
а също и тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030104

и искам да знам някоя от тези има ли защита от деца ( не им разбирам ) за водата видях но ето това не ми е ясно ЗАЩИТА "OVERFLOW"

ще чакам за мнението ви  Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 6 210
щастливка - мързеливка, "OVERFLOW" означава защита от наводнение и преливане. Аз нямам  защита защита от деца на миялната, но пък и моето вече мина периода с мераците да живе в кухненските уреди  Mr. Green... та по тоя въпрос не мога да помогна.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 703
Вени мерси , но те си имат ПЪЛНА ЗАЩИТА "WATER STOP" това е нещо друго защото на втория модел който съм показала има и двете защити Grinning

# 87
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
За Индезит-а: доста хора се оплакват и от миялните и от пералните. Същото важи и за Електролукс-а. Майка ми има първия Аристон и е много доволна, мие добре, тиха е, не е правила проблеми досега. Аз много се чудих между Аристон и Бош, но в крайна сметка избрах Бош, и съм мноого доволна, страшен звЕр е, мие всичко  Mr. Green
Лично аз ти препоръчвам Бош/Сименс на същата цена са свободностоящите или малко по-скъпи(като тези, които си дала). Имат награда за най-икономична съдомиялна (8л вода и 0.5кВ на миене) и дават гаранция 5години. Освен това понаимват доста екстри, тихи са, имат защита АкваСтоп от наводняване, подвижна горна кошница, иноксови перки, система за автоматично разпознаване на таблетки 3в1.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 210
Преди няколко месеца обсъждахме в една от темите какво представлява аква-стопът. Значи това е някаква функия, което затваря клапанче на маркуча, който снабдява миялната машина с вода, ако се отчетат някакви проблеми. А пък функцията оувърфлоу/ която между другото нямам, говоря си наизуст  Embarassed/ реших, че предпазва от преливане /от буквалния превод на думичката/ и ми се стори, че са две различни неща... Ама сега, като се замисля то и аква-стопът би предпазил от същото  newsm78. Май е по-добре да не разсъждавам, като не съм сигурна!  Mr. Green Дано се включи някой по-запознат.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 210
Поразпитах човек, който е доста по-запознат от мен! Ето как ми обясни двете функции: разликата е в това, че аквастоп-ът действа и в случай, че има теч от маркучи, не само при повишаване на нивото на водата в миялната; т.е. антиоверфлоу е при повишаване на нивото, а аквастоп при понижаване.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт