Отговори
# 60
  • Мнения: 101
Djoneto, честито! И се спотайваш, а?
 Hug

Виждам, че Мунгусолини вече ти е отговорила Simple Smile
Ако я сгънеш с "ушички" вероятно проблемът ще се реши. Аз не съм имала такива проблеми, защото Михаела тренира ЕБХ и рядко ака в пелените.

Благодаря   bouquet Родих на 9ти Януари, скоро ще имаме юбилей  Simple Smile И аз смятам да започна с ЕБХ, но още ми е много хаотично и не мога да стигна до това  Embarassed Благодаря за сгъването, ще пробвам пак, но за следващия размер май ще пробвам с друг вид пелени.

# 61
  • Мнения: 101
Е браво. Най-сетне да не трябва да поръчвам от чужбина. За Wonderoos и  Fuzzi мога да споделя впечатления, ако някой се интересува, защото имаме от тях. Grinning

Сподели, моля  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 132
Мамита, кажете ми какви са преимуществата на тези пелени.
Основното предимство е това, че до кожата на детето са естествени материи, няма синтетика, разни химии (гелове) както при другите пелени( представи си ти да ходиш постоянно с дамска превръзка). За околното среда сигурно знаеш. Аз минах към тях след като бебка се обрина от долу и какви ли не гелове пробвах, които не дадоха ефект. Накрая с помощта на един крем, тези пелени и ползването на перящи кърпички, които мокря с вода се изчистихме.

# 63
  • Мнения: 2 132
Wonderoos стават за всякаква възраст, не е необходимо да се купуват нови когато детето расте. Моите са с 2 подложки с формата на пелената като може да се сложат и двете или само една. Подложките са с различна големина. През деня може само с едната подложка - издържа към 2- 2.30, но зависи и колко пишка детето. За вечерно време слагам и двете подложки. Самата пелена съхне бързо, а подложките по-дълго. Добър вариант е да имате примерно повече подложки и така ще може да използвате пак пелената преди да са изсъхнали изпраните подложки. Недостатък е, че с двете подложки става малко дебело  Grinning

Fuzzi са на размери, което значи, че като расте детето ще трябва да се купуват нови пелени. За тях стават няколко вида подложки, така че ако имате от други пелени сигурно ще станат. По-тънки са от Wonderoos. Освен на кръста едното копче се защипва около краката, така че се стягат да не изтичат. Издържат също 2- 2.30 ч. За вечер мисля, че не съм ги ползвала до сега. Самата пелена съхне бързо, подложките малко по-дълго.

На мен най-много ми харесват едни на производителя на Wonderoos (Hip Hip Baby) - Real Easy се казват, но не ги предлагат за сега на този сайт.
Имам и от тези подложките на Imse Vimse, които се хвърлят в тоалетната. С тях направо хвърляш акито в тоалетната  Simple Smile Ползвам и перящи се кърпички, но не виждам да ги предлагат на този сайт.

# 64
  • Мнения: 718
JeniB а има ли разлика между подложките на имсе вимсе и на мио-то ( в случай, че си ползвала на мио-то), защото аз ползвам на бамбиномио, но нещата на имсе вимсе много ми допадат, даже бях бройнала едни гащички от органик памук. Бих ги сменила симсе вимсе като ми свършат, ако прочета добри отзиви  Hug.

Иначе аз съм фен на така наречените one-size diapers, купуваш веднъж и не се занимаваш с допълнителни покупки, несъвпадение на размери и т.н. Аз си поръчах на Happy Heiny's, но още ги чакам.
 А за ползите от ползването на многократни пелени - те са както за детето, така и за околната среда, така че усилието да се перат и т.н. е нищожно в сравнение с ползите.  Peace
С колкото по-малко "химия" имат досег децата, било то чрез дрешки, памперси, храна и др., толкова по-добре за тях. Peace

# 65
  • Мнения: 2 132
JeniB а има ли разлика между подложките на имсе вимсе и на мио-то ( в случай, че си ползвала на мио-то), защото аз ползвам на бамбиномио, но нещата на имсе вимсе много ми допадат, даже бях бройнала едни гащички от органик памук. Бих ги сменила симсе вимсе като ми свършат, ако прочета добри отзиви  Hug.

Иначе аз съм фен на така наречените one-size diapers, купуваш веднъж и не се занимаваш с допълнителни покупки, несъвпадение на размери и т.н. Аз си поръчах на Happy Heiny's, но още ги чакам.
 А за ползите от ползването на многократни пелени - те са както за детето, така и за околната среда, така че усилието да се перат и т.н. е нищожно в сравнение с ползите.  Peace
С колкото по-малко "химия" имат досег децата, било то чрез дрешки, памперси, храна и др., толкова по-добре за тях. Peace
Не съм ползвала Бамбино мио, нито Имсе вимсе-то, на на инструкциите на пелените ми тип джоб пише, че вътре може да слагаш каквото искаш - парчета от стари памучни дрехи, подложки и т.н. Предимството на тези подложки, които са към пелените е може би, че попиват по добре и са по-тънки. Happy Heiny's от БГ сайта ли ги поръча? Колко време чакаш за доставка? Кажи после отзиви за тях Grinning

# 66
  • Мнения: 718
Ами моите Happy Heiny's ги поръчах от американски сайт, защото не бях открила екомама, а и да я бях открила конкретно този one-size модел не го предлагат имат само с размери. Така или иначе отзиви няма как да напиша, защото поръчката ми няма да пристигне - поръчах неща за доста голяма сума, веднага ме заподозряха в мошеничество ( то ние българите имаме такава завидна слава в интернет измамите, така че ги разбирам), искат да има пращам копия от лични и кредитни карти, а мъжа ми категорично отказа да праща каквито и да било лични данни (ползвам неговата кредит карта).
Та сега ще си търся друга алтернатива или от екомама или от друг щатски сайт  Rolling Eyes Видях че тези wonderoos  в екомама са подобни на моите хепихайнис защото са уан сайз и даже излизат по-евтино  Grinning. Ти JeniB от тях ли ползваш и доволна ли си?  Hug

# 67
  • Мнения: 1 170
Моите пелени от Екомама са вече вкъщи Grinning . Взех си на Fuzzi и Wonderoos. След няколко дена ще изпробвам Фъзи-то върху сина ми и ще споделя  Peace
Искам само да похваля сайта и тези, които се занимават с поръчките: страшно са мили, подробни и услужливи. Жената, с която си комуникирах, беше много търпелива и отговори на всичките ми 1000 въпроса
Blush

# 68
  • Мнения: 69
мами , пишете за отзиви... твърдо съм решила да почна един ден и аз...  Flutter  А и сега като видях този сайт в БГ... се поуспокоих  Hug  , че няма да се тормозя с поръчки...

# 69
  • Мнения: 2 132

Та сега ще си търся друга алтернатива или от екомама или от друг щатски сайт  Rolling Eyes Видях че тези wonderoos  в екомама са подобни на моите хепихайнис защото са уан сайз и даже излизат по-евтино  Grinning. Ти JeniB от тях ли ползваш и доволна ли си?  Hug
малко по-надолу съм писала за тях Wink

# 70
  • Мнения: 581
От екомама какво точно поръчвате? Колко пелени и колко подложки да си поръчам? Разбрах че размерите са универсални, но има различни модели и кое е за предпочитане. Аз съм от Бургас с доставката колко горе долу ще ми излезе като цена?

# 71
  • Мнения: 1 170
От екомама какво точно поръчвате? Колко пелени и колко подложки да си поръчам? Разбрах че размерите са универсални, но има различни модели и кое е за предпочитане. Аз съм от Бургас с доставката колко горе долу ще ми излезе като цена?
Аз поръчах 4бр. Fuzzi с по една подложка- най- малък размер, 6бр. Wonderoos с по една подложка- без размер (от 5кг нагоре) и 6 допълнителни парчета. Малко наизуст ги взех в такива количества, но смятам да видя как ще потръгне и в движение да допоръчвам, ако се налага Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 12 233
  Благодаря много за линка към сайта, сега остава само и аз да измисля от кои модел и колко ми трябват....  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 9
Благодаря за информацията. И аз смятам да се включа.

# 74
  • Мнения: 2 132
Благодаря за информацията. И аз смятам да се включа.
Има нова темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375252.0 Wink

Общи условия

Активация на акаунт