Джак Ръсел или Бигъл ?

  • 15 594
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
И ние с мъжа ми лятото се колебаехме точно между тези две породи. Изчетох всичко за тях и решихме да си вземем бигъл. Джак също е сладък и е по-малък като размери, което е по-подходящо за апартамент, но е по-енергичен от бигъла и по цял ден бяга и гризе. Бигъла ми се видя по-контролируем и засега нямаме проблеми с него. Също е много игрив, но гледам да го извеждам колкото мога навън да тича с други кучета. А е и голям сладур, като ме погледне с тези тъжни очи му прощавам всичко. Иначе аз го взех от обикновен развъдник, даже там имаше и джак в съседната клетка, стоях и ги гледах двете породи - джака само по тавана където не се катереше, беше като пощръклял и там окончателно реших да е бигъл. Ако не смяташ да го водиш по състезания за какво да се главоболиш с внос и пак няма гаранция, че ще вземеш нещо читаво. Един човек внесе от Чехия бигъл с родословие и се оказа че е с 1 тестис, по-читаво и по-евтино можеше и от тук да си намери Outta Joint

# 16
Здравейте! И аз съм в същата дилема като Вас - джак или бигъл...По принцип съм решила да изчакам до пролетта, за да е топличко за първите разходки на бебе-куч, но засега съм се спряла на джак ръселче. Първоначално много харесах бигльовците, но причината да се спра на джак,  е че оставени сами в къщи бигълите са опустошители. Казвах си в началото - е, какво пък - без белички ни може, куче е, живи и здрави....но ми се струва, че тук говорим не за белички, а за белища направо...Рових много в дог.бг и говорих със собственици на бигълчета и да си кажа откровено - наистина доста се постреснах. А джаковете са големи сладури и са истински артисти...и да се надяваме не чак такива беладжии. А що се отнася до родословие на кученца от тези породи, доколкото съм проучила в България има родословни бигълчета, но джакове с родословие не. Лично аз на родословие не държа, така че остава само да се проучи въпроса откъде да се намери кученце. Пращам Ви поздрави и стискам палци по-скоро да намерите подходящото за Вас кученце.   bouquet
jordano, разбирам, че от местото, от където сте взели вашето другарче, е имало и джакчета...Много Ви моля, бихте ли споделили името на развъдника, къде се намира, въобще подробности за улеснение на бъдещите стопани на някоя от двете породи? Предварително благодаря. Simple Smile

# 17
Исках те информация къде съм видяла джак и бигъла - купих си бигъла от развъдник в гр.Кърджали, там беше и джака, но това беше  през м.август и предполагам, че онези бебета отдавна са продадени. Имаше още един развъдник в Кърджали, в който ги имаше и двете породи, но цената беше малко по-висока. За съжаление не пазя телефоните на тези развъдници, но аз ги намерих в интернет по обяви. И двата развъдника доколкото разбрах пускат обяви за всички кучета в интернет и трябва да следите. А относно белите, които правят двете породи, мога да споделя, че бигъла досега ми е изял само един чифт чехли / просто трябва да пребирате всички обувки по шкафове и няма да имате  проблеми с тях/ и ми е изгризал 1 цвете. Други поражения нямаме, макар че стои сам по цял ден. За джаковете съм чувала че са голями бясове. Вие сами трябва да изберете коя порода ви е по сърце, защото и двете породи са щури, все пак не търсите пудел.

# 18
  • Мнения: 1 224
За щастие ние си намерихме едно Джакче, но ще трябва да изчакаме да стане поне на 35 дни за да можем да си го вземем вкъщи. Нямам търпение !  Party

# 19
Здравейте и от нас. Grinning --Ние имаме и от двете породи и от опит Ви препоръчвам джак -а цената на истинси джак ръсел си е доста по-голяма от тази на бигъла-Но това си е нормално. Wink

# 20
Не знам за бигъла, но Джак без родословие може да се намери за 500лв. в по малките градове, което си е сносна цена!

# 21
  • Мнения: 12
Ние имаме джак ръсел4е и много си го оби4аме!Голям е артист,което е характерно за породата.Но преди година го блъсне кола и сега куца с дясната здна лапи4ка.Като бяга не се забелязва,пак си е пъргав като преди.Много мила и игрива порода!

# 22
Zdraveite nie savsem skoro si vzehme Djack Rusell Terrier i iskam da vi kaja 4e nqma takova drugo sa6testvo kato nego!Toi e UNIKALEN SLADUR!!!!!!!
Nqma da sajalite ako si vzemeto takova jivotin4e!
 Eto go i nego  Heart Eyes
 
http://pics.data.bg/categories/22/%d0%b6%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%82 … f65b0cbe/pc230048

# 23
Имам 4-ри малки Джакчета невероятни сладури.

Общи условия

Активация на акаунт