Социално отговорни модни марки, има ли ги, дайте ги насам

  • 10 245
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 371
Никога не съм си купувала дреха втора употреба, но съм чувала, че характерната миризма никога не изчезвала. Вярно ли е?

# 16
  • Мнения: 89
The Earth Collection вече е на ул. Шишман 20.

НЕ СА МОДЕРНИ, което нали значи, че няма да бъдат и демоде?

А не знаех че са се преместили там ... Вече ще го имам предвид  Mr. Green Като чуя "модерна" дреха и си представям масовите турски стоки , примерно лилави с пайетки и надписи Кавали  Tired , така че определено се хвърлям на такива, които не са в тази категория. А то от много неща зависи излъчването на дрехата, съчетанието, човека, който я носи и аз предпочитам и си избирам такива, които на мен си ми харесват, сега поне понятието "актуален стайлинг" е доста разтегливо и всеки, както иска може да си се носи, е, освен в офиса да кажем.

Рибозом, вярно палтото изглежда чисто ново, най - вероятно от някакви изостанали колекции и разпродажби е попаднало в
магазина.

Искам да ви питам посещавали ли ли сте едни магазинчета в една пресечна на Графа, които са малко с малко странно, арт излъчване и имат интересни дрехи. Дрехите са по една бройка, пак на известни марки, на доста по - малка цена отколкото ако са във фирмен магазин (то повечето нямат всъщност в Бг представителство от тези марки). Иначе са нови и събрани точно от някакви супер разпродажби и изостанали партиди из света. Цените са по - високи мисля от стандартната втора ръка (т.е. незнам какви са във втора употреба). Рибозом, колко всъщност струва това палто например ?. И та в тия магазинчета има доста интересни находки, виждала съм даже т.нар. "известни " личности да си купуват от там нещица, както и доста арт младежи.Мисля че като местоположение са някъде тук http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=29191c4e0c0f24d8bd94e4e0d407b3 … amp;Map46_41.y=86

Дуци, забравих да кажа, че миризмата я няма при тези дрехи, на мен също ми е проблем при втората ръка и ми пречи дори да посещавам такива магазини, имам чувството, че съм алергична някак незнам. А в тия магазинчета, забравих да кажа, че етикетите често са срязани, което значи имат някакъв дефект и трябва да се гледа по - внимателно.

# 17
  • Мнения: 2 386
Побутвам.. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 5 190
Искам да ви питам посещавали ли ли сте едни магазинчета в една пресечна на Графа, които са малко с малко странно, арт излъчване и имат интересни дрехи. ...
 А в тия магазинчета, забравих да кажа, че етикетите често са срязани, което значи имат някакъв дефект и трябва да се гледа по - внимателно.

   Аз съм се опитвала да си купя оттам нещо и беше невъзможно. Човек без желание (или време) беше закърпил с "арт" похвати огромни дупки, петна, дефекти в платовете... Всичко се виждаше от обратната страна. А цената за такива дрехи се явява вече безумно висока. Продавачките твърдяха, че почти нямат дефекти... Ако става въпрос за ул. Преспа.
   Има още много такива печалбарски магазини, на много места.

# 19
  • Мнения: 6 993
Бяхме се заговорили за втора употреба, имам си вече един хубав панталон. Ще ви го снимам утре, че е в пералнята сега.
Не е баш класически панталон, ама като не се сещам как им се казваше на тези...Утре ще ми кажете  Laughing

# 20
  • Мнения: 89
Бяхме се заговорили за втора употреба, имам си вече един хубав панталон. Ще ви го снимам утре, че е в пералнята сега.
Не е баш класически панталон, ама като не се сещам как им се казваше на тези...Утре ще ми кажете  Laughing
Ео честито Simple Smile Да не е клош/чарлстон случайничко ?

ОП, ами не я знам улицата ама е напълно възможно да е точно там Simple Smile. А за кръпките, май не съм ги оглеждала дотолкова дрехите. Тези магазинчета са ми малко като "Капаска", изглеждат ми интересно, уж ме привличат, а като вляза и аха - аха да си купя нещо ииии ... не мога да си харесам нищо конкретно  Laughing. А човека пишман кръпковезец, явно е прилагал техниката пачуърк  hahaha

# 21
  • Мнения: 89

Ева на сцена, скачай в стройните ни редици Hug

Човек може леко да се зачуди, дали почитателите на социални марки в Бг са повече от тези марки или обратното  Laughing

Скоро, бродейки из чужбинско ще гледам да проуча тамошната еко мода, то е ясно, че ние сме много по - напред с цели едни Био тениски на Горичка и една Earth Collection ( и няколко проблясъка из други), но високомерно и независтливо ще им погледна техните  hahaha Tired

# 22
  • Мнения: 25
  Момичета тук във форума прочетох за дрехите на The earth collection,  разгледах сайта им и много се заинтригувах. Изненадах се в колко много държави имат магазини.  Тъй  като не живея в София,  можете ли да споделите какви са цените и дали има избор на дрехи като за жена на 50-52 год. 

# 23
  • Мнения: 215
И аз харесвам такива дрехи  Hug Като си харесам стила на дрехите в някой магазин, гледам да поразгледам първо в Интернет информация за фирмата - не само на техния сайт обаче, защото в собствените си сайтове всички се пишат много отговорни. Ако не намирам информация, гледам държавата на производство - Бангладеш и подобни не купувам, въпреки че съм сигурна че и в такива държави има не-sweatshop фабрики. Също така не си купувам нищо кожено. И козметиката ми е на фирми, които не тестват на животни, ако някой се интересува ето списък, въпреки че повечето марки не присъстват на нашия пазар.

http://search.caringconsumer.com/search_list_icons.aspx?Donottes … t_5&Dotest=-1

Много се радвам, че има и други такива жени, много рядко срещам  Hug

# 24
  • Мнения: 6
Здравейте, чудесна тема сте си отворили!
Сещам се, че последно като си бях в Бургас през лятото, попаднах на едни много интересни обувки в магазин "Венера", дето е по оная уличка до хотел България, която води към пиано бар "Симпатико". Та там имаше една серия обувки, май произведени в България даже бяха,  на чиито етикети пишеше, че са напълно естествени. Дори бяха предупредили да се избягва стъпването в бензинови локви  Laughing, защото подметките били от естествен каучук и се разтваряли. Цените бяха докъм 70 лв, а моделите - много приятни, поне за моя вкус, единствената причина, поради която не си купих тогава, бе, че търсех по-затворени есенни обуща, а тези там ми се видяха твърде отворени. Ако някой има впечатления, нека сподели  Simple Smile.
Също така, Ахимса, ако можеш, би ли дала по-конкретно обяснение за мястото на тези магазинчета за Графа, че линкът в бгмапс нещо не ми се отваря. Благодаря предварително Grinning.

# 25
  • Мнения: 1 629
Не са в България, но GAP product RED - част от сумата отива директно във фонда на Боно за Африка, Моторола и Епъл също имат такива продукти.
Rifle jeans ако се не лъжа скоро пуснаха еко модел.

много хубава тема

# 26
  • Мнения: 6 993
Има една книга, чието име не запомних, но е за несоциалноотоговрните марки. Не е само за дрехи, всичко има вътре.
За дрехи специално запомних Дона Каран. Ще я купя тези дни и ще ви напиша черния списък. Там пише как да се различи и социалноотговорна марка от тези, които напоследък са по тази "мода".
Ей го и новият ми панталон от втора употреба. Не е съвсем еко като материя (доколкото разбрах от етикета), но поне е втора употреба. А точно платът не знаех как се казва, нещо като кадифе, ама не е баш.

# 27
  • Мнения: 89
  Момичета тук във форума прочетох за дрехите на The earth collection,  разгледах сайта им и много се заинтригувах. Изненадах се в колко много държави имат магазини.  Тъй  като не живея в София,  можете ли да споделите какви са цените и дали има избор на дрехи като за жена на 50-52 год. 
Здравей Sahra  Simple Smile. На предната страница ОП е споделила някои цени, моделите си видяла на сайта, че са класически и ДА подходящи за всякакви възрасти, включително и за тази, която казваш, като според съчетанието могат да стоят по - класически или по - модерно. Дори по - скоро може да се каже, че са за по - зрели жени като цяло. Цените и ОП е споделила по - актуално инфо, преди година, когато последно купих оттам бяха около 100 - 100 и нещо - анорак мъжки примерно, дамските също бяха мисля, че към 100. То не може да се обобщава, но около тая сума ми се върти всичко като пола, панталон, плетена блуза. Имаше и якета за малко повечко. Ако те интересува някои конкретен номер/модел/цена, предполагам, че ако им звъннеш няма да има проблем да ти обяснят.
Zookey и аз много се радвам, че дойде при нас  Hug. Сподели как разрешаваш "кожения" проблем с обувки и ботуши newsm78. Аз също не обичам самоцелни кожотии, защото ми е съвестно за животинките и го мисля тоя проблем и не ям и месо (и поради здравословни причини него), но обувки/чанти от изкуствена кожа, нещо не съм улучвала да ми харесат и да ми понасят добре. По- скоро се успокоявам, че кожата за моите обувки/чанти е от животно, убито, заради месо и изядено от други, а аз ползвам остатъчния продукт. Не стои така въпроса естествено с кожени палтенца от чинчила или обувки от крокодилска кожа, но такива нямам така или иначе Laughing. Благодаря за линка, мисля, че би бил полезен на много хора.  bouquet
fy4ko днес може да мина близо до тях и да видя по - точен адрес, но както каза ОП трябва много да се гледа да не са скъсани/повредени дрехите. Peace

# 28
  • Мнения: 89
Има една книга, чието име не запомних, но е за несоциалноотоговрните марки. Не е само за дрехи, всичко има вътре.
За дрехи специално запомних Дона Каран. Ще я купя тези дни и ще ви напиша черния списък. Там пише как да се различи и социалноотговорна марка от тези, които напоследък са по тази "мода".
Ей го и новият ми панталон от втора употреба....
 
Ео книгата да не е „Черната книга на търговските марки“, има и още една "No logo", втората, обаче незнам дали я има в Бг newsm78.
Да си го носиш със здраве, на клош ми прилича модела.
Мю , хубави са тези кампании, когато са истински, проблема е, че не винаги това може да се разбере. На Боно някак му има доверие де. Райфъл ги има в БГ нали  newsm78, може да се провери.
Превела съм правилата за това, как да направим гардероба си по - зелен и по- късно ще ги пусна.

# 29
  • Мнения: 4 371
Точно вчера една приятелка ми каза за Гап, че се шиели в Индия от деца, взети под наем за цяло лято за заем от $30 .

Общи условия

Активация на акаунт