Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 270 123
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 12
Не знаех че съществува менте Горна Баня - това вече е безобразие Аз затова 2 пъти в месеца си наливам вода от Княжево - полезна е и това е единствената минерална вода която можеш да пиеш без почивки

Аз съм роден в Княжево и още откакто се помня съм забелязал, че минералната вода от чешмата, намираща се на последната спирка на трамвай № 5 е с един по-особен вкус и мирис. Даже ми харесваше - друга минерална (и изобщо) вода, която мирише така не съм пил.  Misc Baby Bottle Водата от другите княжевски извори си мирише на... вода и малко на сяра, а тази на едно особено... киселко. Преди няколко години ми направи впечатление, че в паркчето - т. нар. "Княжевска гора" се е запушила канализацията на бар "Шишарка", която минава на по-малко от десет метра от каптажа на минералния извор. Миризмата на разливащата се по алеята помия ми напомни на нещо познато. Същата миризма, която се усеща при чешмичката с минерална вода и от налятата бутилка, но много по-силна. Е, чак тогава загрях на какво "хубаво" мирише най-вкусната минерална вода - на септична яма.  Sick Чешмичката се намира по-ниско от тръбата на канализацията и всички условия за просмукване са на лице. Между другото - каналът там дежурно е запушен и извира на различни места и всеки, който желае може да отиде да помирише и сам да си направи сравнение.

# 1 756
  • Мнения: 12
= изтрито =

Последна редакция: пн, 31 мар 2008, 17:12 от littlev

# 1 757
  • Мнения: 1 516
offtopic, littlev , използвай линка " Нови отговори на моите публикации", а не Рефреш  Peace

# 1 758
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не знаех че съществува менте Горна Баня - това вече е безобразие Аз затова 2 пъти в месеца си наливам вода от Княжево - полезна е и това е единствената минерална вода която можеш да пиеш без почивки

Аз съм роден в Княжево и още откакто се помня съм забелязал, че минералната вода от чешмата, намираща се на последната спирка на трамвай № 5 е с един по-особен вкус и мирис. Даже ми харесваше - друга минерална (и изобщо) вода, която мирише така не съм пил.  Misc Baby Bottle Водата от другите княжевски извори си мирише на... вода и малко на сяра, а тази на едно особено... киселко. Преди няколко години ми направи впечатление, че в паркчето - т. нар. "Княжевска гора" се е запушила канализацията на бар "Шишарка", която минава на по-малко от десет метра от каптажа на минералния извор. Миризмата на разливащата се по алеята помия ми напомни на нещо познато. Същата миризма, която се усеща при чешмичката с минерална вода и от налятата бутилка, но много по-силна. Е, чак тогава загрях на какво "хубаво" мирише най-вкусната минерална вода - на септична яма.  Sick Чешмичката се намира по-ниско от тръбата на канализацията и всички условия за просмукване са на лице. Между другото - каналът там дежурно е запушен и извира на различни места и всеки, който желае може да отиде да помирише и сам да си направи сравнение.

Че там си сипват вода хиляди хора   Shocked......не съм усетила подобна миризма и вкус  Rolling Eyes Не казвам, че съм критерий , но ако действително е така все някой щеше да направи проблем или поне щяха да се появят чревни проблеми , да не говоря за сериозни заболявания

# 1 759
  • Мнения: 1 520
Вчера се излъгах, като взех кисело мляко Карабунар /нямаше от моето, което по принцип взимам/ #Cussing out Отвратително, вода с парцали, седи като пресечено. Ето и снимки: тук и тук Sick Чудя се как съществуват такива фирми и не фалират, аз лично никога повече няма да си купя техен продукт. Stop
Aма че помия! За една помия, съгласете се, че и 50-60 стотинки са много (каквато най-вероятно цена са му сложили) Laughing

# 1 760
  • Мнения: 1 520
Да, то иначе кой ще купува нещо с неузнаваем вкус!
Чисто месо хубаво, ама то става за манджи, да речем, а ако искам да си направя сандвич с нещо? Все някъде трябва да има и приемливи колбаси... (или съм много наивна?)
Аз вече взех решение - никакви салами, луканки и кренвирши. Naughty
Единствените колбаси, които вече купувам и ще купувам (защото съм преценила, че те са най-добри) са Мортадела с чушки и Флорентинер. И двата се предлагат нарязани само във витрината на хипермаркета. А тези от витрина са определено по-сигурни от другите изложени в хладилните щандове. Peace

# 1 761
  • София
  • Мнения: 3 818
Вчера се излъгах, като взех кисело мляко Карабунар /нямаше от моето, което по принцип взимам/ #Cussing out Отвратително, вода с парцали, седи като пресечено. Ето и снимки: тук и тук Sick Чудя се как съществуват такива фирми и не фалират, аз лично никога повече няма да си купя техен продукт. Stop
Aма че помия! За една помия, съгласете се, че и 50-60 стотинки са много (каквато най-вероятно цена са му сложили) Laughing

Цената му е 80 ст. Twisted Evil, млякото което взимам по принцип е по- евтино от това, но хиляди пъти по- хубаво и Е КЕСЕЛО МЛЯКО, докато това не мога да го определя какво е. ooooh!

# 1 762
  • Мнения: 5 539
Бебешки каши "Фризокрем" - според етикета съдържат хидрогенирани растителни мазнини!

# 1 763
  • София
  • Мнения: 1 164
прясно мляко Лактеа Sick

# 1 764
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен!Искам да споделя разочарованието си от веригата Пикадили.Купувам си от там извара,от тази на Мероне,но последния път беше със странен вкус.Като погледнах  #Crazy ....срока беше изтекъл,а аз я бях взела преди 1 ден!!! Ходих отново там и разбрах каква е работата...когато продукта привършва зареждат наново и ако има няколко останали се смесват с тях...Taka,че внимавайте и гледайте сроковете  Shocked

# 1 765
  • Варна
  • Мнения: 355
Аз пък никак не съм доволна от киселото мляко на Маркели - беше вкиснало, въпреки че не му беше изтекъл срока на годност.
За пастети - не съм попадала на гадости в българските, но аз купувам тези на Argeta и по-точно с риба тон - пише, че няма консерванти, а и няма забранени Е-та. Доста е скъп е - около 1.70 лв., но е добър, мъжът ми го обожава.
Относно шунките - аз много обичам, но във всички намирам едни такива неща като кокали и... Sick
То наистина не останаха много неща за ядене, с удоволствие бих преминала на плодове и зеленчуци, ама като знам и на тях какви торове им слагат, нитрати и т.н newsm78 За нещастие нямаме село Sad

# 1 766
  • Мнения: 77
Днес сутринта изхвърлих кутията с прясно мляко Елена 0,1% купено от Билла преди ден.Беше развалено,а срокът на годност указан на кутията беше 04.04.08 Naughty

# 1 767
  • София
  • Мнения: 3 249
прясно мляко Лактеа Sick

То изобщо остана ли прясно мляко, дето някой да не го е наклеветил тук? Sad

# 1 768
  • Мнения: 1 520
Цената му е 80 ст. Twisted Evil млякото което взимам по принцип е по-евтино от това, но хиляди пъти по-хубаво и Е КИСЕЛО МЛЯКО, докато това не мога да го определя какво е. ooooh!
Shocked Ама че нагли мошеници са тия производители.
И аз също взимам кисели млека, които са на по-ниска цена и са далеч по-качествени и на вкус и на външен вид от това нещо на снимката. Затова предположих, че може да струва около 50-60 ст. Колко наивна съм била. Laughing

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 12:25 от krem-karamel

# 1 769
  • Мнения: 1 520
То изобщо остана ли прясно мляко, дето някой да не го е наклеветил тук? Sad
Може би само тези пресни млека, за които производителите са се погрижили да ги заредят с колкото се може повече консерванти, за да изглеждат свежи и пресни за по-дълго време. Hug Wink

Общи условия

Активация на акаунт