Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 288 171
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 1 785
  • Мнения: 4 358
Аз пък не смея да купувам от бабички, тези ползвани по сто пъти пластмасови бутилки, да не мислите, че някой им мие гърлата, откъдето се пие и където се слага фуния? Да не говорим за целия път на млякото до мен.
И аз така.Предпочитам бъкано от консерванти мляко от магазина отколкото това на улицата.И си мечтая да си гледам крава на терасата... Whistling

И аз така. Не вярвам нещо на хигиената - знам ли newsm78. Абе с една дума и мен ме е гнус. Не бих посмяла още по малко пък да го давам на децата това мляко купено от улицата.

# 1 786
  • Мнения: 1 311
На My Day детското кисело мляко,с малкият процент масленост е мнооого гадно и безвкусно.
Толкова мляко има в него,че спокойно става за пиене по време на пости Joy

# 1 787
Zdraveite,iskam da napisha oproverjenie na tova koeto sa napisali ,che v Eko Mes kolbasite se pravqt ot pileski razfasovki.Tova ne e vqrno,zashtoto tam vuobshte ne se pravi nishto ot pileshki razfasovki.Ako nevqrvate moje da opitate xubavite i evtini kolbasi.Nqma da sujalqvate.

# 1 788
  • София
  • Мнения: 10 319
Офф,като си си направила труда да се регистрираш,то да си беше направила и труда да пишеш на бълг.Това е тема за хранителни продукти,от които не сме доволни,а не тема за самореклама от търговци. Crossing Arms

# 1 789
  • Пловдив
  • Мнения: 74
От бабички мляко не бих купила Crossing Arms.Гнус ме е  Sick.Явно ще си ям бъкано с консерванти мляко Whistling
В Пловдив се е случвало няколко пъти да купувам прясно мляко от хора на улицата, но те винаги го носят в гюмове/мисля че така се казва съдът-като метален бидон с капак/ и сипват в бутилки, които хората си носят от къщи през цедка.
Друг е въпроса, че не мога да видя ушенцето на кравата дали има маркировка,че е регистрирана или пък дали не е била болна  и на лекарства когато са доили млякото, но тази гаранция я няма и за млякото в магазина - нали все пак от същите тези крави го взимат за пакетиране.
А иначе най-пресния случай- вчера си взех топено - пушено сирене на Бони, от което винаги съм била доволна, но.... сега е кисело, леко горчи, а срока му на годност е с месеци напред...и този странен вкус се усещаше и в приготвеното ядене..
Не съм взимала скоро и на други марки- дали пък вече не трябва да е такъв вкусът- да си личи че е е от истинско сирене- и то леко киселеее, ама преди не ми се е случвало, затова не знам

# 1 790
Има ли бургазлийки? Споделете нещо за нашия град!

# 1 791
  • Мнения: 77
Аз съм от Бургас    newsm03 ,ама не знам какво да ти кажа,аз купувам от магазина,защото и аз съм от гнусливите,а и от години пия млякото без да го варя,а от бабичките няма как това да стане...
Но свекито си взима от една жена.Изобщо не купува от магазина прясно мляко.То като се превари няма проблем.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 11:01 от sweety

# 1 792
  • София
  • Мнения: 3 242
Zdraveite,iskam da napisha oproverjenie na tova koeto sa napisali ,che v Eko Mes kolbasite se pravqt ot pileski razfasovki.Tova ne e vqrno,zashtoto tam vuobshte ne se pravi nishto ot pileshki razfasovki.Ako nevqrvate moje da opitate xubavite i evtini kolbasi.Nqma da sujalqvate.

Ето още една фирма, до която няма да припаря. Щом толкова неграмотно пишат и толкова нагло се изказват, колко ли некадърно готвят! Stop

Не си ли взехте поука от чичката с гъбите? hahaha Crazy

# 1 793
  • Мнения: 77
 hahaha Laughing
Цитат
Ako nevqrvate moje da opitate xubavite i evtini kolbasi.
Не,благодаря!
Всичко що е хубаво,не е никак евтино...

# 1 794
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 131
На българския пазар има и много скъпи боклуци  Sick

# 1 795
  • варна
  • Мнения: 1 830
На българския пазар има и много скъпи боклуци  Sick
Много точно казано, за съжаление скъпото не е гарация за качество  Whistling

# 1 796
  • Мнения: 77
Цитат
На българския пазар има и много скъпи боклуци 

Много точно казано, за съжаление скъпото не е гарация за качество 
Съгласна съм,но пък евтиното на 90% е боклук,докато при скъпото е по-вероятно да "става" (говоря за колбаси).По-ниската цена  е за сметка на месото в продукта.
Така си мисля  newsm78

# 1 797
Относно "Аз почти не купувам кисело мляко - купувам домашно прясно и си подквасвам. От купените млека до преди 1 месец харесвах единствено "Боженци", но вчера купих от него за подкваса с 3,6% масленост и имаше огромна разлика от преди 1 месец - имаше голямо количество нишесте - абсолютно изкуствен вкус - вече няма нищо общо с истинското кисело мляко."
   За производителите на "Боженци" знам, че няма да сложат такива неща в млякото за да не си развалят името - абсолютно съм сигурна.Познавам технолога им той ми е казвал какъв подбор на млеката се прави за производството му, че там не влизат млека от сборни пунктове където бабичките го носят в неумити кофи и т.н., а млякото се изкупува само от едри ферми.
   Относно закваската знам, че я купуват от института във видин на "LB",които са единствените които потдържат оригиналната българска закваска - съответно и българската пръчица, така че няма начин да не се закваси в домашни условия, въпроса е кой как си го прави във вкъщи.  

# 1 798
  • Мнения: 4 358
От бабички мляко не бих купила Crossing Arms.Гнус ме е  Sick.Явно ще си ям бъкано с консерванти мляко Whistling

Друг е въпроса, че не мога да видя ушенцето на кравата дали има маркировка,че е регистрирана или пък дали не е била болна  и на лекарства когато са доили млякото, но тази гаранция я няма и за млякото в магазина - нали все пак от същите тези крави го взимат за пакетиране.

Купените млека се партьоризират - т.е дори да има нещо то умира. Процеса на пастьоризация е точно за това - да изтрепе гадинките причиняващи болести. Друг е въпроса колко мляко има - демек какво се пастьоризира Sick
Купеното мляко от улицата задължително се вари до кипване  Peace ама мене пак ме е страх и не купувам.

# 1 799
  • Мнения: X
Zdraveite,iskam da napisha oproverjenie na tova koeto sa napisali ,che v Eko Mes kolbasite se pravqt ot pileski razfasovki.Tova ne e vqrno,zashtoto tam vuobshte ne se pravi nishto ot pileshki razfasovki.Ako nevqrvate moje da opitate xubavite i evtini kolbasi.Nqma da sujalqvate.
Народа на толкоз долнопробни рекламки не вЕрУва веКе,чадо Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт