Вярвате ли че човек има "душа"

  • 6 132
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
тленното и нетленното,оформят душата.
а с какво чувства човек,със сърцето ,или с мозъка? Thinking

# 31
  • Мнения: 13 512
Да, вярвам

# 32
  • София
  • Мнения: 39 126
У Форома съм само духом, така че нема начин - имам душа!

# 33
  • Мнения: 54
човешката душа - 21 грама.

спомняте ли си - как измерват теглото на човек преди смъртта и точно след това. Разликата е, че след тялото тежи с 21 грама по-малко.

 Човек като почине нали издишва поетия въздух от белите си дробове? Е, тогава тези 21 грама душа ли са въглероден диоксид ли са  newsm78или какво?

# 34
  • Мнения: 1 081
Да, вярвам.
В противен случай живота би бил безмислен...
Но ме объркаха някои постове  Thinking
Питам се каква точно е разликта между дух и душа  Thinking

# 35
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 305
[quote author=Как`Сийка link=topic=344700.msg9115258#msg9115258 date=1225891589

Много ми е любопитно само при хора ли е правено това измерване или и при животни? Ако е и при вторите, какви са резултатите? Има ли разлика, няма ли, колко грама е и имат ли животните душа, или онова говедо мъжО не е човек?
[/quote]

 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62 newsm62

Има душа. И животните имат.

# 36
  • Мнения: 0
Разбира се,че човек има душа!
Без душа накъде!?
Тялото е само една 'опаковка' на душата.

# 37
  • Мнения: 923
Да. Вярвам, че има душа. Но не всеки човек я притежава.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Вярвам  Peace

Четох това и се сетих за темата  newsm78

Цитат: "Карл Крушелницки (сътрудник на университета в Сидни, води предавания по Ей Би Си и в Би Би Си, в двайсет и третата му книга “Големите заблуди на нашето време”) пък разгромява и теорията, според която душата на човек тежи 21 грама. Той просто обяснява, че зад подобно твърдение няма грам научно основание. Разказва кой за пръв път е застанал зад подобно твърдение, защо то изглежда лишено от всякаква логика и даже се шегува, че след като душата тежи 21 грама тя трудно може да отлети, защото в такъв случай ще й трябват чифт криле.

Прераждането предлага надежда на мнозина. Ако не се справим добре в този си живот, имаме шанс да се пробваме в някой следващ. И все пак, дори онези, които вярват в прераждането, признават, че хората не си спомнят предишните си животи. Как тогава можем да се учим от грешките си в миналите животи, ако не си ги спомняме? Изглежда ще правим едни и същи грешки отново и отново. Като вземем предвид и степента на моралния срив, имаме ли изобщо някаква причина да се надяваме, че ще се справим успешно в някой бъдещ живот?
"

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако душата означава безсъмртие - не, не вярвам.
Не вярвам в съществуването на рая и ада, нито в прераждането.

# 40
  • Мнения: 984
След смъртта душата се изчиства от съзнанието.

# 41
  • Мнения: 606
Аз нямам.
Извадиха ми я.

# 42
  • Мнения: 2 099
Вярвам,че душата има тяло.Серизоно!
Странно обаче и аз това си мисля.Много много странно.

# 43
  • Мнения: 304
 Peaceаз вярвам ,че има душа тя продължава да живее и след физическата смърт Peace

# 44
  • Мнения: 0
Определено вярвам, че всеки има душа, но не всеки е душевно богат

Общи условия

Активация на акаунт