към майките на МОМЧЕТА

  • 13 292
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не съм пипала, защото педиатърката каза да не пипам, а и четох че не трябвало насилствено. А и ме е страх честно казано да не им направя нещо. Няма проблеми, нито бяло, нито зачервяване, нито плаче. Питам просто, за да не изпуснем момента.
Блонди, мерси за линка, много полезно. Явно няма да пипаме както пише и там. И аз не съм склонна към насилствени действия докато няма проблем.

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 19:40 от savina_33

# 16
  • Мнения: 121
Блонди, мерси за линка, много полезно. Явно няма да пипаме както пише и там. И аз не съм склонна към насилствени действия докато няма проблем.
Peace

# 17
  • Мнения: 236
Ами и ние още не сме си забелили пишлето,но не смятам да пипам.

# 18
  • Мнения: 3 034
и аз съм "по света" - не пипам, не забелвам и тук никой не го прави. следи се за евентуални зачервявания, болезнено уриниране, реакция от болка, когато я миеш - тези неща ще ти покажат проблем ако го има. висока хигиена е най-важното.
беличкото, което изтича понякога е смегмата - това не е гной, а естествена субстанция, която помага на кожичката да се повдигне и отлепи постепенно. в повечето случаи не се вижда, защото и памперсите са бели, а и тя се избутва от урината.

# 19
  • Мнения: 1 554
още през първия му месец я оправихме,няма ник'ъв проблем Peace

# 20
  • Мнения: 2 448
На година и половина по хирургичен път му я забелиха, защото по нормален не стана. Не се слага упойка, цялата процедура траеше 2 секунди. Имаше рев и няколко дни обливане с калиев перманганат и мазане с гентамицин, но нищо толкова страшно. По добре, ако не става по естествен път да се направи по рано, отколкото като разбира после , защото едно е на реве при всяко чуркане в памперса, друго на голямо дете и може да се стресне повече.

Бе я не му пипай пишката,ако няма проблем. Най-късно до пуберитета лекарите казват,че сама си се забелва постепенно.

Това само жена може да го изръси. Пълна глупост. Защо да го оставя да се мъчи като голям, като може да свърши работата като бебе, така и така се налага.
 Забелва се сама, друг път, само трупа мръсотии под кожата и повече шанс за инфекции. Нито може да се мие добре,нито нищо.
 
Мъжа ми така заради страха на майка си сам  е отлепял в 6 клас, мъкаааааааааааа, познайте как бързо бързо заведохме малкия на хирург на година и половина.

# 21
  • Мнения: 544
При всяко къпене леко я забелвах докато накрая не се забели изцяло. Не се е стигало до хирурзи и т.н.

С големия така. А с малкия още нямаме напредък.

# 22
  • Мнения: 275
Това само жена може да го изръси. Пълна глупост. Защо да го оставя да се мъчи като голям, като може да свърши работата като бебе, така и така се налага.
 Забелва се сама, друг път, само трупа мръсотии под кожата и повече шанс за инфекции. Нито може да се мие добре,нито нищо.

Според мен грешиш. Имаш право на своето мнение, но то произтича само от собственият ти опит.
Не е глупост! Няма как милиони европейци да са глупаци, а само прехвалените педиатри и хирурзи в България да са умни и знаещи... 
Хиляди статии са написани по този проблем. Информирайте се добре преди да предприемете каквото и да било, моля.

# 23
  • Мнения: 3 034
така е  Peace до пубертета си се оголва пишката. но във форума са се изписали стотици страници по темата, даже хирург от Пирогов пишеше и се опитваше да обясни на майките, но не! те и него го игнорираха. няма какво повече да се каже. който се е заинтересувал истински, е прочел темите в Здравния подфорум и се е консултирал там с хирурга.

# 24
  • Мнения: 1 629
Абе не е задължително да се оголи пишката до пубертета. (познавам случаи) Аз лично му го забелвам при къпане.

# 25
  • Мнения: 2 448
Е каква е логиката да се чака евентуално от само себе си да стане, като внимателно да се наблюдава да няма инфекции, зачервявания , след като може до годинката с леки подърпвания да стане работата или ако пък има проблем да се отиде на хирург?!  newsm78 Като се оголи , риска от инфекции е много по малък и хигиената е в пъти по добра.

И не е масова практика това на запад да не се прави, и там мнения разни. Ето брат ми живее е във Франция, първия педиатър така му казвал нищо да не правят, но сега на 6 години детето, направо му дърпа  като пишка, защото е залепнало много ,  а чурката на момченцата, ако не сте обърнали внимание се увеличава, когато им се пишка и сутрин рано също. Боли го детето и друг лекар им се скарал защо не са е забелили до сега.
Е кое е по добре и какъв е проблема за тези , които са свършили работата рано? никакъв.

# 26
  • Мнения: 5 250
Първите дни и аз направих грешката за забелвам, но след едно по рязко дърпане( по препоръка на лекар) шурна кръв. Много се изплаших и прочетох де що имаше материали в нета. След това реших, че няма да я пипам повече. На 2-3 години като стана (не помня точно) сама се забели Peace

# 27
  • Мнения: 493
Не съм пипала Naughty
Тук въобще не карат майките да  извършват такива манипулации Peace

# 28
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Допитай се най-добре до лекар, който да прецени след преглед какво точно трябва да се направи. Иначе, така на око, от форума може да получиш много и различни съвети. Но никой няма да е виждал детето ти, за да е съветът адекватен. Най-добре е педиатър да си каже думата.
За протокола - аз лично сама започнах да забелвам малко по малко пишето на сина ми седмица-две след като се роди. И то само си се забели след около месец. Не сме имали нужда от хирургична намеса. Но пък наши близки се наложи да водят сина си в "Пирогов" и иначе рутинната манипулация се оказа доста сложна и неприятна. Не бяха забелвали пишето и чакаха да стане от само себе си, но не само че не стана, а детето получи тежки инфекции. Лекарите обаче оправиха детето. А и изобщо не е задължително при незабелване да станат инфекции. Всичко зависи от конкретното състояние.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На баткото съпруга ми извърши тази "манипулация". На бебето започнаха може би късно и все още не можем да я смъкнем до долу.

Общи условия

Активация на акаунт