Пият ли децата ви студена вода?

  • 23 892
  • 392
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 641
Vache, я да видим сега кой не е изчел всички страници Mr. Green

... киселото мляко затоплям леко,че иначе се мръщи.Предполагам,че и изтръпват зъбките  Thinking

# 76
  • Мнения: 1 632
Всичко което е в хладилника давам студено.
Някъде бях чела,че това е 1 стъпка към каляването и започнах да давам след годинката.

# 77
  • Мнения: 7 821
Да, пият от хладилника и ядат сладолед и зимата.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 999
Нищо не топля, даже ако пие топъл чай му слагам лед. Давам от хладилника, давам газирано, давам сладолед... без ограничения във времето, сезоните и дори в здравословното й състояние.
Ако кашля да речем - също пие от хладилника. Майка ми се потриса ... Обаче детето ми е здраво като камък. Забелязала съм, че колкото родителите повече треперят толкова по-болнаво им е детето. 

Ааааа... и това за студеното и гърлото са бабини девитини. Студеното, газираното, лютото, горещото ... вредят ако имаш проблем с ларингит/фарингит като мен.

# 79
  • Мнения: 4 187
Гледам водата и сока да са със стайна температура, когато няма, давам от хладилника.

# 80
  • usa
  • Мнения: 2 113
пият. от както пият нещо различно от кърма. ако им дам топла вода, сок или мляко ще откажат да ги пият. синът ми дори дъвчи лед(отвратителен навик #Cussing out!). баща им първоначално беше много възмутен, че давам на децата му студени напитки, но в последствие оцени. никакви проблеми нямат с гърлата си, но за това си има съвсем нормално обяснение - студеното убива всякакви бацили и вируси още на входа, преди да са стигнали до дълбините на организма Simple Smile.

Киселото мляко също не топля.

А стига бе! Някой топли ли го  Shocked Че то става на .. бляк! Sick

топли, топли... познавам хора, които и сладоледа топлят...

Последна редакция: пт, 07 ное 2008, 04:39 от миз

# 81
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, всякакви студени течности пият. Болестите идват от вируси, не от студено.

# 82
  • Мнения: 544
Виждам че според доста хора разболяването от студени напитки са бабини деветини.

Болестите идват от вируси, не от студено.

И с това по принцип съм съгласна, но как да си обясня тогава, защо аз като пия студено и ме заболява гърлото. И не ми минава за един ден, ами направо си се разболявам.

# 83
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Давам им. Според мен по този начин не се допуска гърлото да се изнежи и да започне да боли още при първата глътка студено. Ако се разболяват, обикновено е вирус, не настинка от пиене на студено. А аз, когато ме заболи гърлото, пия студени напитки и до ден-два ми минава. А ако пия чайове или топла вода, положението става по-лошо. Не знам защо е така. Баща ми пък си лекува болното гърло с кока кола, порядъчно изстудена. Невероятно, но щом изпие една бутилка, до вечерта няма и помен от болките в гърлото.

# 84
  • Мнения: 1 479
Да,особено през лятото.

# 85
  • Мнения: 4 841
Мляко (кисело и прясно), сокове, сладолед, студен чай и прочие - от хладилника, целогодишно. Така практикувам от около двегодишна възраст.

Вода - противник съм на минералните води, затова до тригодишна възраст давах на синът ми чешмяна вода, филтрирана през кана "Брита". Сега вече пие направо от чешмата - каквато потече  Wink Когато сме навън, винаги нося шише с чешмяна вода, минерална купувам само ако свърши нашата и наблизо няма чешмичка.

# 86
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От бебе пие студени течности, сок от хладилника или кисело мляко от хладилника, просто така ги обича. На него също гърлото му е слабото място, но проблемите идват не при консумация на студени храни и напитки, а от вируси. Сладолед през зимата, никога не е бил проблем за него, яде си го пред ужасените погледи на хората по улицата  Laughing Но може би си е и до дете, защото наистина познавам дечица, които от две глъдки студена напитка или един сладолед при по-хладно време ги "реже" гърлото...

# 87
  • Мнения: 156
 В къщи никой не пие студена вода. Просто така сме свикнали - не държим вода в хладилника.Така че и децата не пият студена вода, но за сметка на това пият студен чай и ядат сладолед.

# 88
  • Мнения: 24 467
Давам и със стайна температура от машинката за вода и мляко и сок от хладилника след около две години. Все пак не е отрицателна температурата, около десетина градуса е, щом яде сладолед какъв е проблемът? Никой вкъщи не страда от студени течности и напикти. Следователно не студеното е причина за заболявания, а нещо конкретно в самия организъм на конкретния човек, има някоя слаба брънка.

# 89
  • Мнения: 4 915
Пият студена вода от чешмата, рядко сок от хладилник - защото сокове рядко давам, и ядат кисело мляко от хладилника също. И сладолед ядат. С него лекувам болно гърло.  Wink

Никога не са се разболявали от нещо студено-консумирано.

Общи условия

Активация на акаунт