Ваксина срещу рак на маточната шийка - последни пресни данни за ваксините

  • 12 736
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
здравейте аз също преди време лекувах кондилом и ми препорачаха да си направя такава ваксина но ми се иска да разбера някоя от вас правила ли си е и колко струва тази ваксина

# 16
  • Мнения: 661
angel4eto_89 , около 800 лева за три инжекции .

# 17
# 18
а трябва ли да си детствен или не е задължително???

# 19
  • Мнения: 3 830
Много полезна тема.   bouquet

Аз знам, че папилома вирус се изхвърля (или де да знам точно какво става) от организма до 6 месеца от заразяването, ако имунната защита е силна, ако няма стрес и т.н.
Ако се установи наличие на папилома от тези щамове, които причиняват рак, тогава задължително ли е лечението? Може ли организмът да се справи сам, ако е достстъчно силен, млад или друго? Ако се установи наличието на щамове, които не причиняват рак, тогава пак ли се налага лечение?

Като се замисля как от години не съм ходила на гинеколог, а имам точно такъв случай на рак на шийката на матката вкъщи, направо ми настръхва косата. .. Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 7 039
Estellia, не си прави шега с профилактичните прегледи при гинеколог. Минимум един път в годината е задължително да си правиш цитонамазка. Не се притеснявай от резултата, хванат в началото рака на шийката на матката е напълно лечим, лошото е, че измененията по шийката често са абсолютно безсимптомни. Отивай смело на профилактичен, всичко ще е наред, успех ти желая.

# 21
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен Simple Smile Аз от около седмица (а може и повече - малко съм зле с времето Sad ) съм на тема РМШ и ваксините, защото с гинеколога ми ги коментирахме.
здравейте аз също преди време лекувах кондилом и ми препорачаха да си направя такава ваксина но ми се иска да разбера някоя от вас правила ли си е и колко струва тази ваксина
Аз си правих ваксината още преди да забременея, струва около 500 лв., трите инжекции, има такава програма - CARERIX се нарича, ето инфо за нея - http://www.cervarix.bg/carerix.html. Държа да подчертая, тя не е за девствени, или за жени до 26 години и НЕ изисква преваксинация след определен период! Хубавото в нея е, че предпазва срещу 16 и 18 тип, а не срещу други, защото изследванията показват, че при някаква друга ваксина, която включва и 6 и 11 тип, имунитетът на 18-и тип пада!!!!!
Много полезна тема.   bouquet

Аз знам, че папилома вирус се изхвърля (или де да знам точно какво става) от организма до 6 месеца от заразяването, ако имунната защита е силна, ако няма стрес и т.н.
Ако се установи наличие на папилома от тези щамове, които причиняват рак, тогава задължително ли е лечението? Може ли организмът да се справи сам, ако е достстъчно силен, млад или друго? Ако се установи наличието на щамове, които не причиняват рак, тогава пак ли се налага лечение?

Като се замисля как от години не съм ходила на гинеколог, а имам точно такъв случай на рак на шийката на матката вкъщи, направо ми настръхва косата. .. Embarassed

Значи, първо РМШ НЕ Е НАСЛЕДСТВЕН! Второ - макар и ваксинирана, не пропускам редовните си прегледи и - респективно - цитонамазка. В тоя ред на мисли - buni е напълно права!
Да, вярно е, че ако организма ти е силен, той може да "изхвърли" вируса, както ти го наричаш. Simple Smile Само дето той затова е вирус и затова е инфекция - за да се заразиш наново. Ще го изхвърлиш веднъж, два пъти, а на третия?! И не се успокоявай, че си с постоянен партньор. Не коментирам възможността да ти изневери, а тази той да е носител и така всеки път, щом правите секс да те инфектира отново и отново ... а дори да не го съзнава ... кофти, но факт!

В този ред на мисли, ходи на гинеколог, дори мога да ти препоръчам своя, ако си от София и ти е удобно да ходиш в центъра ...

Успех, момичета Simple Smile Искрено се надявам да съм била полезна и наистина, нека да не изпускаме година без цитонамазка, все пак здравето ни е на първо място! Simple Smile  Peace

# 22
Луди ли сте да си слагате ваксини! Има филми, изследвания, тестове и т.н. доказателства, че ваксините са с точно обратния ефект от очаквания. Прочетете книгата на д-р Атанас Гълъбов "Световната конспирация срещу здравето". Само кратък цитат:
"Ваксините не имунизират достатъчно ефективно, а сенсибилизират - т.е. правят организма по-чувствителен както към "причинителя" на конкретното заболяване, от което би трябвало всъщност да ни предпазват, така и към други.
Би могло да се каже, че имунният отговор се "фиксира" върху изкуствено вкарания в тялото антиген. Имунната система е така устроена, че да разпознава "своето" от "чуждото". Когато ваксината се вкара директно в кръвния ток на детето, тялото е лишено от възможността да реагира и да се защити по нормалния и най-ефективен за него начин, като вирусите имат значително улеснен достъп до вътрешните органи и тъкани, навлизат в незаразените клетки на тялото и започват да се размножават там. Това естествено обърква имунната система, защото тя не може да се ориентира вече кое е "свое" и кое "чуждо" и съответно кое е вредно и кое - не е. И тогава остават два възможни изхода - единият е да се понижат защитните сили като цяло и организмът да стане значително по-податлив на инфекции или пък тялото да атакува собствените си клетки и тъкани, при което се развиват автоимунни заболявания."
Хора, за Бога, четете!!!!  Praynig
Нормално е да ви препоръчат ваксина, имунизация, някое мега-ултра-хипер-супер ново лекарство. Целта на традиционната медицина и фармацевтичната индустрия е да ви поддържат на едно леко болно ниво, за да имат винаги работа тези заети в съответните области. Ако всички хора се научат как да се отнасят правилно с организмите си и не боледуват, помислете как ще се препитават всички онези! Нормално е да се борят против естествените закони в природата.

# 23
  • Мнения: 462
М.Парчева, мисля, че форумът е за изказване на мнения и в този ред на мисли, ти благодаря за твоето ... Simple Smile само дето има и хора (като мен), които вярват в съвременната медицина и, да чукна на дърво, съм доста доволна от това, което ни предлага тя ... Simple Smile Благодаря за различното мнение - форумите са за това - за да има разнопосочен обмен на мисли, идеи, опит, вярвания и т.н. ... Simple Smile

И аз като теб чета, само дето не съм на мнение, че ваксините са чаааааак толкова вредни ... естествено, не се имунизирам срещу всичко, а конкретно тук споделям нещо, за което се чувствам достатъчно информирана ( и то не от търговски представител или от лекар на щат към фармацевтична компания ... ) Simple Smile

Усмихнат ден и редовна профилактика желая ... Simple Smile 

# 24
  • Мнения: 478
zizi_314,
за бъдещият съпруг когато решите дали да сваляте презерватива за бебе, тогава може и на него да се направи изследване и на вас. Лекар ще ви каже кой за кого би бил рисков.
Знаеш че при жената ДНК тест от цервикален секрет е към 132 лв (genicalab) за всички високорискови типове, респективно може да се направи и на мъжа ДНК май от уретрален секрет, колко са едни такива пари пред каузата бебе и семейно здраве.
Останала съм с впечатление, че и мъжа би могъл да развие заболяване онкогенно от такава инфекция, това че няма тази лигавица на границата шийка/матка не изключва поразяване на други лигавици, май скоро ще обявят че на гърло и на дебело черво могат всички да развият.
Сега не мога да цитирам, затова пиша объркано. Някой друг ако има време и намери - да го цитира.

Аз лично се тествах с ДНК от секрет, не свалям презерватива, и съм се разубедила да правя ваксина - по финансова причина и от дискусиите във форума, освен това имам и субфебрилна темп. и неясни проблеми ..далеч съм от вмешателство в имунитет.
Чувала съм че вируса може да се разпространява от други части на тялото(мишници, гръб), как да разбера дали имам на други части на тялото и съответно на партньора такива мини брадавички. Смисъл имам някакви мини пъпкоподобни твърди, които нямат поведение на мастна пъпка/пора. Дали ако са HPV все пак, дали HPV секрета е заразен след спирт. А така изми

# 25
  • Мнения: 179
Е аз явно съм от лудите  Mr. Green
Та в този ред на мисли в миналото заболели от едра шарка са умирали!Смятала се е за нелечима и много от болните са умирали.В наше време да си чула нещо подобно?И ние четеме гледаме филми и т.н. не сме толкова прости както се очаква от теб Парчева.Ваксинирана съм с всички задължителни по мое време тоталитарното ваксини.И детето ми е ваксинирано също така.Била съм и на ясла и на градина както и то...е живи и здрави сме и не сме опнали петалата нито пък имаме автоимунни заболявания!
Е хайде стига с тези категорични изказвания вече!Всеки от нас има своето право сам да прецени да се ваксинира за нещо или не!Както ни обявяваш за луди защото си слагаме ваксини как ще се почувстваш ако някой се обърне към теб самата по този начин само защото си противник на ваксините???Не мисля че е нормално да се отричат повсеместно всички постижения на медицината и науката още повече не съм съгласна с това
Хора, за Бога, четете!!!! 
Нормално е да ви препоръчат ваксина, имунизация, някое мега-ултра-хипер-супер ново лекарство. Целта на традиционната медицина и фармацевтичната индустрия е да ви поддържат на едно леко болно ниво, за да имат винаги работа тези заети в съответните области. Ако всички хора се научат как да се отнасят правилно с организмите си и не боледуват, помислете как ще се препитават всички онези! Нормално е да се борят против естествените закони в природата.

Така както си го написала излиза че ти в лекарски кабинет не стъпваш  newsm78!?
Е Парчева за бога! И ние четем!И ние имаме собствено мнение че и глави на раменете си!И аз поне не съм съгласна някой гост във форума да ми казва това което си написала ти!!!Има си институции които имат правото да ме обвинят за луда но още не влизам в тази категория ... както се казва нямам си жълта книжка  Grinning Ти ли ще ми я издадеш заради това че се ваксинирам за нещо и вярвам в традиционната медицина???  #Crazy

М.Парчева, мисля, че форумът е за изказване на мнения и в този ред на мисли, ти благодаря за твоето ... Simple Smile само дето има и хора (като мен), които вярват в съвременната медицина и, да чукна на дърво, съм доста доволна от това, което ни предлага тя ... Simple Smile Благодаря за различното мнение - форумите са за това - за да има разнопосочен обмен на мисли, идеи, опит, вярвания и т.н. ... Simple Smile

И аз като теб чета, само дето не съм на мнение, че ваксините са чаааааак толкова вредни ... естествено, не се имунизирам срещу всичко, а конкретно тук споделям нещо, за което се чувствам достатъчно информирана ( и то не от търговски представител или от лекар на щат към фармацевтична компания ... ) Simple Smile

Усмихнат ден и редовна профилактика желая ... Simple Smile 

Наистина форумите са за споделяне на мнения и т.н. а не за квалифициране на различните от теб за луди!Стана дълго и оспамих самата тема но...такива писания като по предното просто ме  #2gunfire

Момичета презерватива не предпазва 100% от ЧПВ не се залъгвайте с това напразно!Правете си секс с мъжете за бебета спокойно но задължително ходете 1 път годишно за пълен гинекологичен преглед колпоскоп и цитонамазка!!!
Няма такова нещо като "Лекар ще ти каже кой за кого е бил рисков"!Това са глупости!!!

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 18:27 от svetla1971

# 26
  • Мнения: 661
Задължителните ваксинации , които са по имунизационния календар са си добри . Благодарение на това , вариолата вече не съществува в развитите страни . Аз самата не съм карала нито една шарка и точно това е целта на ваксинацията - да не боледуваш или да преболедуваш по - леко болестите , от които в миналото са умирали много хора . Ако задължителните ваксинации имаха комерсиална цел , нямаше да бъдат безплатни . Имам възражения срещу ваксините простив рак на маточната шийка и простивогрипната ваксина . Ако не се правят задължителни имунизации , ще има промяна в имунизационния статус на население в Бг като цяло и то в негативна посока . Имам книгата на Атанас Гълъбов , чела съм я . "Благодарение " на нея , една моя позната не дава инхалатор  на детето си , когато прави астматичен пристъп , мозъкът му остава без достатъчно кислород и се сещайте за какво става въпрос . Тя е фен на хомеопатията и само на нея разчита за всичко . Голяма грешка !

# 27
  • Мнения: 462
Имам възражения срещу ваксините простив рак на маточната шийка и простивогрипната ваксина .
А защо? Само питам, понеже не си написала Simple Smile  Peace

# 28
  • Мнения: 1 169
Признавам, не прочетох цялата тема, не знаех че я има. Няма да коментирам ничие мнение. Това е въпрос, който всеки индивидуално преценява за себе си.
Тук определено се говори за спирането на тази ваксина. За да не съм голословна
 http://www.judicialwatch.org/news/2008/jun/judicial-watch-uncove … serious-adverse-e Статистиката е стряскаща, но недоказана. 
Аз не бих ваксинирала дъщеря си. Ще изчакам да докажат, плюсовете и минусите.
http://www.youtube.com/watch?v=CkpT_OrHIoI
Това се случи и с Чантикс (CHANTIX) лекарство за отказване на цигарите. Съвсем скоро беше спряно, след доказване на куп странични ефекти причиняващи болести с и без фатален край.
В листовките на тези нови лекарства си пише, че не са били изпробвани на животни или хора. Категорично заключение не могат да дадат.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 22:06 от Vanhorne ๏̯͡๏)

# 29
  • Мнения: 68
По повод на ваксините са рака на маточната шийка, знаете ли че, в над 20 страни в Европа тази ваксина е безплатна, включително в Македония и Румъния. Да не говорим, че за една такава ваксина са вложени доста пари и едва ли могат да си позволят плюсовете и минусите тепърва да се доказват. Това е моето мнение разбира се. Аз все пак съм решила да се ваксинирам.

Общи условия

Активация на акаунт