Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 357
Мерси за отговорите,момичета!!!
Явно и това за завиването е индивидуално и всеки сам си преценява, а зависи и от бебето май. Освен ще взема от всичко по 1 и после ще видим, с кое е най-добре.
За хълцането - и моя бебчо хълца минимум по 2-3 пъти на ден, всеки път по 2-3 мин, ама това май е нормално...

# 271
  • Мнения: 1 152
И моята бебка хълца, кога 2-3 пъти на ден, друг път веднъж по-дълго. Може би си е нормално, дано не забравя да питам на следващата ЖК. За сега чувалче няма да купувам, на мен самата няма да ми хареса да спя в него...

Май само аз не съм готова с багажа за родилното, но все още ми се струва далечна срещата с бебка - аз я чакам декември малко преди термин - само живот и здраве.  Simple Smile

Ники, много мило, че ще запалиш свещички за нас!  bouquet Как е Алексчето?

Нещо ми се загуби Сбъдваща мечти?

ninanb голяма мъка е това с ушите, аз съм била така и знам от мамето какво й е било и на нея.

# 272
  • Мнения: 616
уфф благодаря ви за отговорите поуспокойх се, незнам защо така се притесних  Hugявно си е нормално!

Сбъдващата нали каза, че ще се местят вероятно за това не влиза надявам се всичко да е наред!

и аз съм в сряда на преглед нямам търпение...

# 273
  • Мнения: 22
Аз не мога да разбера дали бебето хълца или са леки ритничета. Вече съвсем се обърквам къде са краката, къде ръцете...имам чувството че й е тясно и от два дни не може да раздава здрави ритници, но се движи като къртичка  Heart Eyes

И аз в сряда съм на лекар Simple Smile Може с Еми там да се видим. Часът ми е за 15:10ч.

# 274
  • Мнения: 166
Здравейте,момичета!
Не съм писала многооо отдавна,но ви чета редовно Blush
И ние сме купили почти всичко вече-дрешки,кошара,шишенца...
Останаха само ваничка,козметика и нещата за родилното.

Сега като прочетох какво сте писали за хълцането осъзнах,
защо така ми "подскача" корема от време на време Embarassed
Хич не бях се сетила,че може да е заради това Laughing

Последният път като ме гледаха на видеозон се видя,че се е
обърнало бебенцето надолъ,ама от 2-3 дни корема ми е
малко плосък около пъпа и се чъдя дали не се е завъртяло пак
седалищно newsm78Много ми се иска да си родя нормално,ама
ако нямам избор карай...

айде,че изписах цял роман Blush

# 275
  • Мнения: 14
Еми, не се притеснявай, аз незнам това ли е хълцането, едно такова ритмично почукване, което в началото го мислех по - скоро за ритничета, но ако е това съвсем нормално го усещам по 2-3 та даже и повече на ден.... В същото време съм ходила на преглед на тоновете и са си ни много ясни и монотонни, в смисъл без отклонения, което означава че няма проблем с човечето!!! СПОКО мамче Laughing Laughing не се стряскай!!!

Елмина тясно става вече, само дето аз няма как да сбъркам, моята мома си вири тиквето само на едно и също място - под ребрата леко в дясно,  и дето казваш е като "къртичка" Laughing Laughing

# 276
  • Мнения: 464
Здравейте мами!
Не съм писала 2 седмици и не съм чела нищо, гледам че имаме още едно бебе и много се радвам!
Нашата  госпожица (ако изобщо е момиче, че на последната консултация лекарката каза че май е момче) е добре и тя непрекъснато хълца и целия ми корем подскача. Ние все така усилено сме седалищно и не иска да се обърне. Утре сме на консултация и ще видим какво става дано да се обърне, защото иначе операция а аз не искам.
Започвам да 4ета да видя какво съм изпуснала докато нямах компютър

# 277
  • София
  • Мнения: 438
Ама Варненските мами изглеждате супер  Hug Какви сте свежарки Wink
Invisible - И моя разбойник хълца доста /на много равни интервали е, за да са ритничета, за 2-3 минутки средно/ - някои дни по 3-4-5 пъти, понякога по повече от 5 минутки. Забелязах, че се случва често когато съм по-свита за няколко минутки или след хапване - явно някак го притискам и така реагира... Понякога се събуждма нощем и усещам че хълцука Wink  Може би всяка нощ да го прави, но аз като заспя по-дълбоко...  Embarassed Според моята лекарка е нормално Simple Smile
Само дето аз нещо бях се паникьосала в началото на миналата седмица, та си въобразявах глупости... Ама какво да се прави - хормони, явно на края и на мен ми се отразяват...

Elmina 100% чист зехтин и студено пресован са едно и също. Това се води най-чистия зехтин, без излишна обработка.
В магазина това е Extra Virgin варианта - марката не мисля че е от значение Simple Smile

Ники дано ви е била хубава разходката в днешния хладен ден Simple Smile

И моята течност е на Чико - всичко налично детско минах с нея в бебешката стая.
Багажа съм го разделила така - всички документи (изследвания), дрехи, чехли, козметики, санитарни материали и мазилца са  в чантата - всичко което може да ми дотрябва в болницата до деня на раждането. Разните там допълнителни - помпи, силиконови зърна и всичко друго, което ще ми трябва след раждането на бебо - съм оставила във втората чанта. За всеки случай съм си направила списъци, да не забравя нещо и ще ги оставя на таткото, при нужда да глведа и той какво пише в тях, че знам ли аз колко ще съм в час Wink
Вчера си купих няколко детски сокчета и пюрета от круши и сини сливи, с идеята да ми ги донесат в болницата по някое време... нали са полезни за стомаха.

# 278
  • Мнения: 23
kato vi 4eta i pak se zamisliam ,moiata bebka po4ti ne ia usestam ima li i drugi mam4eta kato men,usestam ia na momenti no slabi4ko ,a za hylcaneto otdavna ne go e pravila
Neka da kagat mamite s pove4ko opit nakraia spirat li taka silno da se usestat bebetata ? zastoto im e tiasno naprimer?.....
Za bagaga za rodilnoto i az ne sym gotova ,nisto ne sym si kupila ,nito no6nici nito nisto ,kagete kakvo belio da si vzema ideia si niamam... Embarassed

# 279
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Опа айде и ние пак се разхълцахме ох как да му помогна на мама милото Sad

# 280
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 710
Кой каза багаж за родилното?
Аз до сега съм купила зехтин, сапун, крем за подсичане и КОШАРА. Не ми се мисли, ако реши да бърза това бебче, но и не се впрягам толкоз много. С Йоана не бях купила и тези неща пък се оправихме. Ако влезнеш по спешност да раждаш ти трябват документи! Всичко останало ти се осигурява от болницата ако нямаш в себе си. После таткото, бабата, лелята ти носят нещата, а ако не си ги купил както беше в моят случай срещу болницата има няколко аптеки и детски магазини от който дори и по скъпо можеш за 30минути да напазаруваш.

# 281
  • Мнения: 39
 Здравейте от мен! Grinning
 КАТО ЗАГОВОРИХТЕ ЗА БАГАЖА ЗА РОДИЛНОТО АЗ ДНЕС ВСИЧКО ПРИГОТВИХ И ЗА МЕН И ЗА БЕБА.
 А И ВСИЧКО СЪМ НАКУПИЛА ОСТАНА МИ САМО ВАНИЧКА, НО И ТОВА СМЯТАМ ДА ВЗЕМА ТАЗИ СЕДМИЦА И СЪМ ГОТОВА В ОЧАКВАНЕ НА БЕБЕ! newsm03
 САМО СЕ НАДЯВАМ ВСИЧКО ДА Е НАРЕД,ЧЕ МАИ С ТОВА КРЪВНО И С ТЕЗИ ОТОЦИ ПО КРАКАТА ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА РАЖДАМ СЕКЦИО, ДАЖЕ МИ УВЕЛИЧИХА ДОЗАТА НА ХАПЧЕТАТА ЗА КРЪВНО!
 ЛЕКА ВЕЧЕР ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ОТ МЕН!
 

# 282
  • Мнения: 39
 Искам да попитам талцит наистина ли помага за киселините?
 

# 283
  • Мнения: 48
 Simple Smile   привет мамчета!

И аз завивах Лили в началото само с одеялце и по-късно започнах да я слагам да спи в чувал. Сега съм приготвила и спален чувал и съм си поръчала олекотена завивика - така или иначе ще я позлваме на по-късен етап. Ах...а в началото мисля да завивам бебето само с одеялце.

Багажа аз го приготвих много набързо миналия ден, когато имах контракциите    Wink   не съм приготвила само дрехите, които искам да облека за изписването и дрехите на бебето пак за изписването, ама имам още да пера бебешки дрехи и за това.

Макси Козито обаче е готово, а количката /въпреки, че в началото няма да ни трябва/ е почти сглобена    Simple Smile 

Сбъдваща мечти наистина  лиспва заради местенето и в Германия. Те всъщност трябва да са се преместили вече, но предполагам, че нямат още интернет.

Утре съм на преглед и съм мн любопитна да разбера дали скоро ще разждам. Усещам, че корема ми е слязъл надолу, но не знам това до колко в обвързано с раждането...пък и не знам дали е започнало разкритие. Уж с Бебто се рабзрахме да не бърза и да изчака още малко, та да видим утре как се спазваме уговорката    Wink

Нинче, дано бързо да се оправя каката и ако свекито ти дойде на гости не и се връзвай - гледай ти и малката да сте добре - просто има си приоритети все пак.

Ах....и пак се радвах на снимки на мамите от Варна. Вярно, че на Йо вече започва да и личи, че е бременна     Whistling    Йо, как го правиш този номер - хем си бременна, хем не ти личи    Flutter

Ники    Heart Eyes   за Алекс!
 Heart Eyes   и за малката Цвети    Simple Smile

Спокойна вечер на всички мами и бебоци     bouquet

# 284

Общи условия

Активация на акаунт