Втори бракове

  • 47 248
  • 406
  •   1
Отговори
# 345
То голяма разлика между брак и съжителство няма...


Много се лъжеш.Аз мисля че разликата е огромна и ще обясня през мой-та гледна точка.
Имам дете без брак.Никога не ми беше предложен брак.И повече деца без да съм сключила брак няма да раждам.Защо? Mr. Green
Дълго мислих върху това ,защо в днешно време младите предпочитат да съжителстват без да се обвързват с подпис newsm78.Попаднах на едно предаване и един мъж каза"Ако моята жена на времето когато и предложих брак ми беше отказала с думите че по добре да не подписваме а да си живеем просто така без брак,щях моментално да се разделя с нея" :crazy eyes:Това от мъж да го чуеш ми дойде малко стряскащо #Crazy.Като се замисли човек че той е много прав Thinking.Когато двама души сключват брак те се обричат един към друг във вярност,приятелство в добро и лошо да бъдат заедно да споделят и хубавите си моменти и лошите,да преодоляват всичко заедно.Какво е любовта,тогава когато живееш заради другия. Peace
Какво е съжителството?.Ами това е една егоистична връзка между двама Mr. Green.Когато стане напечено единия да визира(в повечето случаи са мъжете Mr. Green),без ангажименти без да дължи нещо без да има и някакви ангажименти към другия .Тоест с отказа си за поставянето на "подписа" Crossing Arms и думичките в добро или зло съм с теб .Нищо не е обещавал и обяснения не дава Whistling.Затова аз мисля че ако някой ме иска толкова много не е проблем да сключим брак.Тогава един формален подпис не те бърка,ако не иска значи почвам да слагам моите съмнения относно неговите чувства към мен. Thinking
Това е моята гледна точка.А и да не забравяме бялата рокля reverance ,голямото тържество в което наистина има нещо вълшебно, когато пред 100 човека ти заявяваш "В добро и зло с теб до край'.Красиво е  Flutter

Напълно съм съгласна. Един човек, ако истински държи на теб няма да иска да бяга от отговорност, а брака им се струва точно заробване и най-често казват ми то детето е по-обВързващо. Много им е лесно уж на семейни начала, ама те тия семйни начала така лесно се разтрогват  Cry

# 346
  • Мнения: 184
Аз пък мисля също като Ardea Alba, че голяма разлика между брак и съжителство няма. Моята сватба беше голяма - с над 300 души гости - бяла дълга рокля, цветя,  шампанско, камбани, пред много хора казваш "Да",  ...после получаваш документ, който мяташ в някое чекмедже и от там насетне започва съжителството, което по нищо не се отличава от съжителството и без тази церемония и без този документ.
Искам да кажа, че ако с човека  не си паснете като характери, не можете да се нагодите един към друг откъм навици, философия за живота, разбирания за т.нар. семейство, започнете да се отегчавате един от друг и получавате всички  емоционални индикации, че нещата не са така, както би трябвало според представите и очакванията за живота с партньора... тогава брака се обезмисля, връзката се разпада.
Ако си мислите, че брака е затова, за да вмените някакви финансови и имуществени отговорности  у партньора при евентуален разпад или пък го имате като гаранция за любов  - много жалко. Любовта е чувство, не е процедура, удостоверена с документ, подпис и печат.
Искам също да отбележа, че евентуален развод/раздяла  не бива да се тълкува и от двамата партньори като възможност да накажеш човека с когото си бил до скоро, като опит за каквото и да е възмездие, отмъщение от типа " Ще види той сега, как ще остане без кола  Mr. Green" или " Ще й дам аз да разбере, като я накарам да ми върне подаръците" още повече, че в много от случаите имаме деца, които с нищо не са виновни за разрива в отношенията.
Много важно е също да не допускаме "доброжелателни" роднини, съседи, приятели, колеги, клюкари  и т.н да ни оказват влияние с реплики от типа " Абе аз още щом го видях този , разбрах че не е читав" или " Тая само как и шарят очичките, ама тогава не исках да ти казвам" защото в моменти на раздяла, когато има и болка и обида и неловки ситуации, когато сме изправени пред малко или много неизвестности, вероятността от доливане на масло в огъня е по-голяма и би довела после до ситуации за които можем да съжаляваме или поне спомена за тях да ни тежи.

# 347
И това е така. Нещата са много комплексни. Разбира се, че не брака е този който ще направи хората по- отговорни, по- любящи или по-дълго вървящи в една посока. Но това е един законен съюз, пред обществото и пред Бог, в който съюз ние поемаме така наречените законни отговорности и именно заради децата ни е по - добре да го осъществим така. Законът е по-щадящ жената и майката в такъв случай.

# 348
Мами, какво Ви става??? Sad
Тук обсъжда(т), (-ме) тема за шанса на "кукувици"  Mr. Green - като мен, да намерим що годе "нормален' н-ти шанс за мъж?!
Деца са се раждали ...и ще се раждат! Копелета или не, желани или не, обичани или не...
Алчността, агресията, тъгата, е тя е с нас, без да я търсим....
Нека говорим за ...шанса, а? Wink
И за начина, и за резултата, и за.. #2gunfire, и за  bouquet, и за сълзите...
Всички сме хора, нека бъдем, хм...толерантни към тези, чийто качесва не харесваме, а? newsm78

# 349
Мамче на 40, толкова си права  Hug всички емоции са с нас, за добро и лошо, за да станем по-силни или по-умни, я станем, я не...Но другарчето, то е нещо без което не можем, пусто така сме устроени, че сме много по щастливи, когато сме обичани и обичаме  Heart Eyes Понякога се замислям, дали времето в което живеем не ни дава повче шансове. Сега с помоща на интернет можем да срещнем хора, които трудо бихме видяли в други обстоятелства и въпреки всичко не е толкова лесно да намерим полвинката. Вярвам, че шанс винаги има и шанса е в самите нас. Когато много силно желаеш нещо, то може да се забави, но ще дойде. Нека си мечтаем, мечтите се сбъдват  Heart Eyes

# 350
За мъжът с когото живея вече 11год. това е неофициален втори брак,имаме две момчета и за всички наши приятели и познати сме пример за семейство newsm78./тук мога и да поспоря,но е друга тема/.Той от първия си законен брак има 1 момче.Трудно е за всички когато има замесени деца,но не е и невъзможно.Аз живея в хармония с човека до себе си.Разбира се,че и той като мен има кирливи ризи,които повечето не се виждат на простора,но на фона на предните ми откачени и не толкова откачени връзки това е възможно най-точното ми попадение.
Не съм го разделила аз със съпругата му,но пък аз го натирих да се разведе като бях бременна.Решението излезе като се роди големият ни син.

# 351
  • Варна
  • Мнения: 141
Мамче на 40, много си права. Но не забравяй, че ,шансовете са нещо, което не можем да преценим. Ако питаш мен, аз също като теб смятах, че имам нулеви шансове за нова връзка, пък какво остава и брак. Минала 40, свикнала да командва безпрекословно деца и цял офис, с външност, която говори сама за себе си "романтиката до тук"и с познати мъже, които или са женени за най-добрите ми приятелки, или са ергени, които са в категорията "и цяло село вече не може да го ожени" или откровени гейове, вече си мислех, че ще стана в най-добрия случай SOS-майка, като омъжа дъщерята.

Но се намери човек, който ме ухажва внимателно и упорито 3 години, вече втора година живеем заедно. Децата, неговите и моето, ни приемат заедно и поотделно за родители. Обичам го и той мене. И определено съм щастлива.

# 352
  • Мнения: 2 660
Аз смятам, че има разлика между брак и съжителство. Докато двама се сработят до един добър отбор, минава време. Не всеки е толкова зрял или има търпението да премине през малките и не толкова малки трудности, които ни съпътстват като двойка. Бракът е нещо, което не се разваля толкова лесно и спонтанно като една нерегламентирана връзка и женените по принцип подхождат с повече търпение и имат по-голям шанс да останат заедно, въпреки някои трудности.
Отделно бракът дава морална рамка. Това е едно обещание, една поета отговорност. Очакванията се променят - както между партньорите така и от обществото към тях.

# 353
  • Мнения: 74
Очакванията провалят човешките отношения....

# 354
  • Мнения: 2 660
Ами не може без очаквания, живи хора сме.

# 355
  • Мнения: 74
Знам,само казвам какво се случва

# 356
  • Мнения: 589

Отделно бракът дава морална рамка. Това е едно обещание, една поета отговорност.
А бе...който си има морал-и без документ си е отговорен и си спазва обещанията...Като имахме "рамката"( тя май за мен само беше  такава), та що...дали отговорност се пое, дали от  дадените в течение на брака обещания едно поне  се изпълни...

# 357
  • Мнения: 2 660
Недей така черногледо. Понякога очакванията са нещо вълнуващо и неповторимо. Понякога се изпълняват. Е, понякога има и разочарования, но не това е правилото. По мое наблюдение вторите бракове са почти винаги успешни. А и не ни е писано да страдаме винаги. Рано или късно лошият късмет свършва и идва ред на хубавите неща, на удовлетворените очаквания и на взаимността, такава, каквато си я представяме.

Олимпия, това, че не се е получило при нас, не означава, че по  принцип бракът е кофти нещо. Аз вярвам в брака и вярвам, че в повечето случай се явява спойката между двама души. Така де, не всеки мъж е темерут.

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 23:18 от Mademoiselle Chocolate

# 358
  • Мнения: 589
 Виж сега, мадмоазел- за да съм се омъжила, сигурно и аз вярвам в брака. Това, което исках да кажа, е, че когато възпитанието от мама недостига и после самовъзпитанието ти те е тласнало по лесната, наклонената пътека- и десет обета да дадеш, все тая- лесното, непозволеното ще си те тегли, ще му се отдаваш-оттам неуважението към партньора, оттам разправиите и разпада...Та не е до "с брак или без брак", а до намиране на НАИСТИНА твоята половинка...

# 359
  • София
  • Мнения: 589
Докато двама се сработят до един добър отбор, минава време. Не всеки е толкова зрял или има търпението да премине през малките и не толкова малки трудности, които ни съпътстват като двойка. Бракът е нещо, което не се разваля толкова лесно и спонтанно като една нерегламентирана връзка и женените по принцип подхождат с повече търпение и имат по-голям шанс да останат заедно, въпреки някои трудности.
Отделно бракът дава морална рамка. Това е едно обещание, една поета отговорност. Очакванията се променят - както между партньорите така и от обществото към тях.

БРАВО   bouquet И аз мисля точно така.
Уйкенда мои приятели ме запознаха с един мъж,нищо лично така се случи.От разговора който проведохме разбрах че е женен, има от съпругата си 2 деца и от три любовни по още едно което е = 5 деца.Понеже не повярвах на думите му и направих справка с един човек който разбрах че го познава.Той го потвърди и ми каза да внимавам там че жена му била луда и съм щяла да ям шамари за него  Joy Joy Joy И че живял и с четерите си жени и те се познавали и били приятелки. #Crazy
Сега да попитам това какво е newsm78 ,защото аз май малко съм старомодна и не ги разбирам тия неща  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт