До майките, раждали С и БЕЗ упойка...

  • 1 534
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 456
Въпреки че родих с упойка и че съм твърдо ЗА упойката, аз имах разкъсвания, но и бебето ми беше 4.400 все пак и щях да ги имам при всички случаи. Успех и леко раждане!!! newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами....това според мен, не е вярно!Аз родих с упойка и без шевове.Познавам момичета без упойка раждали - със шевове.Както и обратните на тези случаи...Няма връзка!За да не се разкъсаш е важно - 1.Да имаш еластичен перинеум, което се тренира, а е и генетично  и 2.Да слушаш акушерките.
Ако напъваш само, когато ти казват - няма да има проблеми.От тази гледна точка, по-скоро упойката помага, защото без нея понякога трудно се контролират напъните - чувала съм, че не винаги е възможно да спреш да напъваш, като ти идва отвътре EmbarassedАз лично нищо не усещах и напъвах само, когато ми казваха.Та така...без шев и кройка Grinning

# 17
  • Мнения: 2 950
Мен ме чакаха почти два дни с 1 см разкритие и спукан мехур (изобщо не ме бързаха), после ми дадоха хапче, след няколко часа ми изтекоха водите и започнаха контракции, след още час система за предизвикване на раждането, а резултатът: мноооого вътрешни шевове, епизиотомия - общо взето пълна програма!
Желая ти да родиш едно слънчице без никакви шевове и проблеми!!!

# 18
  • Мнения: 2 784
При всеки прага на болка е различен.Аз се бях настроила за ужасна болка и все чаках да ме заболи повече.Докато чаках,раждането започна,вкараха ме в родилна зала и вече гушках едно сладко,мокро и изплашено момиченце.Имах 4 вътрешни и4 външни шева,въпреки,че Калина се роди дребосъчеста,а и сега не е много едра.Упойка ми сложиха местна,докато ме шиеха.Поносимо е,макар че наистина си боли.От всички упойки,май съм навита само на райски газ,но за съжаление малко болници го практикуват.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен ми предизвикаха раждането! Имах само контракции на 3 мин и едва 2 см разкритие! За 10 часа получих разкритие 7 см. и родих след 2 напъна! Без упойка и само 2 шева- ч вътрешен и 1 външен! Два часа след раждането можех да се разхождам без да усещам каквато и да била болка! Но по време на получаване на разкритието се молех за упойка! Laughing

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И аз раждах без упойка. Не мога да кажа че не е боляло, но пък беше съвсем търпимо. Имах епизиотомия и въпреки че при шиенето ми сложиха местна упойка имах чувството че болката беше по-силна от самото раждане.
Взела си ми думите от устата Grinning

# 21
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Нямам разкъсване и при двете си раждания - едното без,  другото с епидурална упойка. Въпреки, че и според мен болката не е болка за умиране и се забравя бързо, щом медицината предлага обезболяване и бъдещета майка е в добро здраве, за да я понесе, по-добре с нея. Надскача се страха и можеш да следваш спокойно указанията на лекарите. Оттова и от натурата, разбира се, зависи дали ще има разкъсване.

# 22
  • Мнения: 1 809
Едно време са получавали много разкъсвания, защото чудо като епизиотомия не е съществувало. Разбира се, всичко е до организъм и еластичност на тъканта, но все пак.
Не се притеснявай - лекарите знаят най-добре какво да правят. Имай им доверие Simple Smile.

Лека бременност и леко раждане!
Абсолютно съм съгласна  Flutter
Раждах с упойка,но това не бе причината да имам 3 вътрешни шева Wink

Това,което Tsvety казва е също  вярно
Цитат
При всеки прага на болка е различен
При мен се наложи точно заради това упойка-не издържам на болка.

Както и да е,желая ти лека бременност и живо и здраво бебче Hug

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз раждах без упойка и имах разкъсвания колкото си искаш. Сега ако трябва да избирам ще гласувам и с ръцете и с краката за упойка, такива мъки щях да си спестя. Ама реших, че щом толкова жени са раждали и аз ще родя така, болка, болка, ама аз търпя на болка, да ама такава болка, не съм и предполагала, че може да съществува. Всичко зависи от структурата, тесен таз, много болка, широк ханш, търпима болка. Също така е от значение и големината на бебето. Все пак този таз се разширява за да мине бебето, а болката е именно от това, ако имаш широк ханш, не се разтваряш кой знае колко. Раждах 13 часа, с 2 системи, и до последно разкритието ми беше 2 см.

Последна редакция: пт, 15 юли 2005, 09:49 от Tinka79

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да отбележя една неточност - широчината на ханша няма нищо общо с широчината на таза -" дупката" в костната систена, през която минава бебето.Има жени с широко дупе, които получават разкритие по 12 часа, аз съм с ханш 89 см и родих за 4 часа Grinning Акушерката ми каза,ч е имам таз да родя и доктора Joy

# 25
  • Мнения: 2 584
Привет отново!

Аз наближавам 32 седмица и малко или много вече мисля за раждането...От много места чувам, че едно време като не е имало нито упойки, нито медикаменти за ускоряване на раждането , жените почти са нямали разкъсвания по време на раждането...А сега с тези напредъци в медицината - раждаш, късаш се и те шият....Вярно ли е това, че с ускоряването на раждането /защото май никой лекар вече не иска да те чака 20 часа, докато родиш.../и "приспиването" на чувствителността чрез упойките, е неминуемо без разкъсвания?....

зависи от много неща и аз мислех за упойка но изчаках контракциите да стана на 10 мин. и тогава утидох в болницата, родих много бързо за 15 мин. и нямаше кага да ми слагат упойка, за разкъсванията не знам, имам 3 шева, неприятно е но не е болка за умиране, по важно е да си спокойна и да не се страхуваш от раждането, пожелавам ти да е леко и бързо като моето   Hands Thumbsup

# 26
  • Мнения: 1 639
Аз родих без упойка. Предизвикано ми беше раждането, защото преносвах и водите ми бяха протекли....Имах разкъсвания и шевове,  но сега всичко е историята.... Не одобрявам епидуралната упойка..... изглежда ми страховито да ме боцкат в гръбнака.... Rolling Eyes Смешното при мен е,че когато бях със най- честите и продължителни контракции(малко преди да родя) , единствената мисъл в главата ми беше "Следващият път СЕКЦИО" да , ама не !!!!!Раждането ми на и замина, шевовете зарастнагха и всичко забравих вече!!!!  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 038
При мен как беше,почнаха ми контракциите,отидох в болницата,имах 8 см.разкритие,пуснаха ми система за по голямо разкритие,поседях малко в пред родилна зала докато получа и напъни,упойка не пожелах,защото си помислих,че едва ли има по големи болки от контракциите,нямаше за кога да се глезя и да се чудя дали да ми сложат упойка или не,имах малко шевове,когато видяха,че има вероятност от разкъсване,те ме цепнаха,момата се роди 4.150кг.аз се възстанових бързо и след два месеца вече исках пак да раждам.

Общи условия

Активация на акаунт