Интелектуални и социални пропасти и добра връзка?

  • 4 608
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Не знам. Но всички приятелки, които се разведоха с мъжете си, си бяха сравнително от една и съща "класа", ако мога така да се изразя, и на едно интелектуално ниво с тях. Така че и обратното не е гаранция за вечно щастие заедно...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 991
Аз също мога да дам за пример себе си.
Израстнала съм в малък град, темата за "лехите и картофите" ми е в кръвта, учила съм туризъм  ooooh!, мъжът ми е израстнал по театри, учил е актьорско майсторство. На пръв поглед нищо не ни свързва, но сме вече пет години заедно. Никога не знаеш какво можеш да научиш от другия и това е най-хубавото във връзката, човекът до теб винаги да те изненадва - приятно.
Моля примерът, който дадох, да не се приема лично   bouquet Исках да илюстрирам две от възможните крайности... И също така нищо лошо към хората, гледащи лехи и картофи, аз също имам такава жилка... Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Поздравления за Ulia и Zorika  bouquet Пожелавам ви и занапред да бъдете толкова щастливи! Хубаво е, че сте намирили повече допирни точки с половинките си, въпреки различията!

Не знам. Но всички приятелки, които се разведоха с мъжете си, си бяха сравнително от една и съща "класа", ако мога така да се изразя, и на едно интелектуално ниво с тях. Така че и обратното не е гаранция за вечно щастие заедно...

Не е гаранция, разбира се. Но по мое мнение повишава вероятността за успешна връзка.

# 18
  • Мнения: 78
Отношенията между двама души са твърде субективно понятие,
но въпреки това и аз като авторката мисля, че сходните и близки
гледни точки за живота и света изобщо са необходими за стабилна
връзка.

# 19
  • Мнения: 278
Използвах примера с най-добри чувства.   bouquet
В интерес на истината много пъти сме коментирали, че той е по-интелигентен, но никога не го е натяквал.  Чувствам се в небрано лозе, когато в семейството му коментират разни пиеси, автори, които дори не съм чувала, но пък те не могат да си ремонтират разни работи в къщи. Просто на някои им се отдават физически, на други интелектуални дейности.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Имам два примера за различия. В единия съпругата интелектуално е на светлинни години от съпруга си семейство са от 16 години. Втория случай е обратен на първия съпруга е на ниво съпругата не, след 8 години брак не са семейство.
Изцяло си е до хората и до чувството им за толерантност един към друг.

# 21
  • Мнения: 9 052
Раzбира се , че има проблеми, но при желание от 2 те страни могат да се преборят zа съвместен стил на живот. човек се учи, докато е жив  Wink

# 22
  • Мнения: 2 478
Освен любов,която според учените Laughing си заминава на втората година,трябва и още нещо.
А именно неговото разковниче се крие в интелектуалната съвместимост на партньорите.
Наистина не мога да си представя,че бих избрала за спътник в живота,мъж,който няма представа що е то театър или изискан ресторант.
Все пак разговорите вкъщи с партньора са по-честите от секса и е важно да имаш общи теми и интереси.
А относно социалните пропасти.Колкото и напоследък да се стремим уж да ги пренебрегнем,те съществуват.
И винаги ще бъдат пречка за добрата връзка.
Лично за себе си бих казала,че освен Милото,и приятели са ми тези които съвпадат с интелектуалното и социалното ми ниво.

# 23
  • Мнения: 9 052
 Wink zначи въпроса е zададен неправилно, zащото театър нее общ критерии zа интелектуалност  Wink В смисъл явно интереси  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Разбира се, и за приятелите се отнася, макар че там по-скоро може да има различия. Но като се замисля, моите  приятели в 90 процента са на моето ниво или сходно. Ами, с една мутреса няма да има какво да си кажа, нито пък с човек непрочел една книга през живота си.

# 25
  • Sf
  • Мнения: 978
Wink zначи въпроса е zададен неправилно, zащото театър нее общ критерии zа интелектуалност  Wink В смисъл явно интереси  Wink

То защото изисканият ресторант е основен критерий за интелектуалност.  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 478
Цитат на: Mrs. Lovett link=topic=344991.msg9127130#msg9127130 date=1225978845

То защото изисканият ресторант е основен критерий за интелектуалност.  Mr. Green
[/quote

Ами да,не е като кръчмата Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Изисканият ресторант не е никакъв критерий за интелектуалност, даже понякога за снобария. Но виж, умението да се държиш по етикета в съответния ресторант е признак за възпитание и някакъв стил, независимо как е придобит.

# 28
Горчивата истина е че почти никога такава връзка не може да я бъде.Нагледала съм се на примери около мен,а и на собствен гръб съм го изпитвала.Ако жената е по-образована кофти за мъжа.Ако мъжа е по-ерудиран,жената ще се чувства като последния идиот до такъв мъж и в неговото обкръжение.Представете си тя администраторка в хотел,той инжинер или лекар.За какво точно ще си говорят вечер като се приберат след работа или какви разговори ще води жената с неговите колеги на някое събиране?Смахната работа.

# 29
  • Мнения: 9 052
 
Изисканият ресторант не е никакъв критерий за интелектуалност, даже понякога за снобария. Но виж, умението да се държиш по етикета в съответния ресторант е признак за възпитание и някакъв стил, независимо как е придобит.

а както всички zнаем zа теzи фиzически умения не е необходимо университетско обраzование.

Общи условия

Активация на акаунт