Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета

  • 127 303
  • 264
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 013
Абе, да не се хващаме за буквата, ама във всеки зеленчук има въглехидрати. Така че месо и зеленчуци не е БВД, а НВД, но по-стриктно, т.е. с по-малко въглехидрати.
БВД значи буквално само месо и яйца, даже в яйцата има мнооого малко въглахидрати, но ги има. Междудругото Аткинс първа фаза е форма на стриктна НВД, препоръчвам да се прочете книгата му, мисля че още я има в интерент книжарниците, а може би и по нормалните книжарници. Аткинс предлага наистина стриктни първи 14 дни на диетата, за да се стигне до обръщане на метаболизма и кетоза. Кетозата грубо казано е състоянието, в което организмът започва да гори мазнини... Та при Аткинс е месо, яйца, до 100 гр. сирена, до 3 чаши зелени зеленчуци. Не повече от 20 гр. въглехидрати за деня. И много витамини на хапчета. И така 14 дни.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бистра, тенку за подкрепата, но вече не си вярвам.
Кантаря и него не му вярвам от известно време, само профилактично го възкачам, да ане забрави кой е Господаря. Sick Нека му е зле!
Сатниметърът от измервания се разпъна и се гъне като локум, та с треперещи ръце ми е трудно съвсем да се измеря и го навих на руло, ще чака до Нова Година.
Сега мисля, да извадя едни стари гащи, ама аз гащи казвам на всичко, което се нахлузва през краката и да ги обувам от време на време. И ако и те ме измамят и не се намалявам ще се обеся с локумения сантимеътр или ще опитам удавяне с кантар на врата. tongue
А това БВД не го познавам никак, само легенди съм чувала, обаче не го ща да го ям. С такъв режим след 14 деня ще съм умрял! Flowers Jack O Lantern
Проблемът ми е, че много го мисля и съм нетърпелива, то тряба се настроиш позитивно и да мислиш други работи, а аз като седна да смятам, да премислям, да гадая калория и какво да изям през деня и вечер се чудя от кое мезе да чопна и дали не съм прекалила, че свинините калорични...
Каква беля си взех на главата!! #Cussing out Ко ми трябаше да слабея! Днес си направих кичури и съм нова коса - нова жена, купих си сексапилен потник и благоприлично костумче за вечеринка, та поне влязох в нещо от магазина..
Хемороиди имате ли? Laughing

# 197
  • Мнения: 1 639
 Аз забравих да спомена, че не смятам калории. Това чудо за мен е равно на смърт!! #2gunfire Не мога да си го причиня   Crazy Моят метод  си е изработен от предишни режими на хранене , та пържено ,солено , хляб и още разни  други лакомийки не ям!!!!! Разбира се ,че ако пък случайно някой ден ми се прияде , ама много силно.... е , хапвам си!....ама аз не ги одобрявам като храни и затуй съм свикнала да ги избягвам.... Peace   Проблемът ми беше сладкото дето морях след като родих #2gunfire...ама отшумя и тоз момент....пък и как иначе  hahaha нали  изплюсках всички сладкиши в града!! Sick  Менюто ми се върти около месото , яйцата и саладките. Ей, тях много ги обичам и не им прощавам!!!

# 198
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
УУУУфффф, на мен още ми идва зор да изплюскам всичкото, дето ми се полага за деня  Sick Хем вчера бях на рожден ден Cry Пусти ядки страх ме е да ги почвам че с тея чопленки нямам спирачки. А за сладко хич и не ми се яде, чак не могат да ме познаят  #Crazy Следобед една колежка ще черпи и естествено няма да има нищо като за мен - печени ядки, бисфитки и прочие вредории. Между другото гледах един диетичен шоколад на Милмекс само с 3 г въглехидрати. Естествено с подсладители. Ама не ми се яде и шоколад  #2gunfire #Crazy Сладоледа замествам с полузамразено кисело мляко с ленено семе или пшенични трици, хареса ми WinkАма нещо ми се получава някаква тежест в краката, в смисъл много ни се уморяват, незнам що така Cry При вас има ли нещо такова? Пък за ходенето до...забелязах че като закуся с овесени ядки (15г) с ленено семе (10г) и сирене (30г) до следобеда вече съм я свършила работата  Wink Ама не всеки ден ми се яде такова. Днес например апнах варено яйце, краставица, маслинки и извара с ленено семе. И рибено масло  Laughing Пууууууу голем зор с това масло, по поръчка ми го доставяха  Money

# 199
  • София
  • Мнения: 9 575
Бистра, тенку за подкрепата, но вече не си вярвам.
Кантаря и него не му вярвам от известно време, само профилактично го възкачам, да ане забрави кой е Господаря. Sick Нека му е зле!
Сатниметърът от измервания се разпъна и се гъне като локум, ...
Извинявай за офа, но тази сутрин ме разсмя до сълзи с твоя постинг! smile3501 newsm10
Е, то бива, бива, ама таков красноречие се е събрало в теб...
 smile3501 smile3501 smile3501 smile3521Чета те всеки път с много голям интерес. Ти си като хапче против стрес. newsm62 newsm51
Ако този постинг го беше пуснала преди 3 години в Дир-а-щеше да заеме челно място в Топ постингите.
Поздрави! Laughing

# 200
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Абе работещи мами, дайте съвет на прохождащите - какво обядвате в офиса? Аз вече се чудя къде да се свра с тия кутийки с мусака и т.н. Sick

# 201
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 Flutter Копче, благодаря те! Привнесе радостна нотка и в мойто утро.
Да ви призная, трябва да си намеря работа. Или да уча, обаче няма как. Щото да мисля за нещо друго и така да чакам за слабея, без да се втелявам. Ученето пак отказах, няма кой да ми помага с бебето, с къщата...  Crazy Бабите ми несериозни.
Ех, гора, гора,
клен до клен гъста гора...
Организмът ми привиква бързо към какъвто и да е режим си пази тръстината да черни дни. Така реших нощес, насън. Няма кой знай какво основателна причина да ме тормози иначе, ама все пак днес ще съставя един ферман за спадъра, мое нещо пък съм в грешка, кой знай..

Слабейти ли фе? Не въ виждам, изпарили сти са... ooooh!

# 202
  • Мнения: 46 584
........Слабейти ли фе? Не въ виждам, изпарили сти са... ooooh!

Аз съм на линия, но се чудя дали да пиша при вас, режима ми е многопо-различен  Rolling Eyes Embarassed
 Аз след прегрешенията през миналите почивни дни нещо запецнах, ама така е като ям пастички  #2gunfire и пия ракия  #2gunfire Затова от вчера ям и на обяд, голям зор ми е Sick Ако и това не поогне ще направя една седмица с въглехидратки- оооох картофки на фурна Whistling и после пак по моя си начин Wink

# 203
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Никол, пиши бе, все файда! Hug
Пък днес ще шашкам организъм с въглехидрат. Даже сабахлян поръчах рогче да изям, за обяд ще отворя една кутия.. няма кажа какво, че е срамота, диетирате все пак, та ще изям едно-две работи от кутията, да късмет де, не щот ми се ядат. Аз шеколадови не обичам веке. Flutter После следобедно нападам плодовия сектор у хладилното и утре с нова сила диетирам.
Мамка му и мазнотия, ще им видя сметката! #Cussing out

# 204
  • Мнения: 5 500
Аз пък си провалих глада smile3511Цецо е толкова крив от тия кътници, аз изнервена от глада и сега си направих една салата и я изядох с кеф. Ама поне ми стана готино newsm53.
КрасТавичке, намерих сайта за изчисляване на калориите и грамажите и онзи дето пише в кое колко въглехидрати има, благодарско. Започвам да се храня разделно и грамажно newsm10без хляб и сладко. Поне ще опитам, де smile3521

# 205
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Афродита,  добре си решила! Успех! Да пишеш резултати, че да слабеем и ние от завист покрай теб! Blush
Нашето НВД не е благоприятно за теб, не съобразих да споделя.. Това е диетизъм за хищници. Embarassed

# 206
  • Мнения: 507
Айде и аз от днес съм с вас. Аз бях на тази диета от април до края на юни, но после охлабих фронта. Пък на морето съвсем се изложих,.....едни сладоледи....едни чудеса..... EmbarassedАма от днес ще съм твърда! Naughty

# 207
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
.
Flutter Копче, благодаря те! Привнесе радостна нотка и в мойто утро.
Да ви призная, трябва да си намеря работа. Или да уча, обаче няма как. Щото да мисля за нещо друго и така да чакам за слабея, без да се втелявам. Ученето пак отказах, няма кой да ми помага с бебето, с къщата...  Crazy Бабите ми несериозни.
Ех, гора, гора,
клен до клен гъста гора...
Организмът ми привиква бързо към какъвто и да е режим си пази тръстината да черни дни. Така реших нощес, насън. Няма кой знай какво основателна причина да ме тормози иначе, ама все пак днес ще съставя един ферман за спадъра, мое нещо пък съм в грешка, кой знай..

Слабейти ли фе? Не въ виждам, изпарили сти са... ooooh!
Верно си голям образ, крастави4ке, напомняш ми Дъглас Адамс Joy Като си търсиш занимавка що не вземеш да драснеш едно гениално литературно произведенийце  Wink Ти всъщност от колко време зпазваш тоя режим и къв ти е резултата до тук?

# 208
  • Варна
  • Мнения: 4 818
 smile3525 Еее, Аномалия, направо ме погъделичка под кожата, да ме сравняваш с Д. Адамс, оха! Embarassed
В дневника пише, че съм започнала на 18-06 тоз режим и до 02-07 съм била минус 4 кг. Преди това, за към близо 3 седмици се опитвах да ям само череши и ягода, няколк одни имах рожден ден, лунна диета,  после ограничавах това-онова - там загубих около 5 кг.
След 02-07 свалих 2, но започнаха вариации нагоре.надолу 1кг, та не му вярвам вече на теглилото, меря се с метър. Но за почти месец съм мръднала само 2 см в талията май. Абе аз тия работи не ги ли писах по-горе, че ме карате пак да ровя тефтеря?!
Всъщност з асравнение ще погледна достоверния източник - за тоя период бедрото може би е намаляло с 1 см, паласките с 4см  Shocked, другите работи стоят мирно. Ако спортувах бас фащам, щях да се вталя отвсякъде.

Петя, добре дошла, Хай на хорото с нас.. Успешно нъвъдъ!

# 209
  • Мнения: 5 500
Афродита, добре си решила! Успех! Да пишеш резултати, че да слабеем и ние от завист покрай теб! Blush
Нашето НВД не е благоприятно за теб, не съобразих да споделя.. Това е диетизъм за хищници. Embarassed
Аааа, нема проблем Laughingот време на време месо само и повече салати и кашкавал, моцарела много обичам също. Видях една рецепта за бъркани яйца и ми хареса, пък аз не обичам много яйца, ама това ще го пробвам. Само не знам с алкохола как ще се справя SickДа, също и кантар нямам и не знам от колко стартирам, ама днес ще бръмча надолу по плажната...ако има мераклии за дискотека...и все ще намеря някоя баба с кантар Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт