Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета

  • 127 261
  • 264
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 818
На мен добре ми се отразява 2 седмици месо и салата и 2 седмици разнообразна храна, всичко, което може да се консумира според НВД. И в последните 2 седмици свалих едни 500 гр. Rolling Eyes Хъх.
Но не съм за диетиране цял живот. Предпочитам балансирано хранене, всичко в граници. Така е най-разумно.

# 91
  • Мнения: 456
Цитат на crossamaia
Цитат
Привет,
Ето какво намерих за карфиола:
Карфиол

 
За родина на цветното зеле се смята Средиземноморието. Като зеленчукова култура та е било пренесено от Италия през ХІV век. В сравнение с бялото зеле има редица предимства, но въпреки това употребата му у нас не е масова, както в западноевропейските страни. Химичният състав на карфиола е доста разнообразен: около 90% вода, 2,2% белтъчини, 3,2% въглехидрати, 0,8% минерални соли. Съдържанието на целулоза е малко. Освен това тя е с нежна структура и не предизвиква усилена ферментация в червата. Много ценен и витаминният състав на карфиола: провитамин А, витамини от групата В, никотинова киселина, витамин С (средно 70 мг%), пантотенова киселина, витамин К, фолиева киселина. Разнообразен е и минералният състав - натрий, калий, калций, магнезий, желязо, мед, фосфор, сяра, хлор. Съдържат се още пектинови вещества, ябълчна и лимонена киселина. За да се ограничи извличането на част от минералните му и други водоразтворими съставки, най-добре е карфиолът да се нари на пара или в малко количество вода, която след това може да се използва за супи и сосове. 
 

Благодаря ти за изчерпателната инф. Като гледам състава, ми се струва, че няма проблем да се хапва при нашата диетка ( или по-точно начин на хранене).... eat Laughing
 
 

# 92
  • Мнения: 3 211
А може ли някой да ми обясни каква е разликата между високо-мазнинната и обикновената НВД?

# 93
  • Мнения: 46 567
А може ли някой да ми обясни каква е разликата между високо-мазнинната и обикновената НВД?

Няма такава мисля, просто ВМ НВД е цялото наименование  Grinning

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 818
абе какво ше стане, ако утре изям един пъпеЖ и няколко праскови...
А да ви питам, правите ли си високо-въглехидратни дни, кога и какво сте яли?
Аз не съм. обаче ми се ще. Mr. Green Мирише тоя пуст пъпеЖ у куфнята.. Няма му проастя, да знайти.
Днеска ми го няма половин сантиметър от бедъра. Хади да се намалявам, че да стана красавица! Blush

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
абе какво ше стане, ако утре изям един пъпеЖ и няколко праскови...
Стига бе, толкова ли са страшни плодовете?!?  Shocked Ми то сега им е сезона, ше ги търсиш след месец-два, ама немааа... Тая диета е за зимата според мен  newsm78 Сега най-добре да се наблегне на плодовете и да се изключат месото и яйцата  Mr. Green Аз поне така ги виждам нещата и мисля, че ефектът ще е даже по-голям.
А леб мое ли?
Щото аз без всичко друго мога, но без насъшния загивам  Embarassed

# 96
  • Мнения: 8 242
..   Confused точно леб май не може в никоя диета.. или поне аз не знам такава... много го мразят горкия.. диетите де  Shocked ).. 1-2 филийки нещо ръженоподобно.. и до там.. Особено за НВД - по-добре и без хич, че иначе не остана и за домат и прасковка даже  Sad

# 97
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес опитах пак без хлебец, ама си оставам гладна  Embarassed А поне малко от немския пълнозърнест хляб, дето е по 2,60 лв. за 500 гр.?

# 98
  • Мнения: 8 242
Това какво може и не може.. е малко относително..
Според НВД - може, но малко и ако ти се покрива в процентите на Б-то М-то и В-то.. демек - ако ядеш САМО месо.. (в което има В - 0) можеш да си позволиш 100 гр. хлябче..
А според организмът ти - сигурно може, щом го иска..

Ти си решаваш Simple Smile .. никой нищо не може да ти забрани.. - сама си определяш с кое можеш да направиш компромис и с кое не..

Аз примерно предпочитам да не кусвам хляб, но да си ям салатки спокойно и по някой друго плодче евентуално.. А и в млякото също има В ..

Ти си знаеш най-добре..

# 99
  • Linz
  • Мнения: 11 619
duhi_puhi, ти как се запозна така добре с диетата? Искам и аз да науча повече, но информацията, която ми е попадала досега е много малко. Аз например съм вегетарианка и не знам мога ли да заменя месото със соеви и млечни продукти и яйца. Допустимо ли е да се консумират изкуствени подсладители? Разрешени ли са зърнените закуски (от типа на Фитнес на Нестле, което си похапвам в момента  Mr. Green)?... и други подобни въпроси ме глождят  Rolling Eyes

# 100
  • Мнения: 9 110
Малееее,много сложно ми се струва всичко това Confused Разделното хранене е къде по-лесно...можете ли да ми дадете примерен режим на хранене за деня Embarassed И да ми обясните накратко идеята на този режим. Трудно ли ще е да мина на него като досега съм била на разделно хранене?

# 101
  • Мнения: 271
Че то си е един вид разделно, но е по-строго - при разделното можеш да ядеш въглехидратчета, ако ги комбинираш правилно, а тук - ТЦ, без тях  Naughty

# 102
  • Мнения: 8 242
Stefanie, основната идея е приемът на Б, М и В да бъде съответно 30, 50 и 20%, а калориите - 1200 (но това си зависи индивидуално от всеки - според ръста и килограмите, разбира се). По-назад имаше дадено как се смята.. от сайта на Spidersport..
А за режима - това е моя http://dreams.hit.bg/NVD.xls актуализиран по дни до момента.. мисля, че ще се ориентираш Simple Smile
Питай каквото се сетиш Simple Smile

# 103
  • Варна
  • Мнения: 618
Момичета, нещо кантара се застопори Crazy Cry Спрях млечните уж, за да потръгнат нещата, но, уви, нищо не стана. Май ще премина няколко дни само на плодове, за да активизирам свалянето и после пак ще мина на НВД.
Да питам за гъбите-дали не е по-правилно да се ядат самостоятелно? А и за яйцата-май и те трябва да се ядат самостоятелно?

# 104
  • Sf
  • Мнения: 808
duhi_puhi, ти как се запозна така добре с диетата? Искам и аз да науча повече, но информацията, която ми е попадала досега е много малко. Аз например съм вегетарианка и не знам мога ли да заменя месото със соеви и млечни продукти и яйца. Допустимо ли е да се консумират изкуствени подсладители? Разрешени ли са зърнените закуски (от типа на Фитнес на Нестле, което си похапвам в момента  Mr. Green)?... и други подобни въпроси ме глождят  Rolling Eyes

http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=373
http://spidersport.com/weight-control.php
Здравей, Рени,
От двата линка можеш да се запознаеш по-подробно с НВД Laughing

Общи условия

Активация на акаунт