Жилище от 76кв.м. - преустройство!?!

  • 3 009
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мисля, че са избрали по добрия вариант-с двете спални.

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 403
И аз съм за две спални.Поне за тях има квадратура.



п.п.Извън темата.
Баня - 9,5кв.м. + Тераса - 10,42 кв.м. -тя не може да се присъединява ,поради нещо си в конструкцията.Та 19,92 кв.м.х1000 евро =19 920 евро.
Струва ми се ,че това са много парички.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
На мен много ми хареса тази и тази статия! Не знам - може да ти послужи с някоя идейка! Peace

# 18
  • Мнения: 817
п.п.Извън темата.
Баня - 9,5кв.м. + Тераса - 10,42 кв.м. -тя не може да се присъединява ,поради нещо си в конструкцията.Та 19,92 кв.м.х1000 евро =19 920 евро.
Струва ми се ,че това са много парички.


Сори ,ама това не го разбрах Embarassed

# 19
  • Мнения: 734
Ами според мен са направили по-добрия избор...Дано да им е на късмет с майсторите! Иначе ние живеем в около 76 кв.м. (вътре не влизат идеалните части) и квадратурите на помещенията ни са почти същите с малки изключения. Ние имаме 2 големи тераси, 2 спални по около 11-12 кв.м., хол+кухненски бокс около 22 кв.м., мъничка баня (ако не се лъжа е нещо около 3 кв.м.) и коридор 5-6 кв.м. Ние и двамата си искахме 2 спални, понеже като се появят дечицата предпочитаме да спим в отделна стая, а не в дневната.
Е, ако имахме по-големи стаи щеше да е чудесно, ама за толкова сме имали възможност...

# 20
  • Мнения: 122
Става въпрос за следното.Жилището е на площ от 76кв. м.,в момента хората могат да си изберат кое ,къде и как да бъде............... .
Те искат две стаи/спални/ ,баня с тоалетна и общо помещение,което да обединява хол,трапезария и кухня.Всъщност това го иска приятелката ми , а съпругът и иска повече простор ,да има една спалня ,всички станало да е общо помещение............. .Проблемът е ,че те/то това не е проблем де Laughing/очакват дете скоро и тя иска то да си има стая.
Викнаха си дизайнер и архитект и общо взето и двата варианта които са им направили са добри.
Единят е избор на мъжът и , а другия е с две спални и е нейн.Само ,че и тя взе да се притеснява дали няма да стане "згъчкано" и за това да питаме.Някои живее ли на такава квадратура,какво е разпределението ,достатъчно ли е мястото Embarassed
Даваме и приблизителни размери на помещенията от проекта с двете спални.
Коридор - 7,26 ,но е почти свързан с хола - няма врата а само нещо като свод.
Хол - 22,22кв.м. - като в него трябва да има кухня,маса за хранене и кът за сядане/на проекта който гледаме има побрани и трите зони и не изглежда зле ,но това е на хартия дали на живо ще е така Rolling Eyes
Баня - 9,5кв.м.
Спалня - 15,05кв.м.
Детска - 11,52кв.м.
Тераса - 10,42 кв.м. -тя не може да се присъединява ,поради нещо си в конструкцията.
Та това е ,споделяйте опит и давайте идеи.............. .
Само да кажем ,че това ромещение ,в което ще е хол и всичко останало е с нестандартна форма ,нещо като трапец в най-тясната си част е 1м. и 20см. , а в най широката си около 5м.,като дължината му е 7м.


Още не съм прочела цялата тема,така че ако се повтора с някой - извинявайте.
Първо зависи какви са тези квадрати.На ново или старо строителство.Защото ако са на ново определено ще се получат маломерни помещения.Но гледайки квадратурата на помещенията не ми звучи като ново строителство.Е,не е разкошно и огромно,но мен единствено би ме притеснила дневната с кухненския бокс.Все пак си е лично тяхно решение,но аз бих избрала варианта с двете спални.Особенно щом има и детенце на път.Мога да дам пример и с мен самата.Имаме стандартен двустаен панелен апартамент с килер и баня и тоалетна отделно.Имам и две деца и за мен детската беше много специална стая.Но за да имаме и ние с нашия тати спалня направихме преустройство - кухнята (с усвоена тераса) се превърна във втора спалня - 11кв.м.,детската си е детска -12 кв.м.,килерът - кухненски бокс-2,8кв.м(беше ме страх от мисълта що за дупка ще е,но съм много доволна) и холът си е трапезария и хол.Единствен недостатък - хладилникът ни е бял,а холът е издържан в черно и оранжево.За да запазим идеята трябва да го сменяме,а единственото което на мен ми хареса е на Горене,пининфарина,но от лимитираната серия и с цена от 2800лв..И затова ще си гледам белия хладилник...
Май малко се отплеснах,но ако трябваше днес да решавам дали да правя преустройството пак не бих се отказала.

# 21
  • Мнения: 1 849
Знам, че не му е тук мястото, но защо не боядисаш хладилника в черно или оранжево? Има рахотни спреиове за бяла техника в различни цветове. За 20-30 лв. ще го напръскате и ще стане като нов. Аз напръсках старата пералня и светна  Laughing Само трябва да се изнесе че спрея много много праши, падат малки капчици в диамер 1 м наоколо.

# 22
  • Мнения: 122
Знам, че не му е тук мястото, но защо не боядисаш хладилника в черно или оранжево? Има рахотни спреиове за бяла техника в различни цветове. За 20-30 лв. ще го напръскате и ще стане като нов. Аз напръсках старата пералня и светна  Laughing Само трябва да се изнесе че спрея много много праши, падат малки капчици в диамер 1 м наоколо.

По принцип мога да го направя,но има малка подробност ,че първо ние го взехме втора употреба ,вроро местим го вече в трети апартамент ...Познай на какво прилича Wink.Но и това е вариант естествено.

# 23
  • Мнения: 5 178
на мен пък ми звучи на НС, защотот само при него може да има чак такава свобода на разместването..
на 64 кв НС имаме 2 спални - 12 кв детска, 10 кв - спалня (говоря за чиста площ), 27 кв дневен тракт+кб , кум 4 кв б+т, 4 кв тераса, 4 кв коридор + вграден гардероб
Сгъчкано е малко, но с вградения гардероб разкарахме пералнята и сушилнята от дневния тракт, отгоре стана гардероб + килер и побира доста неща
За съм на 100% за двете спални, защото така след 2-3 години няма да ни се налага да спим в хола

9 кв баня - може спокойно да си отдели 6 кв, а другите 3 да превърне в нещо като гардероб  (не знам точното разположение) и така ще си освободи спалните , тракта от мебели за да стане по-просторно

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Защо родителите винаги избират по-голямата спалня за тях,това не ми е много ясно.
Аз влизам в спалнята само за да спя,децата по цял ден играят в детската.За мен е по-важно те да имат повече простор,а не на мен в спалнята да ми е широко.Нашата детска е 17 квадрата и пак ми се струва малка.Малчовците не могат  да дивеят на воля.

Общи условия

Активация на акаунт