Мама [b]ОКТОМВРИЙКА[/b] иска вече да се ражда последното малко човече!

  • 16 957
  • 255
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 44
 Хеленка  добре дошли !Хайде стига вече боледуване !

 Съни ,не се притеснявай ,някой педиатри препоръчват профилактично да се носят тези  ортопедични гащички.Моята племеница носеше каишки 5 месеца , сега е на 18 и ...има  страхотна секси походка  Laughing

 Фийл ,на нас педито ни изписа мехлем ,който се прави и има страхотен ефект ако искаш  ще ти напиша рецептата -прави се и е много ефикасен  newsm10

 Деним , ако на бебчо не му достига яденето е възможно да не се уригва , пробвай и друго  подръж го  няколко мин.легнал след нахранване -3-4 мин и след това  го гушкаш  обърнат към теб

 Манана  честити  нови придобивки ,аз ично имам около 10 кг. от горе и нищо не ми става и това така ме депресира ... Rolling Eyes ,но не искам да си купувам нови "торби " - така си мисля ,че ще имам по-голям стимул да отслабна

# 211
  • Мнения: 104
Благодаря за честитките за месечнинката  Simple Smile

Хеленка  добре дошли, нека повече въобще не боледувате и не ходите по болници  Praynig Peace  Много хубаво сте наддали, браво на мама за кърменето  Hug

Пуки доколкото знам нормално е да ти тече по малко седмици след спирането. Иначе съм чувала, че се пие чай от салвия.

За пишлето знам, че трябва да е надолу.Аз нешето незнам накъде е, както си застане, но мисля, че естествено си застава надолу; понякога сме опикани, понякога не.
На нас прогресивно ни омаляват дрехите.Тъкмо го снабдих с порядъчен брой, защото като се опишка няколко пъти и още толкова оповръща, не остават много. Моят бебчо непрекъснато връща, явно му е гот да му е мокро на устата, защото като го забърша пак се плюнчи.А понякога връща и на фонтан, но не се притеснявам, знам че е нормално.От два-три дена не ми е плакал от колики, ама пак си намира други поводи Wink
Иначе гледам нещо за обличането сте споменали-ние сме с боди и ританки при 24 градуса и две тънки одеалца.Плюшове и подобни ползвам само за навън.Ако е с боди с къс или без ръкав му слагам и блузка.Дано скоро пуснат парното, че с тая духалка  ooooh!
Айде, че станах досадна...

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 10:25 от adina

# 212
  • Мнения: 95
А ЗАБРАВИХ ЗА ПИШЛЕТО-ТЕСТИСИТЕ СЕ ИЗДЪРПВАТ НАГОРЕ ЗА ДА НЕ СА МЕЖДУ КРАЧЕТАТА НА БЕБО ДА НЕ СЕ ПРЕТОПЛЯТ,А САМОТО ПИШЛЕ СЕ СЛАГА НАДОЛО ИЛИ НАСТРАНИ ЗА ДА НЕ ПИШКА НАГОРЕ И ДА СЕ МОКРИ ЦЯЛОТО БЕБЕ. newsm51  love001 txtloves
И аз така знам и правя.

# 213
  • Мнения: 697
Като започнахте за подсичане да говорите, кажете ми какво помага да се излекува подсеченото дупе? Не съм имала проблеми с Денис, но с Максим...  ooooh!
Дупето му около анусчето е червено и релефно, има и няколко пъпчици... Като се изака го боли...
Пробвала съм досега с онзи крем, който се забърква по аптеките, както и с някакво мазило - Sudocream, което е някакъв нов бебешки крем.. И двете не ни помогнаха  Rolling Eyes

На Миро дупето му стана по същия начин и то точно докато го мажех с прехваления крем Бочко. От 2 дена го мажа с крема на Себамед и е като нов Simple Smile

# 214
  • Мнения: 156
Здравейте и от нас!
Хеленка, добре дошли и повече никакво мърдане, от здраве да не се отървете  Naughty
Алекс го обличам с боди с къс ръкав, чорапки и отгоре с гащиризон. Като се разнасяме из къщи го завивам с пелена, а иначе спи с олекотено одеалце. Дупето му мажа със Судокрем и съм доволна.

# 215
  • Мнения: 24
здравейте момичета.аз нямам много време да пиша,но поне съм ви изчела.смея да кажа че доста добре се оправяме(с таткото)той до сега беше отпуска и много ми помага.все още нямаме такива зверски колики за каквито говорите вие.малко ни стяга коремчето ,но от еспумизана сме добре.

за подсичането аз съм много доволна от този sudocrem,но то на всяко бебче различно му действа така че всеки май трябва да преценява според неговото си детенце.

искам да ви попитам по колко време будуват вашите съкровища.моят напоследък след всяко хранене се кокори по два часа абе общо по 3 часа е буден,та се чудех дали е нормално.а и още нещо да ви питам ние доста сънуваме и някой път спим доста неспокойно,целия се мърда и си мърка нещо,при вас има ли такова нещо?

честито на всички нови мами.

ШИКИ МНОГО СЕ РАДВАМ ЗА ТЕБ.НАЙ-НАКРАЯ Я ПОКАЗА ТАЗИ ХУБАВА ГОСПОЖИЦА.


ХЕЛЕНКА ДОБРЕ ДОШЛА ДАНО НЯМАШ ПОВЕЧЕ ТАКИВА ПРЕЖИВЯВАНИЯ

# 216
  • Мнения: 10
Здравейте мацки   bouquet
ами то да се включа в отбора на опикаващите всичко  Laughing бебчо вечер във ваничката ни прави много атрактивни фонтани  Joy
за дупе за сега сме с крема на Веледа и съм много доволна Simple Smile
иначе понякога правим фонтани но все по малко се притеснявам  Peace
Хеленка добре дошли Simple Smile
ами аз се притеснявам ад не изнежим бебоне че сега го гледаме с бабата Simple Smile и тя само го завива ама май се заразявам и аз  Joy
ние на 22 градуса сме с камизолка+ританки комплектче+завити в пелена  newsm78 абе дали няма да го изнежим така  #Crazy
приятен ден и едно страхотно начало на новата седмица  Party

# 217
  • Мнения: 10
liqnka при нас даже бодуването е по дълго , ама всеки ден различно
но определено имаме 4-5-6 часа будни и то точно след папкане се ококорва и да има някави сънища от които сам се страяска и понякога дори се буди или се мръщи Simple Smile не знам от какво е но за сега мисля че е нормално Simple Smile но утре имаме посещения от педито и ще питам Simple Smile след която ще докладвам моята част на информацията Simple Smile

# 218
  • Мнения: 40
Запис и от нас! Отиваме да ядем, после ще ви чета.

# 219
  • Мнения: 24
благодаря ти quava поуспокоих се че не сме единствени.
а за претоплянето и ние сме така даже в стаята е 23-24 град.

# 220
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет и от нас-грахови  bowuu
Бяхме на консултация,ама не при нашето педи-че тя сигурно ражда вече, а една дето и аз като Барабина се хванах за главата, кви докторици има....

Първо-грахон расте, и шушулята и тя-вече е 4270, а ни изписаха 2700 от болницата. Но нямаше коментари,че е шишко, обаче като го боцнаха за противохепатитната ваксина и като изви гърло, проговори войводската му натура и така пищя, че чак се зачерви и задави.
В тоя момент му дадох две капки вода, и педито като ми вика-още, още, поне по 110мл да изпивал на ден  #Crazy
Питам пак-по 110мл на ден  Shocked, Да-по толкова, и ми показва на шишето скалата  ooooh!

Щяла съм да го обезводня, обяснявам че сме само на кърма вече, и че тя е достатъчно оводняваща, а тя -неее, как тъй, ами нали щяло да хване млечница, устичката му щяла да замирише от кърмата....
Просто я изслушах мирно и кротко и си казах-като си пееш Пенке ле,кой ли те слуша ...и айде вкъщи

Друг въпрос-вие забелвате ли кожичките на пишлетата-имаше някакъв термин за тая работа, но пак го забравих
Този докторка ми каза да го правя всяка вечер на къпането, и че сме щели да имаме проблеми с пишката, че не се е цепнала още кожичката....
А пък нашата си педиатърка каза да правя тази процедура след първия месец

А, още една лудост за водата-на 150мл вода да слагам захар по 1/2 чаена лъжичка, а моята педиатърка пък каза -да не слагам захар
Ох, тия от различни учебници ли учат бееееееееее .... #Crazy

И последно-след 40я ден да спра нощното ядене и да го наливам с вода, че то ние сега вдигаме целия блок на крака като го присвие тумбачката, а какво остава да вие от глад

Хеленка, добре дошла! Болестите да бягат от вас  Heart Eyes

Ели, днес ще изляза на разходка в градинката на Дубровник-към 14ч, ако излизаш може да се засечем
Капучинке,не извеждате ли вече Радо, днес духа,но пък пече може да се видим там

# 221
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Здраейте, най-накрая да напиша нещо и аз, че предната тема успях само да я изчета.
Фийл ще може ли да дадеш линкчетата за направа на слинг, както беше писала? Ще ми е по-лесно да си направя и с него да излизаме навън до градината на каката, отколкото с количката, че с нея имам 15 минути път до градината, а със слинга за отрицателно време съм там.
Всъщност още не съм пробвала количката, засега излизаме само на терасата и таткото ходи за малката. Иначе аз излязох събота за първи път с каката. Отидохме до офиса да си вземем подаръщите /от шефовете за раждането/ и да търсим пъзел, а се върнахме с дъска за рисуване, таткото в къщи гледаше малката красавица. Въпреки че бе само за час се почувствах отлично. За тази събота планирам да си взема обувки, че не ми останаха /за полуботушките все пак е още рано/ и си представям как ще си взема нещо на висок и тънък ток.
За подсичането си взех крем Бочко - с каката бях много доволна от него. За сега не ми се е налагало да го ползвам. Иначе и нашата мишонка връща обикновено ако е заспала на гърдата и не се е оригнала, а понякога и със самото оригване, затова се храним с лигавник, така не се налага после да се преоблича.
Има дни в които само реве и почти не спи и такива, в които гласчето й не се чува освен за ядене.
За обличането - сега сме точно като guava + терлички, с тях фиксирам къде са крачетата, че горните комплекчета са малко по-големки, а нощем дори слагам върху пелената с която е буквално като опакована и едно вълнено одеалце. Преди да я завивам толкова нощем след като се събуди отказваше да заспи, освен ако не е в нашето легло, където я завивах с моята завивка и накрая ми просветна, че на детето просто му е било студено. Сега спи спокойно, само майка й се буди с тежки гърди и олята в мляко, дори тампоните не издържат, ама малката се буди веднъж, на-много два пъти през нощта, като втория е към 7-7.30 ч Да свършвам, че едва ли ви се четат романи.

# 222
  • Мнения: 104
liqnka моят бебчо също спи неспокойно почти през цялото време-мрънка, напъва се, рита, кукурига, изплаква, маха с ръце и кво ли още не...

Госпойце всеки доктор ще ти казва различно, не им обръщай внимание, особено за дребните работи Peace

и аз очаквах повече от бочко/въпреки че е супер ефтин, ама много го хвалят/, в сравнение със судокрема и този на мустела е най зле, ама тва си е мое мнение Crazy

за непотребните неща-и на мен помпата за нос ми е най-непотребна, страх ме е да я ползвам  Crazy също съм недоволна от шишетата на Авент-уж еърфлекс били, ала бала, ама са си най-обикновени и пускат въздуха...иначе от най-потребните ми е помпата на авент, и излезе доста стабилна-два пъти пада на теракот от високо и не се чупи.. Whistling

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 12:33 от adina

# 223
  • София
  • Мнения: 285
Привет момичета!

Госпойце,

за кой ли път се убеждавам че педитата  са само за да се води детето към ЗК. Много малко се свестните педита, повечето са такива като този случай, който ти описа.  Добре е, че ние сме в час, и си "сверяваме часовника" тук във форума. 
Твоето грахонче е момче си е с темперамент, браво на него. Ще мине много бързо този период на коликите. А познати се шегуват с мен, че като мине ще дойде периода на зъбките и там плачкане.

Аз лично ще ползвам дои по ЗК, за да се води Олег някъде записан, иначе си имам хомепатичка много добра. Залагам на хомеопатията за бебето, защото не искам да повтарям грешки на мои познати ( в миналото), когато ги караха да си тъпчат децата с какви ли не антибиотици дори за леки симптоми. Доктироте, за да се застраховат веднага изписват антибиотик. Не мислят, че това натоварва черния дроб на бебето, който му трябва да укрепва, ане да се товари излишно с химиите на докторите.

В крем Бочко за подсечено дупе има живак! Аз използвам френската козметика А-Дерма (детската серия) и съм много доволна.

Пишлето го слагаме да сочи надолу! За кожичката - мисля да започнем след няколко дни - нека да навърши един месец бебчо.
А когато се нахрани изчаквам 10 минути, през които той задължително се изхожда и тогава сменям пелените.

За оригването - когато суче има моменти в които не захапва гърдата, а се отблъсква с ръчички и после пак пробва да захапе и се нервира. Точно в този случай го изправям и се разходаме в стаята, за да може да излезе въздуха, което се случва в 80% от случаите. И след това се дохранва спокойно. А при нормално хранене след като се отдръпне от зърното вдигам бебчо и отново се разхождаме из стаяата около 5 минути. Ефект има. Олег е сравнително спокойно бебе, но след тези процедури с връщането не въздуха, не е плакал по 10-15 минути за колики, както му се случваше на няколко дни. И сега е още по-кротък. Рчдко плаче от клики, най-вече от другите причини.
Искам да кажа, че е наистина много важно оригването.


За слинга
- аз съм много доволна и от двата. Съни, защо ти е казал доки да замениш слинга с кенгуру?
Кенгуру за новородени има само на Чико софт енд дрийм, но позите му са две само, докато в слинга са общо пет и включват тези на кенгуруто.


Хеленка
, добре завърнала се!

# 224
  • Мнения: 95
Друг въпрос-вие забелвате ли кожичките на пишлетата-имаше някакъв термин за тая работа, но пак го забравих
Този докторка ми каза да го правя всяка вечер на къпането, и че сме щели да имаме проблеми с пишката, че не се е цепнала още кожичката....
А пък нашата си педиатърка каза да правя тази процедура след първия месец

А, още една лудост за водата-на 150мл вода да слагам захар по 1/2 чаена лъжичка, а моята педиатърка пък каза -да не слагам захар
Ох, тия от различни учебници ли учат бееееееееее .... #Crazy

Изобщо учат ли нещо след като завършат, питам аз!
А това за захарта във водата е ... нямам думи! Ние също получихме такъв съвет. Аз казах добре и си правя каквото си знам. Как ще му давам на това дете захар? Не стига, че се превива от коремче заради неукрепнала храносмилателна и отделителна система, ами дай сега да засилим ефекта като му давам захар. Ми тя нали ферментира и ще му образува още повече газове бе! Доктори... Давам след ядене само по една-две лъжички вода, при това не с биберон. Биберонът е украшение за шише при нас. Не го ще под никаква форма, ни залъгалка, ни нищо. Малко ме е страх, че един ден ще си имам ядове с това, че не приема нищо различно от цица, ама за това ще му мисля като му дойде времето. Засега се успокоявам, че кърмата е най-доброто за него и не го наливам с вода и чайчета.

А за забелването, точно по съвет на Хариева не го пипам. Не се е цепнала кожичката, но не го напъвам.

Общи условия

Активация на акаунт