Мама [b]ОКТОМВРИЙКА[/b] иска вече да се ражда последното малко човече!

  • 16 931
  • 255
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Аз и къпането, и сменянето на памперса ги правя преди ядене. От вчера ни тресат коликите Sad През деня почти не е спала. Трябва ли да изчаквам малко време след като съм дала капките или мога веднага да я кърмя мойта бебка?

Я да ви питам за едникратната помощ. Нашата счетоводителка ми даде да попълня формуляра и поръча да и го дадат на нея колегите, тя щяла да подаде. Така и направих. Ама като гледам всички лично са подавали молбата  newsm78 Дали може и по тоя начин?

# 46
  • София
  • Мнения: 1 476
tediko, 350 gr . за 10 дена не е малко според мен, моя педиатър ми беше казал, че е нормално по около 25 гр. на ден да наддава, така че сте   Peace
За еднократната помощ, някой беше споменал подробно какви документи трябват, взимат ти и акта за раждане, за около месец, както и е нужен документ за родствени връзки, издава се от общината. Ако имате други деца и техните актове за  раждане са ви нужни....всичко това беше казано вече, ама да обобщя и аз Simple Smile
Аз започвам да се наливам с чай за кърмачки на Хипп /адина   bouquet/. Госпойце, аз я слагам на гърда винаги, като се събуди, тя се буди май само за ядене или от памперса...не че само спи, да не си помислите, напоследък след като се наяде не заспива, ами започва да гледа и да мрънка и да иска да я държиш на ръце...само, че се опитваме да не и се поддаваме, като знаем че всичко и е наред и само вниманието си търси я оставяме да пореве, че да не се научи само на ръце да стои спокойна. Но като заспи, в повечето случаи поне по 3 часа спи, дори и повече...

# 47
  • Мнения: 132
Тедико и ние еме качили за 15 дена 370 гр. и педито каза че е доволна и е нормално

# 48
# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Такаааааа.След един час спане тая нощ, не ми издържаха нервите, натоварих малкия и отидох при най-известната варненска бебешка гастроентероложка,да я питам има ли такова бебе друго с денонощни колики. Та жената ми обясни, че бебета с колики които продължават 3-4 часа на ден, не се водят за колики изобщо. Бебета с колики се водели такива като моето, дето след всяко ядене се дере по 2 часа,пърди и се опъва.Било нормално, не сме били единствените, искаше някакви капки още да ми изпише освен Колийфа и Еспумизана, ама засега ще мисля и няма да ги вземам, че не искам с лекарства да го тровя много.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Тоя линк за фонтанелата ми се струва да се изтрие.Не за друго, ами сега всеки ще тръгне да мери фонтанелите и да се притеснява от написаното от майките в другата тема. само лекар може да каже кое е притеснително и кое не, а не да се шашкаме от мнения тука, дето често граничат с простотията и абсолютна неграмотност.Да не говорим че повечето си пишат ей така, просто да трупат мнения, и си нямат понятие от темата изобщо.

# 51
  • Мнения: 217
Пуки, ти успокои всички майки, притеснени от денонощните колики  Hug
Наитина, няма логика да се появяват само в определени интервали, при условие, че стомахчето работи постоянно... Дано към 40-тия ден поутихнат  Praynig

Тони, точно такава е позата  Hug
Само си мисля дали е добре да изцеждаш непосредствено преди ядене или по-добре час преди това - все пак бебето има нужда и от водата в предното мляко, особено щом преди това си му давала да доизсуква мазното, бедно на вода... Ти всъщност изцеждаш втората гърда, за да я облекчиш. И аз така правя, но не на всяко ядене, а когато ми изглежда, че е сукал малко или просто иска да си досуква (понякога се дере, че иска да суче и се оказва, че има нужда да си цокне малко, за да се изкака и не може да го направи по друг начин)

Ели, на всяко ядене ли му идва малко кърмата от едната гърда или само на някои? Нали знаеш, че вечер е по-малко като количество, но е по-концентрирана.
А това със забележките... и на мен ми е гадно постоянно да му казвам "не прави това и онова", но моят вече напук прави точно това, което съм му казала д ане прави (например, виси над бебето и кашля като магаре).. Иначе, виждам, че се старае (като изключим тези инатливи моменти)

Манана, то това, че наказанието си съвпадна с къпането си беше случайно - просто имах нужда от срок за наказанието. Досега не се е случвало да го накажа заради бебето... Просто тези дни е много крив и аз търпя, търпя, ама като ми прекипи, ме държи дълго и съм истински ядосана  Whistling Вярвам, че всичко ще се нареди - просто е кофти период  Praynig

Шики, хайде миличка, с теб сме  Hug

# 52
  • Мнения: 678
Здравейте. Май, че днес всички ще сме в очакване на новини от Шики  Heart Eyes
Аз допреди малко бях затворник в спалнята  Mr. Green Мъж ми и свекъра излязоха по работа, а бавачката като изведе баткото на разходка, забрави да отключи резето от външната страна. Добре, че не ми се ходеше много до тоалетната и че съм държелива в такива ситуации. Ама разбрах как се чувстват затворниците, ако знаете как жалостиво гледах прозореца дали някой ще се появи   Joy
Гери ще споделиш ли къде се е разположил тоз цирк и отколко часа са представленията  Hug Пък може и да се засечеме там, че и на нашия бати ми се струва ще му е интересно вече в цирка.
Тони поздравявам те за упоритестта и желанието ти да правиш най-доброто според теб за грахон  Hug Снимката е много красива  Heart Eyes Само не разбирам защо на мен винаги ми се отварят ужасно размазани снимките от този сайт  newsm78
Съни как се казва хирурга от ПИрогов, ако не е тайна? Надявам се нещата с пъпчето на малката да се оправят по-бързо. Аз забелязвам, че на Цеци пъпчето още пуска кръв и то когато се напъва да пърди, щото честно казано за сега ревовете сме ги ограничили до минимум.
Инче за кенгурото, ако не се лъжа се препоръчва, когато детенцето може да си държи главичката изправена. Има и някакви, които са със специална подложка, която да държи главата. На мен лично кенгурото ми беше страшно неудобно и си остана сложено точно веднъж.
Фийл надявам се ядът да ти е минал и днес да гледаш по-ведро на живота Hug
Нашия батко се старая да го държа съпричастен с бебето. Избягвам да му казвам "Не пипай", "Не шуми" и т.н. Общо взето репликите са "Нали знаеш, че бебето се пипа с чисти ръце. Хайде първо да ги измием и след това ще го гушкаш", "Ти нали обичаш да спиш, когато е тихо. Бебето също спи в момента", "Ела да го изкъпеме, при което получава важната задача да изхвърли памперса или клечките за уши". Давам му да гушка и целува бебето, стремя се да разделям вниманието си по-равно между двамата, така че големият да не се чувства пренебрегнат.
Тедико струва ми се, че бебто си наддава прекрасно и понякога педиатрите се чудят какво да кажат, само и само да изглеждат компетентни. Аз вчера като занесох на нашата акта за раждане на малкия и й споделих относно проблемите ни с акането и коликите и тя ме попита "Чайче от копър, или водичка даваш ли му?", пък аз й казвам "Нали знаете, че аз съм от лудите майки дето си тормозят детето само с кърма" и тя жената само се засмя, не тръгна да ми прави забележки, но вече се е убедила, че и по моя начин дете се гледа  Mr. Green Аз умишлено съм решила Цеци преди да направи месец да не го водя на никакви консултации и мерения, за да не се стресирам. Изглежда си ми все така дебеланко, както като се роди  и предпочитам да съм спосойна.
Пожелавам приятен ден на всички, изпълнен с красиви нови впечатления от малките ни съкровища  Hug

# 53
  • Мнения: 11 139
Отзад напред - Маняна, абсолютно същото решение съм взела за консултациите и меренията. На доктор сме на 32-ия ден, когато ще ни сложат и ваксината.

Тедико, много добре даже си наддава бебчо. Оптимумът е 900 г за първия месец, при 350 за десет дни това прави над килограм. Тая друга работа няма ли си? За гладенето - аз знам до първата година, но се чудя дали няма да ме домързи по-рано.

Пуки, постът ти за коликите ми се видя много успокоителен! На мен следващият ми въпрос щеше да бъде - КОЛКО часа на денонощие спят бебетата ви, момичета? По мои сметки на нас ни се събират около 10. От тях някъде - за щастие - 6-7 през нощта, прекъснати от две-три паузи за хранене, и максимум един двучасов през деня, ама максимум. И тук-таме някоя кратка дрямка в скута на мама - петнайсетина минути.
Извинявайте, ама това дето бебетата спели цял ден... бошлаф работа! Та споделям и хала на Тони, Никози, Галето.... сигурно изпускам някое особено ревливо бебе.

От днес реших да й бутам Инфакола пак, дано има някаква файда. Че иначе направо не се издържа. По цял ден реве и не мигва. Понякога заспива на гърдата и имаме около 30 мин спокойствие след хранене, преди да я замъчи коремчето, друг път влиза във фаза веднага - обикновено привечер, като е вече изнервена и изморена. Не сме се теглили, но вече съм почти сигурна (Тони, това е за теб!), че глад е последното, от което реве след тия 30 минути! Явно започва преработка на храната или акане, де да знам какво, но като ревне след ядене, имам чувството, че аз си мъча детето... абе мани... нерви като корабни въжета трябват на човек.

Майлили, вчера не сме ходили в парка - от 11 до 1 по чудо спа и не я събудих, а после не ми се изкарваше ревяща, предпочетох да й бучна гърдата. Днес пък ми се струва студено и гадно.

Ами... какво остана... да пожелаем успех на Шики - и едно по-спокойно бебе от нашите!  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 278
Момичета нямам време да пускам нов пост, затова ще копирам въпроса си от кърмаческия. Ако някой се включи със съвет, ще съм много благодарна  Hug


 
Бебето ми е на 8 дни и го кърмя на поискване. Какво ти поискване, той непрекъснато ми е на гърдите. Не яде само като спи и в още няколко редки случаи през деня.
Случва се следното: събужда се да яде например около 8.30, слагам го на гърдата докато пусне и се унесе(обикновенно 20-ина минути). После според зависи, или го местя на креватчето, или го оставям до мен на леглото. След 15-20 мин се буди и надава вой   Пробвам, сменям памперса, нося го на ръце, люшкам го..... нищо не помага и айдееее пак на цицата. Яде известно време, пак пуска, пак задрямва и след половин час- същата работа. Реших да не се цедя, щото за 15 мин така или иначе не мога да стигна до помпата, а тъй като яде на малък интервал, го слагам пак на същата гърда два поредни пъти. Има кърма в гърдата, защото и след второто ядене продължава да тече като я стисна. Понякога се налага да давам и двете гърди на едно ядене, просто е различно.
На прав път ли съм? И докога ще я караме така? Нямам идея колко още ще издържа, аз съм буквално непрекъснато на леглото с него
Иначе пълни по 5-6 памперса на ден, така че предполагам че не стои гладен. От болницата ни изписаха на 5-ти ден с 20гр. над рожденното тегло.
Забравих да кажа, че когато е на гърдата яде през цялото време. В смисъл следя го, че гълта на около 3 всмуквания.

# 55
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, сладурки!
Хайде чакаме щъркелчето на Шики да ни зарадва с новина!  Peace
Инче, кенгуруто можеш да ползваш ако Криско си държи главичката!
Параход, тиквата имаше ли резултат ( извинявай за въпроса, исками си да знам дали съм ти била от полза )  Embarassed
Ели, пу пу да не ви е уроки, малкия е страшен бузанко!
Ние тази сутрин ходихме да ни мерят и теглят, за една седмица Рая е качила 240 гр., вече е 3 440 кг. и 52 см! Доволна съм! Биха ни и ваксината, порева малко, но не беше толкова страшно колкото очаквах! Взехме направление и за ортопед, предстои ни и прегледа, дано само не сме закъснели! Проблема с акането е на лице, масажчета на коремчето, гимнастика с крачетата, в краен случай ако не е акала 2 до 3 дни термометърчето или 5 мл. Дуфалак на гладно или направо в млякото!
Рая има колики след обяд, вечер и от няколко дни и през нощта! Давом капки, обаче тя си иска и носене на ръце, тогава се поуспокоява, обаче ако седна пак надава вой! Иначе вече се заглежда и се заслушва, като започне да кокори тия големи очи и става страшно, няма спане! Спи всеки ден различно, зависи на какъв кеф е, имаме си и добри и лоши дни от към сън!

# 56
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте!

Честито на новите майки и стискам палци на тези, на които им предстои!

Ние днес бяхме на консултация. Малката е добре. Наддала е почти кило, от както я изписаха. Аз я кърмя и дохранвам, но заслугата е главно на баба й Wink

Аз я храня, когато тя си поиска и дохранвам ако ми се стори гладна. Тя е малко лакома и за това от време на време повръща особено вечер. Забравих да питам лекарката, но предполагам,че е нормално.

Спим по около 3 часа от хранене до хранене, но има случаи, в които изобщо не заспива като я нахраня. Мисля, че и колики я мъчат. Не и давам нищо. Тя не плаче, а само мрънка.

# 57
  • Мнения: 132
Съни сега видях че май ще водиш бухтичка на хирург в пирогов.Искам да питам само там ли правят такива операции на бебчета?Вчера се замислях ако не дай си боже стане нещо такова трябва пак да опрем до оня идиот дето се изпокарахме

# 58
  • Мнения: 10
Хайде и аз да се запиша докато още спи!

Шики,айде мила дано всичко мине по вода и най-накрая да се срещнеш с твоята принцеска! Heart Eyes

Фийл,Ели,Гери,аз съм във същото положение.Когато и направя забележка на наша кака после ми е едно гузно и изкривено,като че ли не си обичам двете деца Tired SadСлед това съжалявам обаче е късно понеже вече съм я разстроила с моите забележки.
Хареса ми обаче метода на Мананчето,и смятам да опитам и тоя вариант Hug  bouquetИначе и аз я включвам да ми помага ние съяо носим памперса в кофата и като започне да плаче Янитка,тя започва да я успокоява -"нама нама бебе, кака Вели не е избагала" hahaha,много ми е смешно тогава
тедико,аз също мисля,че вашия доки всява само излишен смут.Ние за 9 дни бяхме качили 120гр.,а после за 6- 200,така за 30 дни ще ни се съберат около700гр.,което за мен е нормално PeaceНеможе всички да заковат кантара на кило,все пак всички деца са различни,едни по-лакоми други не Hug
Айде стига съм философствала,не че съм най-компетентата и аз ама имах нужда да се изкажа(както рече Госпойцата)шъ ма извинявате  Mr. Green

# 59

Общи условия

Активация на акаунт