ОСМИ КЛАС

  • 16 196
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 377
 Ама така де Yontcheva! 5+  за "колебание", 5-  ако го види, че се е замислил! Wink Какви са тези "несигурни" знания?!!  #Cussing out

Честно, и аз бих се замислила за отмъщение!  #2gunfire И не заради оценката по принцип, а заради детето. Не са малки и разбират кога с тях се постъпва несправедливо. Това ги наранява и така малко по малко ето ти накрая социално осакатен човек.

Миналата година и Симеон беше "жертва" на такава учителка. Тя обаче му беше писала 3 на класното по математика, защото не й харесваше как е подредил решението на задачите. Иначе всички задачи бяха верни. Тогава баща му взе класната работа и с нея - при зам. директорката. Тя естествено се съгласи, че оценката не е справедлива, но каза че не може да оспорва решенията на колежката си. Оказа се обаче, че не само ние сме се оплаквали от нея. В крайна сметка я изгониха, дойде друга учителка, която каза, че ще се съобрази с оценките на предшественичката си, само ако те съвпадат с нейните оценки и наблюдения.

Удоволетворението за Мони обаче беше факта, че ние се застъпихме за него и го защитихме.

# 271
  • Мнения: 1 210
Уич, ти хубаво се радваш, аз също съм мислила за математическа гимназия, ама при този мързел, дето го тресе, това означава цял живот да си говорим само на български...и математика Joy Бая дилема ме е налегнала, но е рано за изтерясване- да мине и догодина (4-ти клас, ти къде се разбърза), пък тогава ще му мислим.
Пък и за да не сменя много интонационната среда(така викам, че аха- да запея при разговорите си с него относно уроците), мисля да го метна на Софчето, че и за нея съм чула, че на емоционално и темпераментно ниво е добра певица  Joy Да ги спретва там двамката с Ени  hahaha ...милата Sad

Йончева, така се радвам да те видя!  Hug Пък нищо, че си леко разяренка. Незнам дали да бесиш, но поне говори с нея относно душевните и колебания  Sick

# 272
  • Мнения: 3 221
Дидка, какви ги говориш?
Аз дори си мислех, че това е целта на посещаването на курсове в СМГ.
Точно след 3 клас е времето.
Като го почнат в 4 клас, ще го научат отрано да мисли логически, а и ще развият състезателния му дух.
И в 7 клас последната ти грижа ще е математиката - никакви курсове, никакви учители. Пък нека тогава пак кандидатства там, ако иска.
Но влезе ли след 7 клас там, ще е далече от тези, които са почнали от 4 клас и ще трябва да ги догонва.
За какъв мързел говориш? В СМГ няма мързел.
Сега ти се струва, че не полага достатъчно усилия, защото на него му е много лесно и не се налага да се труди. Математиката увлича точно в стил Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече." И учи на труд и дисциплина.
А да споменавам ли кои са повече - тези които дърпат надолу или тези, които се състезават едно с друго?
Хайде мисли по въпроса!

# 273
  • Мнения: 1 210
Уич, в математическата приемът започва след 4-ти клас. Нямат по-малки ученици. Имаме година да мислим. Whistling Whistling

# 274
  • Мнения: 4 447
Плекрасен ден, приятелки!  bouquet
Дидка, съгласявам се с Уич веднага, че щом детето е с ясни заложби и наклонности - трябва да се съобразите  Laughing
Много са ми сладки малките математичета. Hug А когато са си наши....

# 275
  • Мнения: 3 221
Уич, в математическата приемът започва след 4-ти клас. Нямат по-малки ученици. Имаме година да мислим. Whistling Whistling

А защо аз имам спомени, че почва след 3-ти клас???  newsm78
Или греша, или така е било, когато моите деца бяха малки.
Както и да е, мисли по въпроса. Simple Smile

Хубав ден ви желая момичета!   bouquet

# 276
  • Мнения: 1 210
Ааа, къде без мен в сутрешните пожелания за слънце и успехи?
Много е хубаво обаче, като има по-ранобудни и има на какво да се усмихваш   bouquet
Щото пък снощи бях на метлата...ама аз си знам- само да похвалиш някого,  той се прибира с двойка  Shocked по български език. Това правило най- вече засяга малкото лекенце  #2gunfire Сега друг е въпросът, че е написана за забравена тетрадка със съчинения, ама пък и от забравени тетрадки няма място за забележки в бележника му.

Бойче, нищо не каза за Мони- подкара го на спомени. И за училището, за което много обичам да ни разказваш  bouquet

...и Уич, мисля си, че все пак, ако има майки на седмокласници, които имат нужда от помощ (не беше много далече, знам колко са объркани някои от тях), по- добре да питат тук, всички ще помагаме. Щото там може да им е неудобно- при толкова знаещи, чули и видяли...  Joy

Прекрасен ден и от мен Hug

# 277
  • Мнения: 660
Лелееее , като не пишете не пишете , ама като започнете и ... няма изчитане !

Дидка , ако съм на твое място с този мъничък математик щях да си живея с леко сърце Whistling. Тя природата си е направила избора вместо теб Wink. ... а да знаеш само колко е трудно обратното - като моичкия - бяхме го пуснали да се готви в 4 клас на курсовете в СМГ , за да може ако евентуално е имал спящ талант в тази област , онези там светила да го "погъделичкат" и видиш ли да го събудят . Е , няма да ти казвам , че детето ми се връщаше от там така Shocked и накрая една събота ми каза в прав текст , че не вижда смисъл да ходи , след като " заляга" на последния чин и се крие да не го питат нещо . Много си го обичам , но не му е там силата ! Дай му на него да пише и да говори  ooooh!/особено втрото Grinning/ , да кара ски , да плува , да играе волейбол ... Дано поне малкото да бъде като твоя Косьо и както казваш ти " обречи" ми го с някакво словесно вълшебство ако не феноменален чак , да бъде поне адекватен Grinning като стане дума за математика !

Иначе относно ученето - правим го блиц ! За около 5 мин. и 34 сек. всеки ден Wink. Прави си класните / само обявява , де / резултати нямаме още . Изтарикатил се е да пише и предствая разни есета по български и литература , а също и при Смозек , та така си докарва прилични оценки . То и това си е начин , де .

Много се радвам ,когато сте тук и пишете , чета с кеф и се зареждам с настроение !
Целувам ви всички / ама всички , и непишещите / и потъвам в Интернет задачки !

p.s.  Името ми е Зорница  Wink!

# 278
  • Мнения: 1 210

p.s.  Името ми е Зорница  Wink!

Ех, че красиво...
И много ти отива  Heart Eyes

# 279
  • Мнения: 171
didkapitka ,Бойче,
мерси за подкрепата  bouquet
Аз също мислех да ида и да говоря с нея, но се оказа, че в това училище са си такива голяма част от учителите - имат някакви си нереални изисквания...не знам на кого бих могла да се оплача.
Ето и математичката е в този кюп- на две контролни му драска параметричните уравнения за неверни, а те са 100% верни?!?!?! Та моето дете занесе контролните на учителка по математика, която ги видя и каза, че също са абсолютно вярно решени...И математичката ли да обеся? #2gunfire
Реших да видя как ще завърши първия срок и втория ще взема мерки, защото вече съм яко на метлата.

# 280
  • Мнения: 1 210
Плекрасен ден, приятелки!  bouquet


Не можах да се сдържа, звучи адски сладко  newsm62 ... ма то предвид автора...

# 281
  • Мнения: 4 447
Ооооо, Дидка,  ooooh! и аз докато зацепя Joy

Йончева, това е много гадно. Трудно ми е да те посъветвам. Само ще ти кажа, че Мити в 6 клас имаше същия проблем по английски. Учителката беше .... сбъркала. После пак беше сбърка, пък и сякаш нарочно бъркаше. Мити страда много, не беше и само той де.... Предложих му 2 варианта тогава - бори се до край, с друг преподавател, комисия, и каквото стане, щом мисли, че е в правото си - аз съм на зад него. И втори вариант - не се занимава с нея, не си трови живота, защото така или иначе сменя у-щето, и оценката не е балообразуваща. Разказах ми и случка, в която аз съм се явявала на повишение, поради личен проблем с преподавател, та даже ми се воюваше... Той се отказа, това означаваше да учи 1 месец лятото и да си намали ваканцията. Завърши с 5 по английски.
Съчувствам на детето и на теб за гадната случка. Надявам се да вземето най-доброто и правилно решение.

--------------
В АК предстоят изпитите за 2 четвърт. Сега замо по БЕЛ, математика и английски. В края на годината ще имат повечко.
Много се надявам дългият ми полед на метлата да ни е завел по-близо до целта.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 11:50 от камъче

# 282
  • Мнения: 1 210
В АК предстоят изпитите за 2 четвърт. Сега замо по БЕЛ, математика и английски. В края на годината ще имат повечко.
Много се надявам дългият ми полед на метлата да ни е завел по-близо до целта.

Кога предстоят? Да знам кога да облъчвам с позитиви  Heart Eyes
И съм сигурна, че полеДа ти на метлата ще ви забие право в 100-те процента  newsm10

# 283
  • Мнения: 4 447
Ох, ще ме разбиеш..............
Поправям се.
Нямам обяснение , или имам, ама ще се обичам пък. Laughing
 Hug
21, 23, 26, 28, 30 януари са датите, а кои 3 от тях ще са за Мити скоро ще узнаем.
И си го проверих този път.

# 284
  • Мнения: 4 447
Еее, ти пък 100%!
После няма да ни е интересно. Тъкмо съм мирясала, че и 90+ е добро число.

Общи условия

Активация на акаунт