На АМ от раждането-проблем ли е според вас

  • 4 289
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 034

Ако искате ме убийте с камъни, но да твърдите, че АМ е по-добро от кърмата.... вижда ми се прекалено.

аз не видях някой да е твърдял подобно нещо  Stop питането е "проблем ли е?", ние отговаряме, че не е. няма нужда пак до убийства да се стига  Laughing

# 61
  • Мнения: 6 029
simplyaven, имаше такива твърдения, върни се да четеш Laughing

# 62
  • Мнения: 3 034
върнах се. освен едно мнение на първа страница, което ти си репликирала за състава на млеката, друго не видях. а дори и това мнение според мен е по-скоро лошо изразяване от страна на автора, тъй като след това казва, че е редно да се опита кърмене. всички останали мнения, в които пише "по-добре АМ" визират някакви проблемни ситуации - липса на кърма, примерно. това видях аз, четейки всичко в контекста, в който е написано  Peace

# 63
  • Мнения: 711
Моят син не искаше да засуче и аз се цедях и му давах кърма и го дохранвах с АМ  докато напълно не ми спря кърмата, което стана точно 1 месец след раждането. Аз лично не мисля, че е проблем и никога не съм се притеснявала от това  Peace

# 64
Майчете колко от вас не са си кърмили бебетата въобще. Защото аз с каката имах големи проблеми и сега за бебка се бях настроила въобще да е не кърмя а имам и мастопатия на едната гърда. Така и стана до вчера нямах и капка кърма сега започна по малко и се чудя дали да взема хапчета за спиране на кърмата или да се опитам да и дам малко но тя като е била на шише от началото се съмнявам че ще иска.
Проблема е че само ми казват знаеш ли колко е здравословно кърменето за бебето, знаеш ли от колко болести ще го предпазиш дори и злокачествени и това само ме потиска дори се усещам че изпадам и в депресия. Знам колко е здравословно , но знам че ядем и постоя но боклуци от магазините. Ние в момента сме на Фризо ХА.
Много съм объркана моля да ме извините.

# 65
знам 4е е вредно но аз въобще нямах кърма и от изписването сме на аптамил едвали е толкова голям проблем тъи като в днешно време това което ядем е пална химия и като кърмиш даваш вси4ко на бебо мн ясно 4е е мн по добре да кърмим но каквото е дал господ с времето ще се разбере колко е вредно:)

# 66
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз нямах кърма, какво ли не правих и повече от 40 мл на ден не можах да изцедя.
Синът ми от раждането си е на АМ Аптамил.

# 67
и аз така ма4их се по 30мл на ден и бебо все гладен накрая реших 4е няма смисъл да ма4а и двамани.ти доволна ли си  от аптамил?

# 68
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
И ние сме на аптамил 1 имунофортис и съм доволна в началото бебо се запече но сега всичко е ок.

# 69
  • Мнения: 1 095
Може да се каже,че Тея е на АМ почти отначало.Мъчих се 20 дни, като накрая събирах 80 мл. цели 3 дни и се отказах. Започнахме с Нан Х.А. и всичко е ок.  Сега е на Нан 2, не мисля,че съм и навредила с това,че е на АМ. Знам,че кърмата е по-полезна,но какво да се прави. Моята майка също не е могла да ме кърми, тогава не е имало АМ, хранена съм с кисело мляко и Хумана и както е видно,не съм се затрила  Joy

# 70
  • Мнения: 2 013
Ние сме така!
Бебка не искаше да суче от гърда,със шишето беше ОК.
Хранехме се с АМ уж докато се научим да сучем,но опитите бяха безуспешни.Аз почти нямах кърма,мъчих се да я цедя и да и я давам с биберон,но тя категорично я отказа пред АМ Hug

# 71
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Аз имах съвсем малко кърма, а малкия я отказа и сме на АМ почти от самото начало.Знам че кърмата е най-хубавото нещо за едно бебе, но нещата така се получиха и изобщо не се самообвинявам и не съжалявам.И аз се мъчих с помпата ама изкарвах по по-малко от 10 мл на ден(това 2 седмици след раждането) и се отказах.

# 72
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз съм с диабет и ако трябваше да кърмя трябваше да имам сериозни проблеми със здравето си и още от родилния дом бяхме на АМ.Ето ни вече на 1годинка живи и здрави без проблеми-едно пораснало и щастливо дете.Така че мисля НЕ-не е проблем

# 73
  • Мнения: 2 376
знам 4е е вредно но аз въобще нямах кърма и от изписването сме на аптамил едвали е толкова голям проблем тъи като в днешно време това което ядем е пална химия и като кърмиш даваш вси4ко на бебо мн ясно 4е е мн по добре да кърмим но каквото е дал господ с времето ще се разбере колко е вредно:)
Леле ти ме разби  hahaha А кравите, от млякото, на които се произвежда АМ-а, водят един много здравословен живот. Simple Smile)
Майчиното мляко е резултат от милиони години еволюция с единствената цел-изхранване на човешките деца и по своите състав и свойства то е съвършено. Да, качеството на живот на майката се отразява на бебето, но кърменето  си остава най-доброто, след това е изцедената кърма, кърма от друга майка и след това АМ (справка СЗО).
Майчета, четете докато сте бременни и си осигурете контакти на консултанти по кърмене, педиатър който е на ти с кърменето, приятелка,която е кърмила дълго да ви подкрепи. Наистина има случай, в които майката няма как да кърми колкото и да иска,но в повечето случай неуспехът се дължи на безумни съвети и неправилна преценка. Аз до момента не съм могла да изцедя и 5-10 мл. Ако не знаех, че това не е показател, ако не знаех, че млякото около втория месец се регулира според нуждите на бебето, ако не бях чувала за кърмаческа стачка, ако не знаех, че разранените зърна се получават от неправилно поставяне на бебето на гърдата и ако не знаех към кого да се обърна за помощ и аз сигурно бих се отказала.
Моля, не приемайте написаното от мен като опит да накарам някого да се почувства виновен или обиден, пиша за тези, които се сблъскват в момента с проблеми и си мислят, че изход няма.

# 74
  • Мнения: 2 960
Нямах кърма.От раждането  момченцето ми е на АМ.Започнахме с ХИПП1-с пробиотици.
Сега е вече на ХИПП3
Поне при синът ми не е имало проблем ,че е на АМ.Не е бил запечен,имаше много леки колики  , доволен нахранен спеше от през цялата нощ още от 2-рия месец.
Въпреки ,че имам дъщеря-ученичка,която носеше доста бацилчета от школото/и въпреки че не е кърмен/-досега /на 2 год.е/е имал само два пъти лека хрема.

Общи условия

Активация на акаунт