Рано ли е за първи интереси?

  • 1 245
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 789
Аз може би не съм обяснила както трябва.
Тя не просто се мръщи - тя реве и ми се моли да не ходи, защото и е трудно.

Ако вярно така реагира,в никакъв случай не настоявай повече.Мисля,че след година-две е по-вероятно да те ориентира в предпочитанията си за някакво занимание.

# 16
  • Мнения: 3 367
Ако обяснението и е наистина "трудно ми е" прблемът е в учителката,нейна работа е да  покаже на 4 год деца че нива и умения има всякакви,но важно е участието и старанието; не бих зарязала танците, това според мен не е правилна схема (трудно ми е-отказвам се веднага), бих сменила школата и евентуално типа танц(балет с тап или нещо от сорта)
*
Dъщеря ни ходи на балет от 3.6,голяма смешка е,ходи за забава,движение,защото "спортът ни прави здрави" и пр.не да става балерина,справя се не добре,да не кажа по-лошо Laughing,но поради читава учителка обича да ходи.Имак има интерес към всичко,каквото предложим-захапва,но не "гори" в нищо към момента..

# 17
  • Мнения: 550
Не е рано децата да проявяват интерес към дадено занимание.Ако детето ти не иска да ходи , причината може да не е само в това ,че не се справя с танците ,възможно е самата преподавателка да няма подход.Бихте могли да опитате отново по- късно  в някоя друга школа!Не се отказвайте!

# 18
  • Мнения: 3 804
не е рано на тази възраст децата ве4е запо4ват да се ориентирант към нещата които ги интересуват,но пък не я насилвай,потърсете нещо в което наистина ще е щастлива Peace

# 19
  • Мнения: 1 761
Не е рано.В нашта група по музика има една майка с две деца,малкотое на година,каката на почти 4.Обаче по-малкото още от сега показва,че е невероятно музикално дете и ако попадне на добър учителможе много да се развие.
Не е за подценяване факта,че наистина не всеки преподавател умее да работи с деца.Трябва да си много търпелив,ама наистина много търпелив,за да позволиш на едно дете да ти покаже на какво е способно и да го насочиш така,че да тръгне с желание да се развива в дадена насока.
Брат ми като малък с огромно желание тръгна на урици по цигулка ( при моята учителка),най-прилежно се приготвяше и само като чуе как вика пред вратата се връщаше без да е влязал.Аз се отказах след няколко години по същата причина-замери ме с един стол.

Моето дете е само на 2 години и три месеца.Тръгна на година и 8 месеца на музикални уроци.В началото предимно пречеше и разваляше урока.Обаче учителката ми каза да не го спирам,да не му се карам-щом му е интересно нека ходи да свири на барабанчето,да разгледа дайрето,да вземе свирката....Сега,само няколко месеца по-късно,като му кажа,че отиваме на музика и става невероятно послушен,много харесва заниманията и винаги иска да целува учителката,преди да си тръгнем.

Не можеш ли да смениш учителката?

# 20
  • Мнения: 523
Ще следя темата с интерес , защото голямата ми дъщеря иска да ходи на танци и незнам рано ли е или не . Като гледам , обаче , малката е по - така , как да кажа по танците - само като чуе музука и започва да танцува и то в такт . Незнам какво да правя , но определено смятам , че детето САМО трябва да прояви желание да се развива в дадена област . Не понасям идеята детето да осъществи неосъществените амбиции на родителите си . Знам много такива случаи и определено го смятам за много грешно .

# 21
  • Мнения: 805
Благодаря на всички за отговорите!
 HugЩе опитаме пак януари, защото тогава ще съм излязла и по майчинство и ще мога да я водя в един по-ранен час, когато са по-малки деца (3-4 годишни). Защото след по-обширен разговор се оказа, че останалите деца в групата (която междудругото е за 5 годишни деца) я отбягвали - била най-малка. Явно там е проблема, достатъчно е на едно дете да му се каже, че не се справя защото е малко и ... то се отказва. Незнам, не съм предполагала, че това може да е проблем, тя е доста височка за възрастта си и никога не е имала проблеми в комуникацията с по-големи деца! А и тези са само с половин година по-големи!
Извинявам се за хаотичния пост, но някак ми стана криво.
А в отговор на това защо се отказахме толкова бързо - много ми е мъчно понякога за нея, затова. Преди малко повече от година дойдохме да живеем в Словения и тя тръгна на градина. За много кратко време трябваше да научи езика, за да може да се впише в средата. Тук ще вметна, че мъжа ми е германец и с него се говори само на немски. С мен - само на български, в градината - на словенски. Много съм щастлива, че тя се справи. И някак не искам толкова скоро пак да я подлагам на това - да се бори за да докаже, че може! Цял живот все това ще прави. Нека малко да почине, а догодина аз пак ще опитам...

# 22
  • София
  • Мнения: 1 535
v.pluemper   успех в новата група Peace. Дано това да е бил проблема и да танцува с удоволствие детенце от тук нататък Praynig

Ще следя темата с интерес , защото голямата ми дъщеря иска да ходи на танци и незнам рано ли е или не .

Според мен не е рано. Дъщеря ми беше с няколко месеца по-голяма когато пожела и я записах на латино танци в ДГ. Въпроса е дали има такава подходяща школа и учители, които да работят с толкова малки дечица. Тази пролет на концерта й имаше дори дечица в яслените групи. Бяха понаучили няколко стъпчици, но бяха страшно сладки  Heart Eyes. В тази възраст все пак не очаквай кой знае какви постижения Wink

Общи условия

Активация на акаунт