Секс по време на бременност

  • 5 427
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
........
Заради хормона простагландин, който се съдържа в спермата и омекотява шийката на матката. В края на бременността се препоръчва секс именно заради този хормон Wink
newsm10 също и предизвиква маточни контракции

Окситоцина е за контракциите  Wink

# 16
  • Мнения: 1 181
Аз за окситоцина знам, но така каза моята гинеколожка, когато се разбра че бебо е седалищно и ще раждам с планирано секцио. Та тогава ми каза ако правим секс мъжа ми да не свършва в мен, защото този хормон предизвиквал контракции и да не съм ги изненадала в родилното. Не се заяждам, просто така ми каза тя.

# 17
  • Мнения: 1 190
WinkРазбрах, че съм бременна в началото на втория месец и до тогава правихме секс и то доста често.
След установяването лекарката ни посъветва да го поразредим малко до към края на третия месец и да не е много бурен /или как да го нарека/.
И трябва да кажа, че до края на осмия месец го правихме, сега не че нямаме желание, но е доста неудобно с големия корем Joy.

Успех! newsm10

# 18
  • Мнения: 6 155
Toni4ka, очите ме заболяха от тоя шрифт  Crazy Wink

# 19
  • Мнения: 46 518
Аз за окситоцина знам, но така каза моята гинеколожка, когато се разбра че бебо е седалищно и ще раждам с планирано секцио. Та тогава ми каза ако правим секс мъжа ми да не свършва в мен, защото този хормон предизвиквал контракции и да не съм ги изненадала в родилното. Не се заяждам, просто така ми каза тя.

Има логика  newsm78 предполагам става дума за това, че като омекоти шийката на матката тя започва да прави разкритие и от тук контракции  newsm78
Ало, акушерките, включвайте се  Wink

# 20
  • Мнения: 3 356
Щом имате желание,действайте смело!!!

Общи условия

Активация на акаунт