Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 272 797
  • 860
  •   1
Отговори
# 120
# 121
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Уау!!!  Crazy
Ивет, страхотно е!  Peace Peace Peace
Без думи просто!  Crazy
Тези дни задължително ще мина да разгледам наживо!  Flutter

# 122
  • Мнения: 4 300
Като се зачепкаха магазини да попитам по запознатите. КАк е редно да се излагат килими?
Ходихме в неделя ( май) да търсим килим за детската. В един голям магазин се бухнахме, на първия етаж нямаше това, което търсим. КАзаха ни да проверим на втория, там имало "дизайнерски" килими. Хубаво казвам си, дизайнерски- дизайнерски, да видим за какво иде реч. В едно огромно хале ( стените бяха сиви, бетонни) имаше десетина купчини с килими, огромни и тежки. Две отегчени продавачки с униформи си бъбрят. В единия край на халето нещо като ориенталско кътче- с персийски килими, възглавници и обградено със завеси.
Пробвам се да повдигна един килим, за да видя долния- успях трудно. Със следващия мисията стана невъзможна, толкова бяха тежки. Как се очаква да ги разгледам? Не трябва лид а висят на някакви релси?

# 123
  • Мнения: 2 768
Разбира се, че трябва да са на релси! Дори и да има купчини с килими, редно е те да раздигнат за да можеш да разгледаш.
Ти пита ли ги на кой дизайнер са килимите?  Grinning На последък определението "дизайнерски" е доста ширпотребявано.

И да сме по темата - ето за това трябва някоя умна глава да даде насоки как да се организира експозицията в един магазин и да има завършена визия!

# 124
  • Мнения: 6 039
Като се зачепкаха магазини да попитам по запознатите. КАк е редно да се излагат килими?
Ходихме в неделя ( май) да търсим килим за детската. В един голям магазин се бухнахме, на първия етаж нямаше това, което търсим. КАзаха ни да проверим на втория, там имало "дизайнерски" килими. Хубаво казвам си, дизайнерски- дизайнерски, да видим за какво иде реч. В едно огромно хале ( стените бяха сиви, бетонни) имаше десетина купчини с килими, огромни и тежки. Две отегчени продавачки с униформи си бъбрят. В единия край на халето нещо като ориенталско кътче- с персийски килими, възглавници и обградено със завеси.
Пробвам се да повдигна един килим, за да видя долния- успях трудно. Със следващия мисията стана невъзможна, толкова бяха тежки. Как се очаква да ги разгледам? Не трябва лид а висят на някакви релси?

1. Рокси, стойките за килими са скъпи.
2. На стойки се излагат много по-малко килими, отколкото на купчини.
3. Ходила съм на изложения за килими. Там има от дзайнерски, до китайски и турски килими. Всички дизайнерски европейски фирми /под дизайнерски не разбирай Пол Смит или Версаче, а фирми, които имат екип от дизайнери, които създават моделите им/ излагат цялата си колекция само на висящи щендери, които се плъзгат буквално с поглед.
В другите халета от изложението, индийци, китайци и турци излагат стоката си на купчини и камари.
4. По- малките килими, с размери под 200см, се излагат на подиуми, защото са твърде къси, за да висят от таван или на стената. Но малките килими са по-леки и не е проблем да се преместват лесно и бързо.
5. не съм убедена, дали е наложително да се ползват дизайнери за магазин, тип хале, пълно с килими, но е достатъчно да се изложи стоката на удобни за клиентите съоръжения.

Рокси, В кой магазин ходихте?

# 125
  • Мнения: 4 300
Благодаря за отговорите. Магазинът е Макс карпет ( същото е и в Домко между другото). И двата магазина са огромни, особено първия. Струвал е майка си и баща си, не мислех че ще видя такова нещо. Дори в Бриколаж всички големи килими си висят, в Айко също ( а все пак не са магазини за килими).
А иначе поне по най горниq килим, които видях, бяха на Есприт- онзи с камъчетата.
Собствениците на магазини, които четат тук, да си знаят че е ужасно важно да платят на някой, който да им каже как да си направят магазина.

П.С. Провокирах се за това отклонение, от написаното от Ета, че търговците не знаят как да си излагат стоката.

# 126
  • Мнения: 6 039
Собствениците на магазини, които четат тук, да си знаят че е ужасно важно да платят на някой, който да им каже как да си направят магазина.

П.С. Провокирах се за това отклонение, от написаното от Ета, че търговците не знаят как да си излагат стоката.

не, не, не мога да се съглася  Crazy Crazy Crazy

нормално е в такива магазини, стоката да се излага така. Тези магазини зареждат стока предимно от Китай. Там има изисквания за количества. След като един магазин се залее с такава стока, той няма възможност да я излага като в бутик.
От друга страна, килимите на стойки се закачват и свалят доста трудно и понякога опасно. Един килим тежи между 20 и 60кг.
Много по-удобно е да се излагат на купчини, просто трябва да има достатъчно персонал, който да размахва килими като замаян. Crazy

В защита на това, че не им трябва диазайер ще кажа, че това са тип скалдови халета, а не магазини с индивидуален облик. И не са ги измилили българите, ами си има система за управление и това е съвсем нормално за такива магазини.


А иначе поне по най горниq килим, които видях, бяха на Есприт- онзи с камъчетата.

тези килими отново са киатайски и всеки може да си ги зареди. Във всички мебелни фирми, внасящи маси и дивани от Китай има и килими на Есприт.  Истината е, че килимите запълват въздуа в контейнерите и се внасят безразборно.

# 127
  • Мнения: 4 300
Мммммне знам, от дизайн не разбирам, то  е ясно. Знам само, че ако този конкретен магазин беше подреден по удобно, може би щях да купя нещо. Не знам дали дизайнер или някакъв друг човек трябва да им помогне.

Факт е, че на втория етаж ние бяхме единствените посетители. Имаше място за наличната стока да бъде подредена по всякакъв начин, дори всяка купчинка да бъде направена на ветрило, в кръг. Хем щяха да са пак на земята, хем да се виждат. Ама спирам  с офтопика.
Иначе интересни неща научавам, уплътняват си значи тракащите артикули в контейнерите, пък после- дизайнерски килими, ала бала, а канарчето Рокси мига на парцали и си представя бутика на Диор в ПАриж Joy

# 128
  • Мнения: 4 426

Ех Ивета,много хубаво е станало,по-хубаво и от варненския магазин според мен  Grinning

Не мога да не се похваля,че това е  моя дизайнер  Laughing

# 129
  • Мнения: 2 768
Не мога да не се похваля,че това е  моя дизайнер  Laughing

и производител  Simple Smile

# 130
  • Мнения: 480

И на живо е впечатляващ (ама и аз по принцип си имам пристрасия към целия ЦУМ, де)  Peace

Едно ми е интересно - когато сменят колекцията (която най-вероятно няма да е с преобладаващо черно и сиво), ще сменят ли лилавите подвързии?   Имаше едно единствено червено яке в целия магазин, което ми избоде очите, толкова не се връзваше с всичко  Grinning

# 131
  • Мнения: 2 768
Едно ми е интересно - когато сменят колекцията (която най-вероятно няма да е с преобладаващо черно и сиво), ще сменят ли лилавите подвързии?   Имаше едно единствено червено яке в целия магазин, което ми избоде очите, толкова не се връзваше с всичко  Grinning


Верно е това, с доматено-червеното яке  Laughing
Да сменят обложките на книгите не е трудно и сигурно ще го правят при нови колекции.

# 132
  • Мнения: 2
 Аз не се занимавам с дизайн, също така за първи път пиша във форум Embarassed но наистина не се сдържах , регистрирах се и искам да подкрепя ксения. Тези "дизайнерски" решения са просто смешни. Показаните мебели могат да се купят и от по евтини фирми и наистина са като от " инкубатор", нямат никакъв собствен почерк. Ще започна с мезонета : какво виждаме??? една черна невзрачна масичка. която се повтаря и в др. проект от Рила и се предлага в Карло Даниели; една етажерчица във венге, която изработва всеки , който прави кухни и е доста изтъркано вече #2gunfire. Ламината (дори не е паркет) е от най-семплия тон, който подхожда на всеки цвят мебели; дамаската на дивана ми харесва, но също се предлага масово; полилеите са семпли и стилни, но дотам..; стълбите са ефектни, но като се замислим какви други можем да изберем освен иноксови,за да спестим пространство;камината си е също стандартната процедура.
 Като цяло ми харесва, но това не е почерк на дизайнер, а изкарано от каталозите на фирмата производител. Всеки сам може да си го нагласи по този начин, без да дава пари за консилтациите на 'дизайнер'.

# 133
  • Мнения: 43
Предстои ни обзавеждане на апартамент 100 квадрата. Изчетох цялата тема, но не намерих никаква препоръка за фирма или лице занимаващо се с интериорен дизайн в София. Момичета, моля помагайте. Единственото, което си извадих е да отида и да проверя условия и цени в Селамор.
Всякакви препоръки са дълбоко ценени

# 134
  • София
  • Мнения: 1 960
liri, този вид реклама определено не прави добро впечатление във форума.

carrigan, понеже всеки има различен вкус и финансови възможности, ай-сигурния начин е да си купуш няколко списания и да си набележиш съответните дизайнери, чиито интериори харесваш. Свържи се с тях и виж дали си допадате и дали искаш да работиш със съответния човек. Защото каквото е харесало на един, не е сигурно, че ще хареса на друг. Успех! И споделяй как върви. 

Общи условия

Активация на акаунт