Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 269 156
  • 845
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 260
За какво всъщност е темата, че се обърках? То е ясно, че във всички професии има и черни и бели овци, да не говорим, че тази категоризация е субективна. Погледнете само белите и черните списъци в този форум, за да видите, че повечето персонажи присъстват и двата. Това според мен ги прави излишни, но както и да е.

Ако ви трябва интериорен дизайнер, познавам едно момиче в Пловдив, много е талантлива. Пишете, ако се интересувате!
поздрави и успех!

# 331
  • BG
  • Мнения: 2 217

някой може ли да ми каже дали тази фирма изобщо се предлага в българия

www.cor.de - Имам чувството, че мога да изкупя половината им мебел...


И на мен са ми любими. Пожелавам ти да можеш да изкупиш всичко, което ти харесва.  Peace
Да, има представители. Ще ти напиша на лични, за да не е реклама.

Не мисля, че е реклама! Моля напиши координати в темата - и аз се интересувам! Peace

# 332
  • Мнения: 67
Изчетох цялата тема, но дотук никой не е споменал нещо конкретно- от услугите на коя фирма за интериорен дизайн е доволен (или недоволен), колко му е струвало, само проект или цялостно изпълнение с авторски надзор от дизайнер сте заплатили.
Моля, ако някой от вас може да ми помогне със съвет от своя  личен опит, ще съм много благодарна. Времето ме притиска, а ми предстои цялостно обзавеждане на апартамент. Жилището е ново- сега ни го издават на шпакловка и замазка, площта е 130 кв. метра, искам да поръчам 3д проект за него. Предвид това, че цената му се определя от квадратурата на апартамента отсега ми става ясно, че ще ми излезе соленичко, но си струва да дам тези пари, ако получа добри идеи срещу тях. Не искам да съсипя дома си, но и не обичам да хвърлям пари на вятъра за посредствени и практически неосъществими неща- затова ми трябват отзиви за интериорни дизайнери в София.
П.С. Някой работил ли е с фирма ACHERNO, чували ли сте нещо за техните дизайнери.

# 333
  • Мнения: 746
записвам се в темичката да я следя ,че това ни предстой и на нас Peace
сега се връщам да четя

# 334
  • Мнения: 1 544
Записвам се и аз, мога да споделя опит ,но днес май няма да ми остане време така ,че ще се включа тези дни с повече информация.

# 335
  • Мнения: 2 175
Sapfira 1,
аз тъкмо приключвам работата с дизайнери по "проект"..
Избрах ги тук от форума.
Млади и талантливи..но не се получи..
В началото с голямата кошница и обещания - цената беше 45 лв./кв.м.. с по три 3Д визуализации, преди това проект за разпределение и авторски надзор и тн..
Изпълнителите аз си ги намерих, щото бързах..
Не ми се разказва с подробности, но крайното ми мнение е, че не си струва..
Прибързано, недомислено разпределение, нахвърляни безброй контакти, посредствен контрол - в резултат на което имам някви недоразумения в кухнята и тн..
Идеи - имаха, но повече на думи..Реално не получих много като конкретни предложения. Почти всички мебели сама съм си ги намерила и избрала - а те само одобриха.. ooooh!
Не смятам, че няколкото графични проекта и визуализаци струват тези пари..
Представях си работата като симбиоза - с непрекъснат контакт, сверяване на мнение - въобще едно по-дълбоко опознаване и на двете страни..
А вместо това останах с усещане за претупване.(щото не става въпрос за много пари най-вероятно).
Както и да е - по-голямата част от работата така и така си  я свърших аз..ако се бях понапънала още малко щях и изцяло да се справя..
Сега си правя офиса и благодарение на "натрупания опит" - върви доста по-лесно, бързо и евтино..Wink)

# 336
  • Мнения: 6 039
magarence, 45лв/кв никак не са малко пари. Thinking
Ако имате договор, би могла да си потърсиш правата и да се преразгледа плащането. Платила си за една услуга, а си получила друга, даже не си я получила, доколкото разбирам.

# 337
  • Мнения: 2 175
Малена, имаме договор и ми престои финално доплащане по него..
Все още чакам от тях предложения за декорации в дневната..
Предполагам, като се срещнем - ще се раберем.. Sunglasses

# 338
  • Мнения: 260
magarence, 45лв/кв никак не са малко пари. Thinking
и на мен ми се струват доста пари  Shocked Magarence, можеш ли да споделиш малко повече информация какво се включваше в тези 45 лв? А провери ли други фирми колко взимат, преди да избереш тези?
Ако такива са пазарните цени на тази услуга, направо ме отказват! Проектантите на къщата не взимат толкова?!

# 339
  • Мнения: 67
Magarence, платила си 45 евро/кв. м. за комплексна услуга- проект, изпълнение и авторски надзор или си дала тези 45 евро само за изготвянето на проекта? Shocked
Защо ли ми се струва, че май съм на път да се откажа от използването на тази услуга... или пък ще се обърна към Magarence- нали вече е парче дизайнер Laughing. Не ми го побира умът- да наемеш някой за дадена работа и да вземеш да си я свършиш сам.
 
Извинявам се, че се повтарям, но ми трябват някакви отзиви за студио Acherno.

# 340
  • Мнения: 544
Sapfira 1, 45 лв/кв. м, а не 45 евро/кв.м.  Naughty

# 341
  • Мнения: 2 175
Magarence, платила си 45 евро/кв. м. за комплексна услуга- проект, изпълнение и авторски надзор

Да, за комплексна услуга, в лв са цените

Другите, за които питаш - не ги знам.

# 342
  • Мнения: 67
Magarence, може  ли да ми пратиш на лични името на фирмата, която си наела, понеже виждам, че си от София (не за друго, а да не взема случайно да се натреса на тях). В кои магазини бихте ме посъветвали да погледна за обзавеждане- изключвам Селамор, защото ми се виждат доста скъпички за моя бюджет- кухни за 40 000, дивани за 10 000... Аз съм предвидила една сума от 30 000 евро, надявам се, че ще ми стигнат за настилки, боядисване на стени, обзавеждане на помещенията- хол, трапезария, кухня, антре, 2 бани, 2 спални.

# 343
  • Мнения: 6 039
Magarence, може  ли да ми пратиш на лични името на фирмата, която си наела, понеже виждам, че си от София (не за друго, а да не взема случайно да се натреса на тях). В кои магазини бихте ме посъветвали да погледна за обзавеждане- изключвам Селамор, защото ми се виждат доста скъпички за моя бюджет- кухни за 40 000, дивани за 10 000... Аз съм предвидила една сума от 30 000 евро, надявам се, че ще ми стигнат за настилки, боядисване на стени, обзавеждане на помещенията- хол, трапезария, кухня, антре, 2 бани, 2 спални.

Tочно в момента Селамор правят страхотни отстъпки. Не ги подценявай, а провери. Диван не от 10 000 а от 3 000има

# 344
  • Мнения: 67
Благодаря, Малена, ще отскоча и до Селамор. Тези дни ми се очертават доста обиколки... дано са плодотворни.

Общи условия

Активация на акаунт