А НЕ ВИ ЛИ БЕШЕ СТРАХ?

  • 15 143
  • 141
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 365
И аз съм така, на 27 съм, а не искам и да чуя за деца. Просто не ме влече. Някаси ми убягва идеята да раждам, да се разкъсвам отдолу, да си докарвам хернии, цистити, разширени вени, увиснали гърди и т.н. и т.н. Пък и дори и да го исках, едно е да искаш, друго е да ти стиска, трето е да го направиш. Аз май още размишлявам върху първото. Но си мисля, че е по- добре да не си вра носа, където не ми е работа. Не мога да карам кола, не го и правя.  ooooh!  

ROFL

Сори, девойката, но заради щастието на авторката на темата ще взема да сдъвча твоя постинг, защото много добре синтезира страховете от бременност и раждане. Дори и моите от едно време.

Като погледнеш по улиците, все се разхождаме едни такива със скъсани вагини, с цистит, херния и цици до пъпа, нали? Както и "облечени в розово, дебели и миришещи на вкиснала кърма".

Споко, бюстът ти и без това ще увисне някой ден- сравни жените около 50, все тая дали е раждала или не. А може и да не увисне от кърмене, ако нещата се правят правилно.

О, ама ако се скъсам "отдолу"!!!Лелей, какъв ужъсссс! За щастие има едни хора, които са учили няколко години и им идва отръки да шият- лекари им викат. Та тия лекари знаят не само как да те оправят 5 мин. след ужасяващия инцидент, ами и да те направят по-добре, отколкото майката природа те е създала.

Колкото до секса- не знаеш какво се вика оргазъм, докато не видиш положителния тест. Малей, като си спомня...чакам с нетърпение второто.

Но- на земята има 6 млрд. души, така че ако много ви е страх, не се размножавайте. А в София има сигурно 3 милиона шофьори, така че и без книжка минавайте, ако може!

# 106
  • Мнения: 1 340
Е, да де. "Нашето гардже"...  Laughing

Но аз мисля, че може би, тъкмо, защото съм гледала сестра ми, зная, че едно бебе у дома не е голям келепир. Наясно съм с отговорностите, които носи, лишенията, които ме очакват и неблагодарността, която ще получа един ден за грижите си. Може би, затова не ми се "бременее".  Thinking

Просто е един сбор от всичко. newsm78
Аз бих те поздравила за решението, все пак ако наистина така се чувстваш значи това е правилното за теб. Много по-добре е да осъзнаеш, че не искаш да имаш деца преди да си направила такива, отколкото след това  Peace
Все пак всеки има различни приоритети в живота си и различни цели, не е нужно се вкарваме в някакви рамки само защото другите правят така.
Аз винаги съм искала деца (въпреки че и аз не харесвам всички деца, много пъти съм се преструвала, че се радвам на някое дете, за да не засегна родителя) и не мога да се наситя на любовта си към моите дечица, просто такава любов не съм изпитвала към друго живо същество, много по-различна е от тази към любимия примерно.

# 107
  • Мнения: 1 340
Реши се, роди едно дете и ако ти е скучно и безразлично с него - дай го за осиновяване.......
Това е най-глупавото нещо, което някога съм чела?!  Shocked Shocked Shocked
Защо толкова ви втрещи решението на една жена да няма деца? Ами всеки има право сам да избере как да живее живота си. А ако не си сигурен, че искаш дете, да решиш да си родиш пък да видиш какво ще стане - е повече от безотговорно!

# 108
  • Мнения: 6 365
Веднага ти казвам, Queen of wind  Grinning

1. Не ми се занимава.   Crossing Arms

Може би най-силният аргумент, щото не може да се спори с него.

Цитат
2. Не ми е интересно. Naughty

Как ще знаеш дали ти е интересно нещо, което не си опитала? А и "интересното" е най-малкото предимство в това дали ще имаш деца.

Цитат
3. Зная, че ще бера ядове със свекърви, мъже и т. н. #2gunfire

А "яловите" снахи пък как безметежно си живеят със свекървите и с мъжете...

Цитат
4. Страх ме е да раждам.  ooooh!

Ми то си е до интелект- интелигентните жени ги боли по-малко и ги е страх по-малко. Щом като толкоз те е страх...

Цитат
5. Децата дори не са ми симпатични. Когато видя детето на някоя близка започвам да се чудя как да му се зарадвам, защото, нали, ако не му се радвам тя може да се обиди... Embarassed

И на мен не ми бяха и не са ми симпатични повечето деца. Това не е проблем да имаш собствени.

Цитат
Някакъв сбор от всичко това. Но най-вече:

Просто не ми идва.

Ми насила хубост не става. Наслаждавай се на пълноценен живот, изпълнен с бира, суши и всичките там удоволствия на двойката без деца.

Има три вида молитви.

"Боже, аз съм лък в твоите ръце- опъни ме, за да не ръждясам!"

"Боже, опъни лъка си, но не опъвай прекалено силно, за да не се скъса!"

"Боже, опъни лъка си- кой го е грижа дали ще се скъса!"

(За протокола съм атеист, но фигурата на речта си остава валидна, нали!)

И последно:

Цитат
неблагодарността, която ще получа един ден за грижите си

Майчината грижа съдържа благодарността в себе си. Тя Е благодарност и благословия.

# 109
  • Мнения: 322
Честно казано първият път малко,от неизвестното може би.Вторият от известното вече Simple Smile

# 110
  • Мнения: 6 365
Цитат
Защо толкова ви втрещи решението на една жена да няма деца?

Щото явно е ненапълно осъзнато, обосновано и като че ли дълбоко в нея има нещо- ако ще биологично. Иначе нямаше да пуска теми. Както казват- Methinks the lady doth protest too much.

Но да видим... Popcorn ще гледам шоуто.

# 111
  • Мнения: 11 607
Реши се, роди едно дете и ако ти е скучно и безразлично с него - дай го за осиновяване.......
Това е най-глупавото нещо, което някога съм чела?!  Shocked Shocked Shocked
Защо толкова ви втрещи решението на една жена да няма деца? Ами всеки има право сам да избере как да живее живота си. А ако не си сигурен, че искаш дете, да решиш да си родиш пък да видиш какво ще стане - е повече от безотговорно!

Защото това нейното не е решение.......а страх......Страх от поемане на отговорност и несигурност в себе си. Една година е минала а тя все още живее в страховете си.......И страха и диктува живота - не само за дете, но и за всичко останало в житейския и път....Тя самата сигурно трудно живее със себе си, защото е несигурна......

А вярвам......че само ако реши да излезе от страха си и да бъде решителна да пори вълните - не само,че няма и да съжалява,че е родила дете, но и ще бъде безкрайно добра майка! Само да се избави от страха си. И друго....в природата на жената е да бъде майка.....И до сега не съм видяла нормална и трезва жена, която да е съжалила,че е станала майка.....Такъв филм просто няма!

# 112
  • Мнения: 18
Ами, замисляла съм се, да.  Grinning Но вече е решено. Не казвам , че е окончателно, но - поне на този етап - няма да си променя мнението.  Все пак, от всяко дърво свирка не става.  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 18
А, и не разбирам, как може да има хора, които да си мисля, че може да се експериментира с едно дете.  Shocked Това да не е пола, която, ако утре не харесвам мога да върна в магазина. #Crazy

Последното като вариант би било доста кофти като зная къде е магазина за бебета... Joy Joy Joy

# 114
  • Мнения: 370
Миличка,твоите страхове станаха реалност за мен ,само че ние сме в БГ,а свекито в чужбина.Детето ми носи нейното име Mr. Green без аз да съм много съгласна.Прибра за изписването (остана почти месец) и ме побърка.Едвам ми издържаха нервите и на края се скарахме и то доста.С мъжа ми бяхме в постоянен словесен обстрел заради нея.Живота всеки иска да си го живее,какъвто е бил преди,но промяната е толкова сладка,като имаш дете някой ден ще го разбереш.И да чакаш и да отлагаш никога няма да си напълна готова за такава решителна стъпка.А за аспирина мисля,че ще можеш да си го пиеш понеже една позната също има проблем със сгъстяването кръвта и пие всеки ден  Peace

# 115
  • Мнения: 288
Не искам да се заяждам,но просто се чудя,какъв е смисъла да пуснеш подобна тема,че и да я повдигнеш след цяла година отново?
Какво цели авторката,да я разубедим ли,да я потупаме по рамото,та да не се чувства зле от решението ли? newsm78
Едва ли само да ни информира,все пак това е форум за бременност и майчинство.Честно,не мога да схвана каква е целта на темата. Rolling Eyes

# 116
  • Мнения: 370
Може авторката пак да се е замислила дали да бременее  Laughing

# 117
  • Мнения: 1 340
Темата си е интересна, поне за мен. Много се чудя защо всички тръгнахте да я убеждавате, че трябва да има деца?! Никой не е длъжен да става родител, особено ако не го желае. Даже е добре, че знае какво не иска, а не да роди дете и да се окаже тогава, че не й се занимава! Както се случва с много други жени, които раждат, за да "вържат" някой, а вързаните се оказват те и фичват бебето на баби или гледачки, за да беснеят по дискотеки Wink

# 118
  • Мнения: 194
Говори със съпруга ти от какво се опасяваш.От какво има толкова да те е страх ? Забременях и бях най-щастливата.Името на детето го избрахме със съпруга ми /аз най-вече/ ,защото това е Моето Дете ,никой няма право да ми дава наставления как да го кръстя,или още по-малко да се "цупи".За живота преди и след...Има разлика,определено.Но се привиква,особено като видиш онова малко същество ,което се Нуждае от теб.
Съботите ми са стария живот-приятелки,барове,купони.Тогава се връщам към преди.Целта е да не забравиш и себе си,разбираш ли ? През останалото време е ежедневието.Просто такъв е живота.
Преди веме и аз мислех като теб-ще родя дете,и какво,ами ако не съм добра майка,ако съм егоистка,всякакви страхове...Променят се нещата.Разбираш,че най-важното е да се отдадеш напълно на някого и този някого,е нещо расло в теб...част от теб.

# 119
  • Мнения: 194
Сега прочетох цялата тема..и да,стана ми интересно защо ли авторката я избърсва от праха на архивите,хехе.Ок,мацка!Недей да имаш дете,щом не ти идва отвътре /за това наистина трябва чувство/.Продължавай с веселия живот/веселко да е /.Но ...наистина,честно,защо пак трябва да се обсъжда този въпрос ? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт