Отговори
# 240
  • Мнения: 24
Здравейте момичета, много се радвам, че новините за Гея са добри дано все така да продължава  Praynig
За личните данни ако наистина и в пощата не е сигурно може като ги получим просто да си ги копнем на компа и да не седят в пощата пък и все пак ние не си даваме ЕГН-тата
Днес си купих първата дрешка за бебка много сладко гащеризонче в  жълтичко  newsm44  ще сложа снимчица утре в албумчето
Лека вечер ви желая и  Hug

# 241
  • Мнения: 242
wondertedy7 , аз съм убедена,че и там не е сигурно,защото имам приятелка,която без проблем влиза в пощите на хората...стига да поиска...а тя е нищо повече от любител,любопитко и т.н.,дори не е и хакер...просто и е интересно да се научава на нещо ново....

# 242
  • Мнения: 16
Момичета, искам да се допитам до Вашето мнение: Според вас 45-те дни болнични за раждане преди термина задължително ли се ползват или може при желание на бременната и положително становище от наблюдаващия лекар да се ползват в по-малък размер (примерно 30 дни). Питам, защото в моя случай ми се пада да изляза в болнични на 20.12, но тъй като идват коледни и новогодишни празници, които са неработни дни, ми се ще в тези дни да водя на работа, а не в болнични. Май стана объркано, но дано ме разберете  newsm78  Embarassed

# 243
  • Мнения: 529
Виев, задължително е, душа,  Wink но питай нещо с термина ако направиш врътка, може и да стане.

Кой питаше за изтичане на майчинство и малко време преди излизането по второ  Embarassed   Моят съвет е да си вземеш платените отпуски, би трябвало за две години да са ти се натрупали и така ще се възползваш от реалния доход за база за новото майчинство  Wink

# 244
  • София
  • Мнения: 66
GALL78Joy Днес имаме нужда от освежаване
Деси, пиши за Гея и отново да я поздравиш от нас!!!
viev_3003, взе ми думите от устата  - цял ден чета в счетоводните...
Изводът ми за сега е: да говоря с док... но по моите сметки ще трябва с минимум 2 седмици да ми дръпне термина... не знам дали ще се навие..
И другият вариант е да си взема болничните и да се договоря с работодателя за отлагане... но още не съм разбрала - това законно ли ще е ... примерно да не му ги показвам до януари месец Simple Smile

Аз си тръгвам и ви желая лека вечер   bouquet

# 245
  • Мнения: 30
 Praynig за Гея!

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Здравейте, мамчета! Simple Smile
Много се радвам, че новините за Гея са добри! Дай Боже скоро да е толкова добре, че да си я пуснат вкъщи  Praynig

Галл, страшно ме разсмя! Супер са темичките на бебоците! Аз все съм си мислила как ли им изглеждаме на горките, като вземем да им се пулим отгоре и да им говорим лигави неща  Mr. Green Ама ще ни търпят, какво да правят като са толкова сладки! Grinning

за ставането - аз напоследък не ставам през нощта, но не мога да спя... и през целия ден съм  #Crazy
не знам от какво е, сигурно от хормоните, ама съм гроги вече.

gabborche, я гледай вашата мома каква била хитруша! Да ти е честито розовото вързопче!  bouquet

 Hug ви всички и отивам малко на разходка, че така ми се спиии...

# 247
  • Мнения: 649
Хей сладурки как я карате?

Сега бърз отчет - до петък гащите ни бяха 100% сини, а ФМ изненада - 100% розови; решение - ще купуваме всичко с неутрални цветове. Иначе бебето е добре, има дори и бузи и е 870 грама.
 Shocked Shocked Shocked
Уф тия лекари само объркват нещата. май не е ясно накрая от кой какво ще излезе. Моя мъж вчера ми вика "И като идеш другия път на прегледа й кажи на докторката да погледне много добре и да каже какво е, че вече започнахме и да пазаруваме. Нека няма изненади  Simple Smile" Въпреки че освен одеалцето дет е в синьо, др неща , които поръчахме гледаме да са по-неутрални.
Но аз го успокоявам, че по-добре на момиче синьо, отколкото на момче розаво  Joy

Gall добре се включи  hahaha

Болничните както са ви казали е задължително да излезеш 45 дни преди термина. Щото после лошо му се пише на работодателя.Моя трябва да започне от 29 Декември, но аз мисля да ми го пуснат от 2, защото така или иначе 31 и 1 са неработни. За един ден едва ли ще е проблем.

# 248
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, искам да се допитам до Вашето мнение: Според вас 45-те дни болнични за раждане преди термина задължително ли се ползват или може при желание на бременната и положително становище от наблюдаващия лекар да се ползват в по-малък размер (примерно 30 дни). Питам, защото в моя случай ми се пада да изляза в болнични на 20.12, но тъй като идват коледни и новогодишни празници, които са неработни дни, ми се ще в тези дни да водя на работа, а не в болнични. Май стана объркано, но дано ме разберете  newsm78  Embarassed

И мен това ме вълнува силно. Защото май не могат да ми намерят заместник... А аз съм си съвсем добре и нямам оплаквания.

Сега бърз отчет - до петък гащите ни бяха 100% сини, а ФМ изненада - 100% розови; решение - ще купуваме всичко с неутрални цветове.

Хахаха, аз затва се радвам, че ако при нас стане грешка, поне не е толкова трагично - момиченце в синьо, щото момченце в розово еее... Shocked Shocked Shocked

# 249
  • Мнения: 16
Относно болничните за раждане: Чл. 30, ал. 1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността: В случай, при който бременната не се е явила своевременно за оформяне на отпуска си по бременност, но има определен термин на раждане, болничният лист се издава, както следва:

1. ако до явяването й при лекаря е работила - само за времето от датата на прекратяване на работата до термина на раждането;


2. ако до явяването й при лекаря не е работила - за целия период от 45 дни, предхождащ термина на раждането.


(2) Когато осигурената е родила, без да е имала определен термин и без оформен отпуск по бременност, временната неработоспособност се оформя, както следва:


1. за целия период от 45 дни преди раждането, ако не е работила, болничният лист се антидатира и се издава за целия период до датата на раждането от лекаря, водил раждането, или от личния лекар, ако раждането е станало без медицинско наблюдение;
2. ако е работила част от периода 45 дни, предхождащ раждането, а през останалия период не е работила, болничният лист се издава за времето от прекратяването на работата й до датата на раждането;
3. ако до раждането бременната е работила, болничен лист за бременност не се издава.
(3) В случаите, при които бременната се явява по-късно за оформяне на отпуска си по бременност, тя представя на здравните органи документ от предприятието за датата, до която е работила. Документът се съхранява в ЛАК заедно с картона на бременната.

Тълкувайки горните разпоредби си мисля, че това задължително неявяване се оказва не толкова задължително, или поне пропускането му не е фатално (колкото и крайно да е това определение), т.е. работодателят няма как да знае кога точно е термина на съответната бременна. Просто когато "изместим" примерно с 20 дни този болничен, тогава тези 20 дни няма да се прехвърлят за ползване след раждането т.е отпускът за бременност и раждане ще е не 315 дни, а 295 дни.

Разбира се, най-лесният вариант е при желание от наблюдаващия лекар последният да промени термина и да издаде болничния от по- късна дата.

# 250
  • Мнения: 80
Да му мислим тия с момичецата, че ако накрая е момче  Laughing, ще е голям майтап.
Gall-много е сладко, ще го прочета на милото да се посмее.
 

 Hug

# 251
  • Мнения: 89
Gabborche,ето на това му казвам 100%-ова изненада!! hahaha
Галче,и аз се позабавлявах с остроумните бебешки проблемчета!! Laughing

# 252
  • Мнения: 263

 Пак здравейте.

 Само бързо да се включа по 2те "хот"  темички:

 За 45 дневния болничен, вече питах моята доки. Значи, не е толкова задължителен, колкото излиза. Тя ми каза, че си преценявам до кога искам да работя и й нося служебна бележка от фирмата, че до тази дата съм била на работа. Болничният ми влиза в сила от денят, следващ този отбелязан в бележката. И при мен като при Виви болничният ми би трябвало да започне на 21.12. и затова реших да го оставя за началото на новата година - от 01.01. Моята доки каза, че това е напълно законно и естествено и няма грам за какво да се тревожа. Просто тези дни си ги губиш като обезщетение. За разлика, например, ако родиш преди термина, дните, оставащи до изтичането на 45 дневния болиничен автоматично ти се прехвърлят към остатъка от 315те дни. Дано да съм била полезна  Party

 За пиш-пиш : 2 пъти на нощ не ми мърдат. Понякога може и повече. Удивителното е, че всеки път като пишкам имам чувството, че поне половин литър си отива... чудна работа!

 Много се радвам, че нещата при Гея си идват на мястото!
 Стискайте палци и за нашия преглед утре!

 Хубава вечер, коремки   bouquet

# 253
  • Мнения: 23
Сега стигнах да прочета всичко. И от мен подкрепа за Гея и бебето  newsm17.
А за 100 % "сигурност" ще бъде интересно след като всичко мине благополучно да сравним предварителните лекарски прогнози с крайния резултат Laughing.
По въпроса за координатите ще пратя на Еми.

# 254
  • Мнения: 1
И аз изчетох всичко!
Много се радвам за Гея! Дано проблемите и да свършат и да се приберат с бебка у дома здрави и спокойни!  Praynig
Изпратих пълна информация за мен на emym! Каквото и да решите няма проблем! Оставила съм и телефон, и скайп и адрес, та който иска може да ме намери по всяко време на денонощието!  Hug
Ставам по 2-3 пъти на нощ, но талкова съм свикнала, че се придвижвам със затворени очи! Знам си маршрута! Изпитвам адски болки в ставите и кокалите, по-точно ме болят таза, кръста и всички кокаляци до коленете! Щом си легна и се започва, мъка, мъка, не мога да се обърна от едната страна на друга!
Гал благодаря за бебешките неволи и аз се посмях!    bouquet
Лека и спокойна вечер, мамчета! Целувки!  wavey

Общи условия

Активация на акаунт